Skocz do zawartości
IGNORED

Dobór głośników do pokoju 10 m2


galaxy s2

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że jednak przemyślałem sprawe iż kino domowe to jednak u mnie tylko może 2% odsłuchu , zrezygnowałem z koncepcji zakupu Maranza 5007 i końcówki mocy do niego na rzecz NAD C 375 BEE . Pozostaje nadal problem jakie głośniki do niego dobrać bo będzie to grało w pokoju 10 m2 . Mój osobisty wybór to DYNAUDIO FOCUS 160 ale z racji tego że nie mam za wielkiego doświadczenia to może jednak ktoś będzie wstanie doradzić . Na kolumienki moge wydać max 7000 zł , czyli w cenie tych właśnie Fokusów 160 . Oczywiście jak będzie jakaś alternatywa o niebo lepsza i droższa o 1000 zł to też damy rade :) . Muzyke jaką słucham to głownie lata 70 do max 90 . Teraz to nie muzyka tylko dno ( przynajmniej takie moje zdanie ) . Z wykonawców : Enya , Mike Oldfield , JAARE , Vangelis ale i Scorpions , The Dors , Michael Jackson , Chris REA , QUEEN i wiele im podobnych czasami nie pogardze nawet może śmiesznym i z muzyką nie wiele mającym Modern Talking :) aż po Chopina i muzyki poważnej ( dość rzadko ) . Czyli reasumując zależy od nastroju jaki mam . Do tego bardzo często źródło z satelitki i różne tam teledyski jak muzyka z radia internetowego . Nie trawie Jazzu , broń Boże Techno , Hiphopu , czyli muzyki hukowej :) . Jak ktoś ma jakąś ciekawą koncepcje to zapraszam do rzeczowej dyskusji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale taka odpowiedź mnie nic nie daje zabardzo . Jak nie te Focusy to podaj przynajmniej kilka innych kompletów oczywiście w podobnym przedziale cenowym i jakościowym jakie Twoim zdaniem wchodzą w grę . A nie odpowiedź w stylu nie bo nie . :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

posłuchaj Amphion Argon 1, Harbeth P3ESR oraz ATC SCM11. Myślę że któreś z powyższych będą Ci pasowały idealnie do pomieszczenia i konfiguracji systemu.

 

Zapraszam na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 10 mkw to polecam Grado PS1000, Grado GS1000, Sennheiser HD800 lub HD700. Koniecznie posłuchaj jeszcze Hifiman HE6. Tyle, że będziesz musiał wymienić Nada na coś hmm... bardziej dopasowanego... wyjdzie z odsłuchów :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przymiarkę do kolumn PMC. Modele to Twenty 22 oraz TB2i. Mam m.in. pokój 10m i u mnie spisały się znakomicie. Obecnie właśnie gram na Twenty 22. Przez poprzednich parę lat grałem na TB2S+ (to studyjna odmiana domowych TB2i).

 

ATC SCM 11 to wybitnie dobre kolumny, teoretycznie, jako konstrukcja zamknięta, mogła by pasować do tej powierzchni. Przećwiczyłem je oczywiście u siebie i zagrały niestety zbyt bombastycznie i basując ponad miarę. Potrafiły się nieco rozwinąć dopiero w pokoju minimum 16m. Tam już nie dominowały basem.

 

Jeśli masz słabość do Focusów to malutki model 110 jest już największym, jaki można do takiego pomieszczenia przymierzyć. A mimo to u mnie basu było za dużo.

 

Jak wiesz, nikt za Ciebie nie dokona wyboru. Bez własnego odsłuchu nie decyduj się na zakup nawet najwspanialszych (w cudzych opisach i rekomendacjach) kolumn. Też to całkiem niedawno sprawdziłem i zawsze polecam kolegom osobiste zapoznanie się z kolumnami przed zakupem.

 

I jeszcze jedno, Twoje kolumny nie mają być najlepsze wg kogokolwiek. Mają być najlepsze wg Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówca walkman6 ma rację. Zamiast pierdziawek, które odtworzą tylko solo na flecie albo trainglu, kup dobre słuchawki. Praw fizyki nie pokonasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego te amfiony to jakiś nowy wynalazek . Firma zaledwie jest na rynku od 1998 roku chyba , więc pewno ma takie wzięcie że jak kupie ten wynalazek nikt odemnie tego potem nie kupi jak mi się nie spodobają . Wole sprawdzone firmy i znane .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że jednak przemyślałem sprawe iż kino domowe to jednak u mnie tylko może 2% odsłuchu , zrezygnowałem z koncepcji zakupu Maranza 5007 i końcówki mocy do niego na rzecz NAD C 375 BEE . Pozostaje nadal problem jakie głośniki do niego dobrać bo będzie to grało w pokoju 10 m2 . Mój osobisty wybór to DYNAUDIO FOCUS 160 ale z racji tego że nie mam za wielkiego doświadczenia to może jednak ktoś będzie wstanie doradzić . Na kolumienki moge wydać max 7000 zł , czyli w cenie tych właśnie Fokusów 160 . Oczywiście jak będzie jakaś alternatywa o niebo lepsza i droższa o 1000 zł to też damy rade :) . Muzyke jaką słucham to głownie lata 70 do max 90 . Teraz to nie muzyka tylko dno ( przynajmniej takie moje zdanie ) . Z wykonawców : Enya , Mike Oldfield , JAARE , Vangelis ale i Scorpions , The Dors , Michael Jackson , Chris REA , QUEEN i wiele im podobnych czasami nie pogardze nawet może śmiesznym i z muzyką nie wiele mającym Modern Talking :) aż po Chopina i muzyki poważnej ( dość rzadko ) . Czyli reasumując zależy od nastroju jaki mam . Do tego bardzo często źródło z satelitki i różne tam teledyski jak muzyka z radia internetowego . Nie trawie Jazzu , broń Boże Techno , Hiphopu , czyli muzyki hukowej :) . Jak ktoś ma jakąś ciekawą koncepcje to zapraszam do rzeczowej dyskusji .

 

do takiego pomieszczenia świetnie sprawdzą się RLS Callisto III , miałem je w 15m2 zagrały lepiej niż droższe focusy 110 , posłuchaj ich świetne głośniki

 

posuchaj też atc scm7

 

jeżeli jesteś z wawy pojedź do audiopunktu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam gram na ok 10m i Dynki uznal bym za ryzykowny wybor. Mialem przez chwile 110 oraz 52se i bylo "tego" troche za duzo. U mnie sprawdzilily sie za to Proac Response 1S. Tylko nie wiem jak to zagra z Nad'em. Jesli chodzi o PMC to raczej te mniejsze , chyba DB1 powinny sie sprawdzic a jesli Ci sie zamaza ATC to tez raczej scm 7 bo 11-tek to raczej na 10m nie widze. Zostaje jescze kwestia zasadnicza:czy ci podejdzie dzwiek ktorejs z tych monitorow bo kazdy z nich gra inaczej , choc moze ATC I PMC maja troche do siebie blizej. Wiec zalecalby wizyte w sklepie i odsluchy.

 

Fajnie by bylo gdybys napisal kilka slow jak juz cos kupisz i posluchasz u siebie w domu.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego te amfiony to jakiś nowy wynalazek . Firma zaledwie jest na rynku od 1998 roku chyba , więc pewno ma takie wzięcie że jak kupie ten wynalazek nikt odemnie tego potem nie kupi jak mi się nie spodobają . Wole sprawdzone firmy i znane .

 

Amphion nie Amfion. To ,że tego nie znasz nie znaczy ,ze to wynalazek. 15 lat na rynku to nie tak mało. Jest mase firm istniejących krócej. Po za tym ja słuchałem tych głośników i wiem ,że są bardzo dobre do małego pomieszczenia. Odsyłam również do testu w angielskim HIFI Choice:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupić używane ale sprawdzone kolumienki ProAC tablette III za 2000 zł . Zna ktoś te głośniczki ?? Bo nie wiem czy warto brać używki czy lepiej szukać coś innego nowego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety ale zrobiłem odsłuch tych ProAc Tablette III z moim Nadem i musze stwierdzić że niestety o ile nadają się i bardzo ładnie grają cichutko lub co najwyżej średnio to po zapodaniu Rocka i podkręceniu na niecałą połowe mocy , robią się z nich pierdziki nie kolumienki . :) Może zabrzmi to głupio z mojej strony ale wolę już minimalny rezonans w moim małym 10 m2 pokoju aniżeli brak basu . Mam natomiast pytanie do obsłuchanych i w temacie . Miałem okazje odsłuchać na moim Nadzie C375BEE pięknie grających malusieńkich podłogówek z linią transmisyjną , które można w zasadzie porównać do Monitorków ponieważ są bardzo malutkie ( waga jednej kolumny to 10,1kg ) . A mianowicie PMC GB1i . Zachwyciły mnie te kolumienki jakością dzwięku . Grają niesamowicie szczegółowo w wysokim zakresie , wokal brzmi z nich rasowo , pomimo bardzo skromnych gabarytów bas który wydają z siebie jest bardzo szybki i całkowicie pod kontrolą mojego NAdzika . Jednym słowem miodek na serce . Mogę je nabyć po bardzo dobrej cenie bo nówki za 8000 zł i gwarancją 25 letnią . Jedynie czego się boję , to to że pomimo naprawde malutkich rozmiarów w moim pokoju różnie może być . Ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie słuchać Rocka bez przytłupu i wibracji , w sposób jaki grają maleńkie monitorki . Poprostu profanacja Rocka . Owszem Vangelisa czy Jaara można słuchać subtelnie i cicho ale jak zapodałem na te małe Tabletki kawałek Smokie '' WHO THE F...IS ALICE '' zabrzmiało to groteskowo i śmiesznie . Więc prosze o pomoc tych co słuchali tych PCM GB1i czy do tego mojego pokoju się jakoś to nada bo gra pięknie , nie tak tandetnie jak Paradigmy Studio plastikowo , czy cała reszta chłamu na rynku która jest w każdym sklepie . Odsłuchałem chyba ze 20 kompletów głośników jaki mi podawano na forach ale dopiero właśnie te PCM zagrały rasowo z detalami . Żaden głośnik nie podołał każdemu rodzajowi muzyki jaki słucham . Te potrafiły zagrać ślicznie wokale , nawet Jazz którego nie lubie na nich się gęba śmiała . Ale właśnie Rock czy POP , Nawet durny Modern Tolking świetnie brzmiał . O Vangelisie i kawałku '' Pulstar '' Nie wspomne :) .A wokal Frediego Mercury z płyty '' Made in HEAVEN '' zabrzmiał jak by Fredi zszedł ze sceny i śpiewał obok mnie . Coś pięknego . Jak ktoś obcował z tymi kolumienkami i wie o co chodzi proszę się odezwać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.