Skocz do zawartości
IGNORED

Nad t747 + Nad 355Bee


mastax666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moze mi ktos lopatologicznie wytlumaczyc jak polaczyc nad t747 z nad 355bee. Wiem ze mam polaczyc pre-out ampli z main In wzmaka tylko ze w ampli sa 4 wyjscia pre-out.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

NAT747_R-Large.jpg

Zworki w takim razie musze wyjac ze wzmacniacza 355Bee calkowicie?

2 pytanie Cd Arcama podlaczyc do wzmacniacza czy do amplitunera?

Dzieki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się podłączyć pod main jak nie wyciągniesz zworek, a skoro wyciągniesz zworki to CD musisz podłączyć do amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się podłączyć pod main jak nie wyciągniesz zworek, a skoro wyciągniesz zworki to CD musisz podłączyć do amplitunera.

Dobra podlaczylem teraz problem tego typu ze dzwiek z Tv puszczony przez ampli do wzmacniacza jest cichszy niz jak puszczam przez ampli tylko tak ma byc?

CD mam podlaczone pod wejscie CD wzmaka czemu niby mialbym CD podlaczac pod amplituner?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

1. Bo jeśli rozłączysz zworki we wzmacniaczu, to sygnał z podłączonego do niego CD nie będzie nigdzie dalej przekazywany - przecież rozłączony zostanie przedwzmacniacz (do którego podłączony jest CD) i końcówka mocy tego wzmacniacza.

2. Jest jeszcze opcja taka:

- nie rozłączasz we wzmacniaczu PRE OUT i MAIN IN

- PRE OUT amplitunera podłączasz do np. AUX we wzmacniaczu

- CD pozostaje podłączony do wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bo jeśli rozłączysz zworki we wzmacniaczu, to sygnał z podłączonego do niego CD nie będzie nigdzie dalej przekazywany - przecież rozłączony zostanie przedwzmacniacz (do którego podłączony jest CD) i końcówka mocy tego wzmacniacza.

2. Jest jeszcze opcja taka:

- nie rozłączasz we wzmacniaczu PRE OUT i MAIN IN

- PRE OUT amplitunera podłączasz do np. AUX we wzmacniaczu

- CD pozostaje podłączony do wzmacniacza

Pobawilem sie troche i widze ze podlaczajac a,plituner pod main in wzmacniacza trzeba CD podlaczyc do amplitunera tak jak mowisz zaraz zobacze jak to bedzie gralo jak podlacze pod AUX we wzmacniaczu.

2 pytanie czemujak mam podalczony ampli ze wzmakiem przez main in nicnie moge ustawic we wzmacniaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

2 pytanie czemujak mam podalczony ampli ze wzmakiem przez main in nicnie moge ustawic we wzmacniaczu?

 

mczaj już Ci odpowiedział :)

Ale jeszcze raz wyjaśnię: rozłączasz PRE OUT (przedwzmacniacz) z MAIN IN (końcówka mocy) i to już de facto nie jest "wzmacniacz" (w potocznym tego słowa znaczeniu, zintegrowany).

Masz tak jakby dwa elementy zestawu, a ten, do którego podłączałeś CD (czyli "przedwzmacniacz") nie jest już potem podłączony do niczego, więc cokolwiek byś na nim nie regulował, to on jest "poza", nie ma wpływu...

 

Pobawilem sie troche i widze ze podlaczajac a,plituner pod main in wzmacniacza trzeba CD podlaczyc do amplitunera

 

O tym właśnie napisał wcześniej kolega CDC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj już Ci odpowiedział :)

Ale jeszcze raz wyjaśnię: rozłączasz PRE OUT (przedwzmacniacz) z MAIN IN (końcówka mocy) i to już de facto nie jest "wzmacniacz" (w potocznym tego słowa znaczeniu, zintegrowany).

Masz tak jakby dwa elementy zestawu, a ten, do którego podłączałeś CD (czyli "przedwzmacniacz") nie jest już potem podłączony do niczego, więc cokolwiek byś na nim nie regulował, to on jest "poza", nie ma wpływu...

 

 

 

O tym właśnie napisał wcześniej kolega CDC :)

Dzieki za pomoc lopatologiczna dopiero zaczynam przygode i duzo pytan a malo odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jest jeszcze opcja taka:

- nie rozłączasz we wzmacniaczu PRE OUT i MAIN IN

- PRE OUT amplitunera podłączasz do np. AUX we wzmacniaczu

- CD pozostaje podłączony do wzmacniacza

 

Taka opcja też istnieje, tylko mamy wtedy 2x pre i mogą być 'cuda' z dźwiękiem np. 2x podbicie basu, 2x volume, itp.

Opcja z końcówką jest najbardziej trafna po mojemu.

 

Mastax666 z jakimi głośnikami to gra u Ciebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opcja też istnieje, tylko mamy wtedy 2x pre i mogą być 'cuda' z dźwiękiem np. 2x podbicie basu, 2x volume, itp.

Opcja z końcówką jest najbardziej trafna po mojemu.

 

Mastax666 z jakimi głośnikami to gra u Ciebie?

Zapodalem ta 2 opcje i nie jest zle mozna regulowac zarowno wzmaka jak i ampli ;-D

Kolumny mam B&W 8 fronty na razie pozniej dojdzie reszta do KD. Powiem ze Nad 355 daje rade je napedzic a pisali ze bedzie mial problemy.

Dzieki za pomoc bede szukal dalej rozwiazan i kombinacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Taka opcja też istnieje, tylko mamy wtedy 2x pre i mogą być 'cuda' z dźwiękiem np. 2x podbicie basu, 2x volume, itp.

Opcja z końcówką jest najbardziej trafna po mojemu.

 

Mastax666 z jakimi głośnikami to gra u Ciebie?

 

Faktycznie, może być to kłopotliwe, jednakże widać, że mastax666 jednak przy niej pozostał.

 

Również życzę mu powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

No i sie porabalo.

Wczorajszej nocy corka bawila sie zwisajacym kablem HDMI kolo kolumny i w penym momencie cos "blyslo" ;-((( od tej pory nie mam dzwieku na amplitunerze!!!! jest tylko obraz

Jak podlacze laptopa Ps3 lub dekoder jest tak samo obraz jest ale nie ma dzwieku i teraz nie wiem od czego zaczac.

Gwarancja sie skonczyla a elektronikiem nie jestem, kabel HDMI zmienilem i dalej tak samo obraz jest dzwieku brak...

Jakies pomysly?

Kolumny dzialaja bez problemu przez wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały uszkodzone końcówki mocy w amplitunerze,miałem pare lat temu to samo z Marantzem ,kable od frontów były odłączone,a kiedy żona odkurzała one się dotknęły a amplituner był włączony no i szlag trafił,tylko nie chciał juz sie wcale załączyć,może być podobnie u ciebie,ale jak daje obraz i się włącza,moze szansa że to nie to,bo cie zdoja na maksa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś włączony amplituner, to mógł sprawdzić się czarny scenariusz dariusza964...

Córka mogła podczas "zabawy" dotknąć wtykiem HDMI terminali głośnikowych i je po prostu zewrzeć.

 

Potwierdzam ampli wlaczony sprawdzilem dzis i na jednym z terminali jest czarna kropka a na kablu HDMI tez wiec widocznie sie zwarly.

Dzieki za pomoc serwis zaprasza wrrrrrrrrrrr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Potwierdzam ampli wlaczony sprawdzilem dzis i na jednym z terminali jest czarna kropka a na kablu HDMI tez wiec widocznie sie zwarly.

Dzieki za pomoc serwis zaprasza wrrrrrrrrrrr

 

Ale bądź wyrozumiały dla córki! :) - w głównej mierze to jednak Twoja wina, zwisający luźno kabel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bądź wyrozumiały dla córki! :) - w głównej mierze to jednak Twoja wina, zwisający luźno kabel...

Tak wiem juz zona gada i gada ech

 

Dzieki wszystkim za pomoc dam znac jak wroci z serwisa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam nstepny zakup Acram Rdac i tu pytanie jak to polaczyc zeby wszystko razem gralo bo znowu problemy mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.