Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki / Karta / AMP - dylematy początkującego


kargull

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Zamierzam zakupić swój pierwszy sprzęt "grający" z nieco wyższej półki. Obecnie posiadam słuchawki Sennheiser HD555 podpięte do integry na płycie.

Nie trudno zauważyć że jest to raczej słabe połączenie. Obecnie celuję w Beyerdynamic DT990 600Ohm i tu zaczynają się moje dylematy. O tyle o ile byłem wstanie wybrać słuchawki których brzmienie, wygląd oraz wygoda użytkowania będą mi opowiadały to z osprzętem już gorzej. Słuchawki będą używane głównie do słuchania muzyki(Słucham dosłownie wszystkiego poza muzyką poważną i disco polo) i do gier(istotne pozycjonowanie i wejście mikrofonowe dlatego zewnętrzny DAC + wzmacniacz raczej odpada). Jako osprzęt celowałem w:

karta dźwiękowa: Asus Xonar DX

AMP: FiiO E09X

 

Teraz pytanie czy takie połączenie wystarczy do tego aby cieszyć się w pełni powyższymi słuchawkami? Może powinna być użyta lepsza karta dźwiękowa Xonar STX lub D2? Może inny AMP?

 

Maksymalny Budżet jakim dysponuję na te użądzenia to 1000PLN

 

Z góry dziękuję za porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych słuchawek wystarczy -ale jeżeli myśleć przyszłościowo (wymiana słuchawek lub dokupienie wzmacniacza) kup Xonar STX ta karta daje opcje wymiany wzmacniaczy operacyjnych i dostosowanie to własnych preferencji i Asus Xonar DX jest kartą nisko budżetową nie słyszałem, ale czytałem recenzje o nie naturalność a jeżeli nastawiasz się tylko na jeden system komp. słuchawki to za mało, w przypadku dwóch (np.wzmak.cd kolumny ) i komputer słuchawki jest ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krol16 - rozumiem że ten Xonar STX ma w dalszym ciągu współpracować z jakimś AMP w tym przypadku z FiiO E09K, czy wystaczy amp słuchawkowy który jest w karcie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy do tych słuchawek Xonar STX

jakość ciebie zadowoli w przyszłośći małe korekty opa(układ scalony -wzmacniacz operacyjny na karcie )wymiana nie trzeba lutować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.