Skocz do zawartości
IGNORED

Audiolab M-dac -> Arcam P38 -> Kef R300


CDC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Buduję dwa systemy (jeden na lampach). Drugi jaki mam zamiar stworzyć to jak w tytule. Audiolaba m-dac posiadam. Reszta to wielkie znaki zapytania. ma to grać na około 20m2. Muzyka to rock, jazz, blues, chillout. Ma być przyjemne, wciągająco, hipnotyzujące wokale, do tego dobrze kontrolowany bas i rozdzielcza góra bez szpilek. Ogólnie muzykalnie. Końcówka lepiej nowa, głośniki nie koniecznie. Może ktoś z Was ma już dobry podobny system i podzieli się dobrze dobraną konfiguracją. Proszę o propozycje i uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

podana przez Ciebie konfiguracja, czyli końcówka mocy Arcam P38 i kolumny Ref R300 to bardzo dobry pomysł, zestaw taki powinien zagrać zgodnie z Twoim opisem. Ewentualnie posłuchałbym jeszcze kolumn Amphion Argon 1 oraz ATC SCM11. W przypadku ATC można jeszcze pomyśleć o końcówce mocy Roksan Kandy K2 power Amplifier (lub jeśli budżet pozwoli serii Caspian).

 

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo dobrego czytałem o tym Caspianie. Cena wysoka, a z drugiej ręki, jeżeli już w ogóle to schodzi jak świeże bułeczki. Faktycznie jest aż taka spora różnica między P38 a Caspianem? Moc prawie taka sama, parametry bardzo podobne.

 

Amphiony posłucham przy najbliższej okazji.

 

Serdecznie zapraszam na odsłuchy

mam do Was za duży kawał drogi :) na szczęście Katowice też mają gdzie posłuchać. Dzięki za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówkę Arcam P38 bardziej przyrównałbym do Arcam P38, natomiast Caspian to trochę inna klasa. Podstawową różnicą jest środek pasma, wokale brzmią zupełnie inaczej, znacznie lepiej. Roksan gra bardziej analogowo, spójnie, chociaż nie brakuje mu dynamiki.

Trzeba posłuchać, ale moim zdaniem to zdecydowanie wyższa półka.

 

Serdecznie zapraszam na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to zdecydowanie wyższa półka

 

:) tak można całe życie

 

Dostałem za to propozycję zakupu z 3 ręki podobno w super stanie, Minas Anor Premium na esotec'ach z 2009 w ciekawej cenie. Pod lampę na pewno byłby lepsze od kef, a jak się prezentują z arcamem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDAC i końcówka ze standardowym gainem oznaczać będzie problemy z regulacją głosności.

 

IMO lepiej kupić używany wzmacniacz/końcówkę niż używane kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemy z regulacją głosności.

 

EMIL czemu miałyby być problemy? Chwilowo u mnie m-dac steruje HK980 (który ni jak ma się do samej końcówki) i nie zauważyłem problemów ze sterowaniem. Podłączony pod main w HK 3390 też normalnie sterował mocą. Możesz rozwinąć ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał będziesz tłumił tylko w MDACu, końcówki mają stałe wzmocnienie (gain), w przypadku harmana regulujesz głośność potencjometrem (czyli analogowo) a w MDACu ścinasz bity. Im mniej ich zetniesz tym lepiej. Z takim Arcamem będziesz słuchał na -25 aż do -50 a to jest niezbyt pomyślne rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ścinasz bity

 

kapuje, chodzi Ci o cyfrową regulację głośności. Twierdzisz więc, że lepiej jest ustawić m-dac na max i brać jakąś integrę z analogową regulacją poziomu sygnału. Muszę spróbować tak z hk (ustawić m-dac w tryb max wzmocnienie) a regulować ze wzmaka. Ciekawe czy będzie słyszalna jakaś różnicę w kompresji dźwięku, bo tym to się powinno objawiać jak dobrze zrozumiałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harman nie jest szczególnym wzmacniaczem, tak czy siak dla kogoś kto nie wie czego chce szukanie "swojego brzmnienia" przy pomocy DACa z regulacją i końcówki mocy to będzie droga przez mękę.

 

Ciekawe czy będzie słyszalna jakaś kompresja dźwięku, bo tym to się powinno objawiać jak dobrze zrozumiałem?

 

Źle zrozumiałeś:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga przez mękę

 

Cóż nie powiem, że właśnie rozwaliłeś całą moją strategię na życie :) Będę musiał zrobić jakiś odsłuch na samej końcówce i jakiejś dobrej integrze, żeby to zrozumieć na mój "łep" skoro źle Cię zrozumiałem. Mam co robić na weekend.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi które rozwiązanie jest lepsze. Regulacja cyfrowa czy analogowa. Zależy to od wielu czynników. To ze ścinaniem bitów to duże uproszczenie, bo owszem ścinasz bity, ale z 32 bitów jest teoretycznie wystarczający zapas.

 

Nie ma co teoretyzować, najlepiej weź przetwornik i posłuchaj opcji z końcówką mocy (najlepiej też po XLR) i integrą. Ja bym obstawiał, że pierwsza opcja wcale nie będzie gorsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowe sterowanie głośnością przez M-DAC nie jest złe, chociaż napewno M-DAC nie jest wybitny w roli przedwzmacniacza. Wydaje mi się jednak, że to nie jest największy problem.

Spróbuj i posłuchaj.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co teoretyzować, najlepiej weź przetwornik i posłuchaj opcji z końcówką mocy (najlepiej też po XLR) i integrą. Ja bym obstawiał, że pierwsza opcja wcale nie będzie gorsza.

 

Gorsza nie będzie, ale to rozwiązanie mało elastyczne.

IMO to powinno wyglądać tak:

MDAC - tłumik na rezystorach niezmieniający impedancji wyjściowej MDACa - końcówka mocy o niskim gain - kolumny.

 

Cyfrowe sterowanie głośnością przez M-DAC nie jest złe, chociaż napewno M-DAC nie jest wybitny w roli przedwzmacniacza. Wydaje mi się jednak, że to nie jest największy problem.

Spróbuj i posłuchaj.

 

Hehe, a calyx femto to już pewnie w roli pre jest wybitny?;) Oba jako pre działają tak samo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej też po XLR

 

Arcam P38 odpada :), ale Roksan już nie.

 

Spróbuj i posłuchaj

 

Widzę, że to jedyna słuszna droga, trzeba będzie nagiąć gumowe ucho. Jeżeli różnice będą znikome (taką mam nadzieję) zostaję przy koncepcji z końcówką.

 

W sumie całość opiera się na tym, że kiedyś gdzieś przeczytałem:

"końcówka za te same pieniądze co integra zawsze zagra lepiej" o ile oczywiście portfel ma tu coś do gadania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi które rozwiązanie jest lepsze. Regulacja cyfrowa czy analogowa. Zależy to od wielu czynników. To ze ścinaniem bitów to duże uproszczenie, bo owszem ścinasz bity, ale z 32 bitów jest teoretycznie wystarczający zapas.

 

Jestem za cyfrową o ile są spełnione powyższe warunki.

 

Arcam P38 odpada :), ale Roksan już nie.

 

Roksan XLR ma zrobione na siłę, chcesz roksana to poszukaj nowej wersji M1 lub M2. Do MDACa te wzmacniacze pasują doskonale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i posłuchałem.

 

Arcam A38 a P38 (roksan'y nie było) z kef r300. Moje gumowe ucho nie wychwyciło żadnych ogromnych różnic przy kontroli głosu. M-dac, może faktycznie trochę, ale to tylko subiektywnie i na siłę, "uszczupla" przekaz w połączeniu z P38 gdy gałka moc ustawiona jest na jakieś -40dB w porównaniu do tego samego poziomu głośności z A38. To "uszczuplenie" miało by polegać na ciutkę słabszym basie i na siłę bardziej zlewającej się średnicy przy cichym graniu. Może to nie ta klasa sprzętu, żeby wychwycić tą różnicę. Zresztą przedwzmacniacz A38 dość znacznie zmienia dźwięk m-dac'a (wcale nie na lepsze, po prostu inne).

 

Żeby było jeszcze lepiej, odsłuch wygrał Xindak MT-3. Tak więc na razie uspokajam się i czekam potulnie na odsłuch Ming Da MC368-BSE obiecany przez Elektropunkt. Chyba wpadłem w pułapkę "lampy" ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xindakiem pam

 

Ha! Dzięki, miałem go na liście, ale jakoś o nim zapomniałem. 20W klasy A, podobno w odbiorze podobny do lampy, a cena bardzo ciekawa.

 

ps. słucham z końcówka mocy i absolutnie nic sie nie zlewa

 

Tak mi się wydawało. Słuchałem Beth Hart przy akompaniamencie fortepianu i wydawało mi się, że im ciszej to fortepian delikatnie stapiał się z głosem. Różnice były jednak minimalne i w sumie bez znaczenia. Zresztą słuchałem potem jeszcze w domu z HK, gdzie jest ten sam efekt tylko o wiele wiele bardziej do wysłuchania. Tak, więc P38 do HK, to dla mnie i tak dzień a noc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Dzięki, miałem go na liście, ale jakoś o nim zapomniałem. 20W klasy A, podobno w odbiorze podobny do lampy, a cena bardzo ciekawa.

 

 

Pierwsze 20W w klasie A... Tak czy siak z końcówek mocy to jedna z IMO ciekawszych propozycji, myślę też że dobrze taki zestaw "dogada" się z kefami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się, że puki co nie mam gdzie odsłuchać xindaka.

Elektropunkt odpisał mi że:

ogólnie jest wolniejszy z mniejszą dynamiką od MC368

Czekam na Ming Da MC368-BSE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.