Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC kupić


PACONTP

Rekomendowane odpowiedzi

Temat walcowany na tym forum milion razy , ale mimo godzin spędzonych na studiowaniu poszczególnych postów nie potrafię wybrać odpowiedniego sprzętu . W obecnej chwili korzystam z prodigy hifi 7.1 podpiętego do avc-a1xv, przody to jamo d450 wszystko spięte na kabelkach nordost . Cały ten zestaw potrafi zagrać niezłe stereo ale z wiekiem staje się wybredny i potrzebuję czegoś więcej , z resztą w dobie internetu coraz mniej korzystam z płyt cd na korzyść flac z pc . Jaki DAC, raczej z górnej półki ? coś co posłuży kilka lat i nie będzie wpływać na jakość przy ewentualnej wymianie kolumn czy amp. Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam DAC w tym sprzecie (też wyglada na to że AVC jest po sprzetowym upgrade):

Karta nie wyglada źle, ale (tak się zastanawiam) czy próbowałeś audio przez sieć komputerową np. DLNA

 

Prosty układ:

- na komputerze serwer DLNA, na początek wystarczy Foobar2000 (jesli Windows) z wtyczką lub jakis inny, też Windows Media powinien być widodzny po udostępnieniu

- podpiąć kablem sieci do domowej sieci komputerowej np. routera, jesli nie ma to można bezpośrednio komputer z AV kablem sieciowym crossowanym, użyć AirPort Express, itd

- na AV powinien w menu pojawić się swój serwer np. Foobar2000 z listami utworów (nie wiem ale może obsługiwać tylko wav, trochę większe pliki niż FLAC ale nie trzeba dekompresji)

 

Dopiero jesli to nie zadowoli to szukać lepszy DAC, inne rozwiązania, ale ostrożnie, nie pierwsze lepsze oferty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

podałeś swoją konfigurację, nie znam natomiast żadnych szczegółów dotyczących muzyki, jaką słuchasz. Podaj proszę, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, zespoły oraz jakie są Twoje preferencje brzmieniowe. Napisz proszę także, co najbardziej przeszkadza Ci w aktualnym brzmieniu, co chciałbyś zmienić, poprawić. Pomógłby także pewien ogólny zakres cenowy, budżet w jakim mamy się obracać.

Denon AVC-A1XV ma wbudowane przetworniki, które odpowiadają klasą Twoje karty. Klasa wzmacniacza jest wyższa, zastosowanie dobrego, zewnętrznego DAC może w dużym stopniu wpłynąć korzystanie na jakość dźwięku.

 

Czekam na szczegóły, napewno jednak pozostają odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam DAC w tym sprzecie (też wyglada na to że AVC jest po sprzetowym upgrade):

Karta nie wyglada źle, ale (tak się zastanawiam) czy próbowałeś audio przez sieć komputerową np. DLNA

 

Prosty układ:

- na komputerze serwer DLNA, na początek wystarczy Foobar2000 (jesli Windows) z wtyczką lub jakis inny, też Windows Media powinien być widodzny po udostępnieniu

- podpiąć kablem sieci do domowej sieci komputerowej np. routera, jesli nie ma to można bezpośrednio komputer z AV kablem sieciowym crossowanym, użyć AirPort Express, itd

- na AV powinien w menu pojawić się swój serwer np. Foobar2000 z listami utworów (nie wiem ale może obsługiwać tylko wav, trochę większe pliki niż FLAC ale nie trzeba dekompresji)

 

Lasmas ta konfiguracja z serwerem nie wchodzi w grę . Niestety ten denon nie czyta FLAC a poświęciłem dużo czasu na rip. płyt jakie posiadam i nie bardzo chce mi się to robić jeszcze raz do wav.

 

Podaj proszę, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, zespoły oraz jakie są Twoje preferencje brzmieniowe

. Witaj ciężko to określić bo przeskakuję między elektroniką a rock czasem zahaczę o muzykę poważną . Uwielbiam Pink Floyd czasem Archive albo The Glitch Mob w zasadzie wszystko zależy od humoru i samopoczucia ,audiotekę mam dość dużą w zasadzie pomijając metal czy disco zawsze znajdzie się coś na szarówkę za oknem. Wracając do brzmienia swojej konfiguracji - brakuje mi szczegółowości , góra wydaje mi się mało precyzyjna a dół rozciągnięty, Elektronika ewidentnie wypada lepiej niż utwory z zastosowaniem tradycyjnych instrumentów . Co do ceny DAC tak jak pisałem wcześniej szukam urządzenia które będzie dobrze grało przy wymianie klocków na inne z górnej półki , najlepiej 24/96 .Kupię coś hi and do 10 k.może troszkę drożej ?

Masz rację co do przetwornika na karcie i w amp. różnica między połączeniem analogowym a cyfrowym jest żadna .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można uznać że krok 1 został sprawdzony i jednak przyda sie dodatkowe urządzenie.

 

Zanim przejdziemy do kroku 2, krótkie info: z tymi FLAC, wav to nie jest zupełnie tak. Serwery (nawet Foobar) mają możliwości transcodowania i rozpakowywania, tak że fizycznie na dysku możesz miec FLAC, aac, ALAC, dsf, dff,, itd. a wysyłane są dane jako wav.

 

Krok 2

Zanim się dojdzie do wyboru DAC, trzeba określić jak chce się wyjść z komputera, laptopa, dysku, itd. Ogólnie są popularne drogi:

- USB lub FireWire

- siecią komputerową

- są też zwolennicy wyjścia przez SPDIF (jeśli komputer takowe posiada)

 

Krok 2a

Musisz się też zdecydować na ile kanałów chcesz wysyłać dźwięk: stereo, 7.1

 

Te drogi mają swoje wady i zalety. Tu na forum można znaleźć rozbieżne odpowiedzi, trzeba coś wybrać.

 

Oczywiście sprzęt DAC może mieć jedna lub więcej tych dróg, ale najczęsciej nie są równorzędne jakością i funkcjonalnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można uznać że krok 1 został sprawdzony i jednak przyda sie dodatkowe urządzenie.

lasmas

 

1 czy podczas tego kodowania i dekodowania nie tracimy na jakości ?

 

2 komp stacjonarny zawsze pracował jako media center stojąc na amp. posiada FireWire a jeśli chodzi o optykę to jest w

prodigy hifi 7.1

 

2a chodzi głównie o stereo, do dźwięku 7.1 może zostać karta którą posiadam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat walcowany na tym forum milion razy , ale mimo godzin spędzonych na studiowaniu poszczególnych postów nie potrafię wybrać odpowiedniego sprzętu . W obecnej chwili korzystam z prodigy hifi 7.1 podpiętego do avc-a1xv, przody to jamo d450 wszystko spięte na kabelkach nordost . Cały ten zestaw potrafi zagrać niezłe stereo ale z wiekiem staje się wybredny i potrzebuję czegoś więcej , z resztą w dobie internetu coraz mniej korzystam z płyt cd na korzyść flac z pc . Jaki DAC, raczej z górnej półki ? coś co posłuży kilka lat i nie będzie wpływać na jakość przy ewentualnej wymianie kolumn czy amp. Dzięki

 

cambridge magic 6 - powinno wystarczyc na pare ladnych lat, stosunek jakosc/cena - rewelacja, znakomicie zniesie wymiane kolumn i wzmaka do 15k/klocek, dysponuje wszystkimi obecnie dostepnymi metodami przesylu sygnalu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cambridge magic 6 - powinno wystarczyc na pare ladnych lat, stosunek jakosc/cena - rewelacja, znakomicie zniesie wymiane kolumn i wzmaka do 15k/klocek, dysponuje wszystkimi obecnie dostepnymi metodami przesylu sygnalu

Czy to nie jest tak że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego , może i klocek fajny ale nie potrzebuje wifi i tych wszystkich bajerów tylko proste urządzenie które poda sygnał analogowy z kompa do przedwzmacniacza . Raczej skłaniał bym się do M2Tech Young choć może czegoś w przyszłości brakować , M2Tech Vaughan DAC a cenę tego nie wiem czy bym przeżył :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ok 10K to możesz sobie pozwolić poszaleć na bardzo wysokiej półce.

Ot, np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko nie pytaj jak to gra bo ja koło takiego sprzętu nawet nie stałem. :)

Zapewne dobrze gra... ;)

Szczerze mówiąc, ja to rozwiązałem zupełnie inaczej. Zamiast superwypasa, który później trudno sprzedać bez ponoszenia wielkiej straty, kupiłem sobie dwa tańsze przetworniki - każdy z zupełnie inną sygnaturą dźwiękową (supermuzykalny NOS-DAC na lampie i bardzo precyzyjny - choć wciąż bardzo muzykalny- oversampling DAC i przełączam sobie w zależności od humoru, fazy księżyca i granego dzisiaj repertuaru.

Co dwa DAC'ki to nie jeden! :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 czy podczas tego kodowania i dekodowania nie tracimy na jakości ?

 

Tutaj mamy dwie różne rzeczy:

- FLAC-wav to jest dla mnie raczej kompresja/dekompresja bezstratna, można to wykonywać wiele razy w obie strony bez straty jakości danych. Czasami można tylko nie widzieć obrazka płyty.

- dff - wav itp., tutaj jest niewielka strata, ale ciężko to usłyszeć. Przy transkodowaniu jest to robione w locie, w pamięci, co znaczy że oryginalny plik pozostaje bez zmian. Miało by to znaczenie jak by zrobił taką operację z zapisem, zwłaszcza wielokrotnym

 

Tracimy na jakosci także jesli w jednym formacie zmieniamy parametry, np. wav 16-44 na wav 24-192 lub odwrotnie. Np. w oversampling DAC, mało kto się tym przejmuje, NOS (not oversampling) DAC często wymagają układów dopasowania. Tylko jesli takie same parametry, np. NOS DAC jest 16-44 i plik 16-44 to nie ma transcodowania, jednak tu DAC pracuje z mniejszą dokładnością.

------------

To widać że jest wiele wyjść:

- FireWire - to głównie sprzet profesjonalny, domowy sprzet gorzej znaleźć

- USB, ważne żeby był dobry konwerter, co nie jest całkiem proste, zależy od wymagań

- wyjście SPDIF optyczne, zwykle ograniczone do 24-96, to powinno wystarczyć, wieksze gęstości wtedy z transcodowaniem, jakość wyjścia z komputera - zdania podzielone

- wyjście przez sieć komputerową, najłatwiejsze dla utrzymania wysokiej jakości, gorzej funkcjonalnie - nie w czasie rzeczywistym, czasami przerywa lub zamula. Raczej cieżko o DAC z takim wejściem. Wymaga np. odbiornika z wyjściem SPDIF i wtedy do DAC (tzw. strumieniowce, BluRay z wyjściem cyfrowym, itd.).

------------

Co się tyczy samego DAC: 1. wejścia/wyjścia jakie potrzebujesz, 2. najlepiej z własnym z zasilaniem, 3. cała aplikacja ważna a nie tylko sam układ przetwornika, np. Post-DAC filtrowanie, 4. dobrze jak ma cyfrową regulację wzmocnienia (jednak są przeciwnicy) 5. Dobrze mieć pilot sterowania

------------

Wybór dźwięku należy do ciebie. Ostatnio popularne układy na ES9018/12, bardzo szczegółowe, jednak powoduje to odczucie słabszych niskich, basy są, ale lepiej je słychać w sąsiednim pokoju, wzmacniacz tu może mieć duże znaczenie a tego nie znam. Inne układy z tej klasy też nie są złe. Jeśli DAC "ładnie ciepło gra", sprawdzić czy szczegółowy a nie kiepski. Jak bym ja wybierał to bym rozpoczął szukanie od czegoś za $1500 a następnie w górę i w dół. Co do wskazanie konkretnego modelu to się nie podejmuję, nie jestem sprzedawcą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest tak że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego , może i klocek fajny ale nie potrzebuje wifi i tych wszystkich bajerów tylko proste urządzenie które poda sygnał analogowy z kompa do przedwzmacniacza . Raczej skłaniał bym się do M2Tech Young choć może czegoś w przyszłości brakować , M2Tech Vaughan DAC a cenę tego nie wiem czy bym przeżył :-)

 

Nie zarzekaj sie ze nie lubisz bajerow, Streamagica 6 wspaniale obsluguje sie tabletem, napewno pewnego dnia tez tak zechcesz

Taki podalem bo chcesz byc technicznie zabezpieczony na przyszlosc, a on 5 lat co najmniej gwarantuje. Jesli chodzi o jakosc tego sprzetu to po odsluchach na plikach 26/96 (DLNA) stwierdzilem ze nie odstaje od innych elementow systemu, w cenie do 15 kzl za element. Ja sam nigdy nie bylem entuzjasta CA, jednak to urzadzenie bardzo pozytywnie mnie zaskoczylo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

dziękuję za szczegóły.

Biorąc pd uwagę Twoją konfigurację oraz Twoje uwagi, zacząłbym od spróbowana, posłuchania w Twoim systemie zestawu M2Tech Young z zasilaniem akumulatorowym M2Tech Palmer oraz jako alternatywa Hegel HD25. Jeśli to będzie dobry kierunek, czyli okaże się że problem leży po stronie przetwornika, będziemy szukali ewentualnie jeszcze innego rozwiązania, bardziej zaawansowanego.

Zapraszam na odsłuchy, jest także możliwość odsłuchów w Twoim systemie. W przypadku pytań służę pomocą

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziękuję za pomoc.

 

il Dottore : poczytałem o tym urządzeniu na ebay , klocek ładny ale już wystarczająco dużo rzeczy kupiłem jako okazja bez odsłuchu i efekt był zawsze podobny odsprzedaż ze stratą :-)

 

lasmas : Dzięki za wytłumaczenie kompresja/dekompresja, rozumiem że nie chcesz nic sugerować ale ja znam tylko kilka urządzeń a słyszałem może dwa więc wszelkie sugestie są mile widziane .

 

Biorąc pd uwagę Twoją konfigurację oraz Twoje uwagi, zacząłbym od spróbowana, posłuchania w Twoim systemie zestawu M2Tech Young z zasilaniem akumulatorowym M2Tech Palmer oraz jako alternatywa Hegel HD25. Jeśli to będzie dobry kierunek, czyli okaże się że problem leży po stronie przetwornika, będziemy szukali ewentualnie jeszcze innego rozwiązania, bardziej zaawansowanego.

Zapraszam na odsłuchy, jest także możliwość odsłuchów w Twoim systemie. W przypadku pytań służę pomocą

Sądzę że zacznę od posłuchania jak te maleństwa sobie radzą, ale nie w moim systemie . Zresztą z tego co zauważyłem to Q21 jest sklepem :-) więc chętnie wpadnę na testy .

 

Słuchajcie czy ja obrałem właściwą drogę , plan mam taki.

 

1 DAC

 

2 Kolumny

 

3 Przedwzmacniacz i końcówki mocy

 

4 okablowanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja już nic nie wiem, miał być DAC a tu cały zestaw i nie wiadomo za ile.

 

Wydaje się że masz kable głośnikowe Nordost. Spróbuj wymienić na zwykłe głośnikowe 2.5mm2, miedź odtleniona. Ja próbowałem Nordost od poczwórnych do różnych tasiemek i dziwnie zniekształcały, zamulały.

 

Najlepsze rozeznanie mają sklepy, mają dostęp do wiekszej ilości sprzętu. Tylko jest taki problem, pójdziesz na odsłuch, ty będziesz słuchał a sprzedawcy oglądać ciebie, tab gdzie będziesz zadowolony to polecą jako najlepsze a potem będą próbować wcisnąć kable z atrakcyjnym rabatem, 10x przepłacone.

Tylko dlatego podam, ja wybrałem, jako odbiornik sieciowy, Denon DNP-F109. Ma również całkiem przyzwoity DAC wewnątrz. Więcej o nim pisałem w osobnym poście. Później możesz rozbudować o lepszy DAC i osobny serwer (będzie szybciej wybierać, np. zacząć od taniego to My Book Live). Jeśli WiFi przerywa, łączysz kablem.

 

W przyszłości jeśli DAC wybierzesz z regulacją głośności to przedwzmacniacz nie będzie potrzebny.

 

To jest jedna z możliwości. Nie jako polecane, tylko info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja już nic nie wiem, miał być DAC a tu cały zestaw

lasmas docelowa tak , jak mi tylko budżet pozwala staram się zmieniać klocki na lepsze, temat założyłem bo kompletnie nie znam się na DAC i nie wiedziałem od czego zacząć . Dziękuje za sugestię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Off-Top. Trochę z wyższej półki to bardzo podoba mi się karta audio Lyra 2, niestety jeszcze nawet nie widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może zainteresuje Cię DAC z naszej oferty Audio-GD Master-7, kontynuacja linii Reference-7.1 (Reference 7.1 - opinie znajdziesz łatwiej w sieci). DAC zbudowany na 8 sztukach PCM1704UK. Ma wszystkie cyfrowe wejścia jakie są obecnie używane w sprzęcie audio. Zresztą tu cały opis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Jest możliwość posłuchania lub pożyczenia. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania :)

post-45171-0-09323500-1358213338_thumb.jpg

post-45171-0-55745500-1358213342_thumb.jpg

post-45171-0-76212500-1358213353_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Off-Top. Trochę z wyższej półki to bardzo podoba mi się karta audio Lyra 2, niestety jeszcze nawet nie widziałem.

Fajna karta ale do zabawy w domowe studio, jak tylko słuchasz muzyki nie potrzebujesz wejść mikrofonowych i ta cena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może zainteresuje Cię DAC z naszej oferty Audio-GD Master-7, kontynuacja linii Reference-7.1 (Reference 7.1 - opinie znajdziesz łatwiej w sieci). DAC zbudowany na 8 sztukach PCM1704UK. Ma wszystkie cyfrowe wejścia jakie są obecnie używane w sprzęcie audio. Zresztą tu cały opis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jest możliwość posłuchania lub pożyczenia. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania :)

Witaj. Dzięki za sugestie, fajnie to wygląda w środku ciekawe czy idzie to w parze z jakością dźwięku bo ten napis made in china zawsze mnie drażni mimo że powinienem już przywyknąć. Planuję małą wycieczkę po kraju więc na pewno umówimy się na odsłuch .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMC-2 też ciekawie wygląda, DAC z sterowaniem głośności. Opinie od wspaniałych po chłodne, max 24-96. Ale ciekawe.

 

Karta Lyra 2 wyglada dużo bardziej ciekawie, może pokonać wiele DAC nawet do swojej ceny. Renomowana firma. Zachęcające wejście USB, wzmacniacz słuchawkowy, itd.

Muszę się lepiej przyglądnąć, i ładnie wygląda, kto wie.

 

A co do DAC, to wiekszość (nie wszystkie) z ceną około 6000 PLN dobrze gra, jednak różnice są i zależy od własnych preferencji.

Przewidywanie na kilka lat to dla mnie jak przewidywanie pogody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta Lyra 2 wyglada dużo bardziej ciekawie, może pokonać wiele DAC nawet do swojej ceny. Renomowana firma. Zachęcające wejście USB, wzmacniacz słuchawkowy, itd.

Muszę się lepiej przyglądnąć, i ładnie wygląda, kto wie

Lasmas za te pieniądze czyli 1800 - 2000 funtów bo przynajmniej takie ceny znalazłem to musi deklasować bardzo dużo DAC, tyle że takie urządzenia kojarzą mi się z domowym studio. Wracając do tematu znalazłem Weiss DAC2 poniżej 10k , nigdy go nie słyszałem ale ma dużo dobrych opinii znasz jakieś jego wady . Nie posiada USB ale mnie to nie przeszkadza bo posiada Firewire

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Dzięki za sugestie, fajnie to wygląda w środku ciekawe czy idzie to w parze z jakością dźwięku bo ten napis made in china zawsze mnie drażni mimo że powinienem już przywyknąć. Planuję małą wycieczkę po kraju więc na pewno umówimy się na odsłuch .

To do zobaczenia i "usłyszenia" :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.