Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  27 członków

Panasonic Klub
IGNORED

PANASONIC CLUB


ARTON55

Rekomendowane odpowiedzi

Jako posiadacz nowego modelu telewizora Panasonic TX-P50UT50E i świeżo nabytego pod wrażeniem możliwości dźwiękowych i funkcjonalności odtwarzacza BD DMP-BDT500 postanowiłem otworzyć klub Panasonica. Będąc posiadaczem nowego TV stanąłem przed wyborem kupna odtwarzacza BD. Zacząłem się rozglądać. Ze względu na posiadanie starego modelu amplitunera bez HDMI w grę wchodziły odtwarzacze z wielokanałowym wyjściem audio. Wybór w tym zakresie jest raczej ograniczony i chcąc zacząć od dużej znanej firmy sięgnąłem po DMP-BDT500EG. Po wstępnym odsłuchu moje zaskoczenie było tak duże, iż bez wahania go nabyłem. Co przy cenie 1,3 tyś pln wydało się być niebywałą okazją. Kierowałem się przede wszystkim jakością dźwięku, która okazała się bardzo dobra i na przyzwoicie wysokim poziomie. Pozytywne opinie na innych forach w tym hdforum.pl i avforums.com w pełni się potwierdziły. Jego niezwykle bogata funkcjonalność była dodatkowym atutem.Oto kilka zdjęć..

 

 

obrazarton2971.jpg

 

obrazarton2991.jpg

 

obrazarton3141.jpg

 

obrazarton3201.jpg

 

To że ta maszynka pracuje na najnowszej generacji przetwornikach Burr Browna PCM5102 znalazło w dźwięku pewne potwierdzenie.

Dźwięk jest szybki, czysty, bez zniekształceń i szumów o dość dobrej dynamice, równowadze tonalnej, potrafiący budować wyraźną i imponującą scenę . Posiada dobrą rozdzielczość i radzi sobie bez problemu z gęstymi aranżacjami. Słychać, że do szczytów brakuje mu niewiele i najlepszym odtwarzaczom depcze po piętach . Sprawdziłem starannie na wyjściach analogowych 2CH i MCH oraz cyfrowych COAX i OPTICAL.

 

Porównań dokonałem z mocno tunningowanym i dość porządnie grającym SONY DVP-NS900v. Użyłem szeregu płyt do porównań, których bazą było wydawnictwo 2L TRONDHEIMSOLISTENE DIVERTIMENTI w wersji BD, SACD i FLAC.

Ścieżki:

BD- Linear PCM STEREO i 5,1 192/24

- DTS-HDMA 5,1 192/24

SACD DSD - STEREO I 5,1

FLAC STEREO 192/24 i 96/24 oraz 5,1 96/24

 

obrazarton3161.jpg

 

obrazarton3211.jpg

 

obrazarton3221.jpg

 

Znalazłem jeden mankament. Na wyjściach analogowych 5,1 bas gra za cicho, z obniżonym poziomem dźwięku. Ponoć jest to przypadłość wszystkich odtwarzaczy. Odtwarzacz ma możliwość regulacji poziomu ale po przez obniżenie czyli prościej jest podnieść poziom w subie.

U mnie nie ma problemu robię to za pomocą pilota. Sam pilot odtwarzacza może nie przypaść do gustu. Jest duży i nieporęczny z touchpadem.

Można sobie jednak z tym poradzić. Nie jest tak żle. Ja nauczyłem jego funkcji swojego uniwersalnego pilota Sony RM-AX400 i obsługuje nim wszystkie urządzenia a jest ich naprawdę sporo.

 

Informacja odnośnie czytania płyt BD nagrywalnych. Mam trzy kopie koncertów i czyta je bez problemów.

Chętnie porównam go z innymi. Póki co nie widzę konkurencji. Czy są jacyś inni posiadacze tego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem o tym Panasonicu,ale ostatnio zainteresowałem sie Philipsem BDP9600 bardzo dobry obraz i budowa kapitalna. I chyba wkrótce zagosci w moim domu :) Panasonic jak na flagowca ma taki tani wygląd. Eh gdzie te czasy gdzie odtwarzacze Panasa wyglądały jak RA-71.

Edytowane przez Barthezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic ostatnio mocno mnie zadziwia. Ten nowy bolid, bo inaczej tego nazwać nie można, to już nie jest zwykły rekorder.

 

Posiada 3TB HDD, skaler 4K/24p, iLink, port Lan, 2xUSB 3.0, sekcja audio zbudowana AK4390 i NJM2114 z XLR od Neutrika. No i cena zdaje się ok 2,5 tyś €. Full wypas.

Edytowane przez ARTON55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekMadera

(Konto usunięte)

Witam!

Ostatnio zmieniałem telewizor i nawet mi nie przyszło do głowy zmieniać firmę i szukać czegoś innego niż Panasonic. Od zawsze miałem Panasonica i nigdy się nie zawiodłem na telewizorze czy odtwarzaczach dvd/blu-ray, ani na jakości urządzeń, ani na parametrach i jakości obrazu czy dźwięku. Polecam!

Pozdrawiam

Edytowane przez JacekMadera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazmy są genialne. Zwłaszcza te najnowsze. W modelu ze średniej półki TX-P50UT50ZA za 3 tyś. pln mamy tryb obrazu kinowego, który po małej korekcie balansu bieli jest obłędny. To było tylko w najdroższych modelach a wcześniej tylko przez kalibrację ISF. Pioneery dawno straciły palmę pierwszeństwa. W nowych mamy internet z nienagannie chodzącym YT. Koncert noworoczny Rihanny czy koncerty MTV Word Stage wyprowadzone po optyku na amplituner chodzą płynnie z dobrym dźwiękiem.Jak wiele innych materiałów nie są dostępne na BD. Droższe motele Panasonica maja przede wszystkim lepszy filtr na matrycy dający głębszą czerń. Ja osobiście uważam to za zbędne. Ten co mam daje ją wystarczającą , taką jak w kinie. Te z filtrem w zależności od kąta patrzenia w pionie zmieniają jasność obrazu. Zauważyłem to w sklepie przykucając, z ciemnienie było wyraźne i dla mnie nie akceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczony powyżej DMR-BZT9300 okazuje się, że kryje wiele tajemnic. Ma wsparcie dla formatu płyt 100 GB BDXL a nadto co najwazniejsze i tu wyłupiłem oczy, wysyła strumień DSD na DACA. Szczegóły nie sa mi znane. Jeśli to prawda to nie widzę dla niego konkurencji.

 

Wracając do tego co mam. Czyli DMP-BDT500 . Przyjrzałem się problemowi cichszego basu w opcji wielokanałowej dla wyjść analogowych. Okazuje się, że jest to standard i analogicznie jak dla wielokanałowych odtwarzaczy SACD ustawiłem w amplitunerze w opcjach SUB + 10dB i wszystko gra.

 

Wygląd sekcji audio. Najwyższe z serii kości Burr Brow'na DirectPath PCM2102 i ich udaną aplikację.

 

obrazarton1412.jpg

 

Posiada funkcję Czysty Dźwięk eliminujący ze strumienia sygnał wizyjny oraz możliwość wyłączania sekcji wideo.

 

obrazarton1902.jpg

 

obrazarton1912.jpg

 

Do sterowania odtwarzacza przeznaczono mega pilota z kontrowersyjnym panelem dotykowym. Z moich informacji wynika, że pasują do niego piloty z niższych modeli.

 

obrazarton1852.jpg

 

Ja sobie radzę z pomocą pilota uniwersalnego lub bezprzewodowej klawiatury Logitech K360 obsługującą TV i jego funkcje internetowe oraz dzięki funkcji Viera Link również odtwarzacz. Pomysł Panasonika z klawiaturą jest strzałem w dziesiątke. Bardzo przypadł mi do gustu i powoduje opad szczeny u znajomych.

 

obrazarton1862.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTON55 a jak jest z głośnością pracy tej pięćsetki? Miałem model BD DMP-BDT310 i przyznam, że był dość głośny.

 

Oczywiście zapisuję się do klubu z plazmą Panasonic TX-P42S20E :-)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje cicho. Choć mam jednego pirata DVD Keitha Jarretta, chyba powichrowany , to chodzi jak młockarnia. Płyta z DTS 96/24!

 

W niedalekiej przyszłości pewnie go zmodyfikuję. Myślę o poprawie zasilania i lepszej filtracji. Do sekcji już mam kondy Black Gate NX. Zapewne będzie też nowy low jitter clock na 27MHz. Dla zasady pewnie go też nieco wygłuszę matą bitumiczną.

 

Czy ktoś korzysta z funkcji DLNA i może się podzielić jakimiś spostrzeżeniami? To zagadnienie chodzi mi mocno po głowie by zainstalować sobie serwer.

 

Polecam zapoznanie się z opiniami na temat DMP-BDT500. Jest porównanie z Oppo BDP-93, Sony BDP-S790 i DMP-BDT500.

 

http://www.avsforum.com/t/1386539/panasonic-dmp-bdt500/210

 

Czekam, co może wydać się niektórym śmieszne , na porównanie z najwyższymi OPPO. To może być naprawdę bardzo ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej wspominałem o trybie obrazu kinowego. Należy tu doprecyzować. Nowa seria plazm ma tryb prawdziwego kina. Jest to coś niesamowitego i stawia te telewizory na najwyższym podium. Oglądanie filmów jest prawdziwa przyjemnością i jest porównywalne kinem! Tryb z poziomu bieli trzeba nie co skorygować. U mnie tak wyglądają nastawy.

 

obrazarton32051.jpg

 

obrazarton32061.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też jestem bardzo zadowolony z G30.

 

Panowie: nie oszukujmy się. Tryb Prawdziwe Kino to jest substytut trybu THX w tańszych modelach. Poza tym sama ta nazwa jest śmieszna, gdyż prowokuje pytanie czym jest w takim razie tryb Kinowy? Nieprawdziwym Kinem? Czyli jakim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam plazmę Panasonica P42ST50E i też jestem bardzo zadowolony. Jak dla mnie jedynym minusikiem jest buczenie, szczególnie przy jasnym obrazie.

Mam natomiast jeden problem - jak zrobić, aby dźwięk przy korzystaniu z radia internetowego Smart TV szedł przez wzmacniacz na kolumny podłogowe? Mam podpięty 2xRCA za pomocą przejściówki dołączonej do zestawu ale nijak nie chce, w ustawieniach też nic nie ma. Idzie przez tv i koniec. Ma ktoś jakąś radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu. Plazma TX-P46GT30E oraz blue ray BDT-220. Oczywiście tak jak wszyscy powyżej zadowolony jestem bardzo z produktów firmy Panasonic. Telewizory tej firmy można powiedzieć, że mam "od zawsze".

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie: nie oszukujmy się. Tryb Prawdziwe Kino to jest substytut trybu THX w tańszych modelach. Poza tym sama ta nazwa jest śmieszna, gdyż prowokuje pytanie czym jest w takim razie tryb Kinowy? Nieprawdziwym Kinem? Czyli jakim?

 

Powiedział bym tak. Nazwa nie trafiona. Pomysł genialny. Zastępuje profesjonalną kalibrację ISF tą , która była kiedyś w plazmach Pioneera Kuro. Plus cena to mówi samo za siebie.

 

Ta plazma to samobój. Nie będzie tego modelu w nowej serii. Radzę nie zdecydowanym szybko się orientować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowolony posiadacz TX-P42UT50E, w tej cenie trudno o coś lepszego.Pozdr.

 

I ja mam plazmę Panasonica P42ST50E i też jestem bardzo zadowolony. Jak dla mnie jedynym minusikiem jest buczenie, szczególnie przy jasnym obrazie.

Mam natomiast jeden problem - jak zrobić, aby dźwięk przy korzystaniu z radia internetowego Smart TV szedł przez wzmacniacz na kolumny podłogowe? Mam podpięty 2xRCA za pomocą przejściówki dołączonej do zestawu ale nijak nie chce, w ustawieniach też nic nie ma. Idzie przez tv i koniec. Ma ktoś jakąś radę?

Nie wiem czy dokładnie Ci, o to chodzi?Nie mogłem uzyskać sygnału z TV na wzmak. bo okazało się że audio w tv, to są wejścia, a nie wyjścia.Problem mam rozwiązany w ten sposób (podełko z linku). http://www.sklepwideo.pl/details.php?id=ai101120 Pozdr.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam plazmę Panasonica P42ST50E i też jestem bardzo zadowolony. Jak dla mnie jedynym minusikiem jest buczenie, szczególnie przy jasnym obrazie.

Mam natomiast jeden problem - jak zrobić, aby dźwięk przy korzystaniu z radia internetowego Smart TV szedł przez wzmacniacz na kolumny podłogowe? Mam podpięty 2xRCA za pomocą przejściówki dołączonej do zestawu ale nijak nie chce, w ustawieniach też nic nie ma. Idzie przez tv i koniec. Ma ktoś jakąś radę?

 

Można na dwa sposoby podłączenia.

1. Analogowy z wyjścia słuchawkowego za pomocą połączenia kablem mini jack stereo na 2x cinch. Należy poziom sygnału wyjścia słuchawek podnieść w ustawieniach telewizora.

2. Wyjście cyfrowe SPDIF z telewizora połączyć kablem optycznym z wejściem DAC no amplitunera.

Oba rozwiązania oferują bardzo przyzwoitą jakość dźwięku.

 

re 500-jaka jakosc z wyjsc analogowych 2ch dla plyty cd?

Jak dziala jako transport z wyjsciem spdif do daca?

Moze sprawdzales?

 

Rozumiem, że chodzi o DMP-BDT500.

Ja używam z cyfrowych wyjść akurat COAX do połączenia z amplitunerem Sony STR-DB2000, który jest praktycznie jednym wielkim DAC-em. Zastosowana jest tam technika wzmacniaczy cyfrowych patentu S-MASTER PRO. Sprwedza się to bardo dobrze. Raz na początku słuchałem z SPDIF i nie zauważyłem różnicy. Moim zdaniem ten BD jako napęd to bardzo dobry pomysł. Mam ocenianego bardzo wysoko Sony CD.DVD SACD DVP-NS900V i dźwięk po cyfrze jest porównywalny. Myślę, że jak kupisz to nie będziesz mógł wyjść z podziwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki,a jak dzwiek z 2ch analog?

 

czy mozna grac plyty stereo przez 2ch analog i spdif bez korzystania z tv/monitora?

Jak dzialaja ustawienia rodzaju filtrow? Jakie efekty?

 

TV monitor to co innego. Służy do odtwarzania materiału telewizyjnego i usług sieciowych telewizora jak YouTube, IPLA itp.

 

Blu Ray Panasonic DMP-BDT500 już wcześniej opisałem. Ma niewiarygodnie jak za tę cenę przyzwoitą jakość dźwięku. Właśnie dla wyjść analogowych go kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>

@ Arton 55

 

Po co od razu sięgać do Kuro? G30 ma zarówno THX jak i dwa tryby Profesjonalne, w których jest kalibracja ISF.

 

Starszy 46G20 też ma te tryby, dodatkowo przy współpracy z BDT-210 wykrywa w jakim trybie nagrany jest materiał i sam przełącza się w KINO lub THX. TV robi praktycznie za monitor cały dźwięk jest strumieniowany do AVR460. Obraz żyleta.

Edytowane przez ranczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.