Skocz do zawartości
IGNORED

Pomóżcie wybrać ampka i kolumny


MarkG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na samym początku chciałem się ze wszystkimi serdecznie przywitać mam na imię Marek, to mój pierwszy temat dopiero się zarejestrowałem, mam nadzieję że wiele się tutaj nauczę.

 

1. Noszę się z zamiarem kupna amplitunera kina domowego 5.1 i pary kolumn/głośników. W salonie oferującym b. drogi (jak dla mnie sprzęt) miła Pani doradziła mi że jeżeli kino domowe to na dzień dzisiejszy tylko ONKYO. Model HT-R548 jest już u nich nie osiągalny ale zaproponowano mi HT-R558 w cenie 1190zł (która jest ceną na prawdę dobrą porównując ją nawet z allegro) i pytanie czy to jest dobre rozwiązanie ? Muzyka, której słucham jest na prawdę różna od głównie szeroko pojęty pop, ale również hip-hop, sporo rocka a czasem koncert fortepianowy = sprzęt musi być raczej uniwersalny.

 

Nie zależy mi na wielkiej ilości złączy HDMI czy dedykowanych mp3 złączy USB, szukam sprzętu, który jest na prawdę dobry, starczy mi na długo i może przy lepszych (kiedyś) głośnikach będzie robił wrażenie czystością, głębią, tempem.

Zakup używanego modelu jest jak najbardziej możliwy. NA amplituner mogę wydać między 800 a 1200zł.

 

2. Głośniki / kolumny tutaj rozważam tylko używane, znam i rozeznałem się troszkę tylko w marce B&W, konkretnie modelach DM 601,602 i 603 z generacjami s1, s2, i s3 z tego co czytałem to fajne są 602 s2 lub s3 603 s3 są już droższe.

Chętnie poznam wasze zdanie na temat tych piszczałek :) i propozycję co może fajnie zagrać z ampem ONKYO albo innym bo tutaj też jestem otwarty na propozycję.

 

Z góry dzięki wszystkim za pomoc,

Pozdrawiam

MarkG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie jestem fachowcem w temacie. Nie mam odniesienia do innych sprzętów, jedno co mogę Ci powiedzieć (bo sam się przekonałem, też posiadam onkyo ) to to że amplituner kina nie da Ci najwyższej klasy stereo. Musisz pogodzić się z kompromisem. I słyszałem taką opinię w jednym z salonów odsłuchowych (ewentualnie proszę mnie poprawić) że stare onkyo to było co innego, teraz to już nie to samo i jakość dźwięku pozostawia do życzenia. Nie wiem czy moje się łapie na to lepsze czy już to gorsze. Ma już ponad 10 lat i gra. Z podłogówkami było naprawdę ok. Teraz gra z monitorami i trochę walczyłem by uzyskać podobny dźwięk. Ale nie jestem audiofilem, mogę się mylić i mieć inne odczucia estetyczno słuchowe. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem w temacie. Nie mam odniesienia do innych sprzętów, jedno co mogę Ci powiedzieć (bo sam się przekonałem, też posiadam onkyo ) to to że amplituner kina nie da Ci najwyższej klasy stereo. Musisz pogodzić się z kompromisem. I słyszałem taką opinię w jednym z salonów odsłuchowych (ewentualnie proszę mnie poprawić) że stare onkyo to było co innego, teraz to już nie to samo i jakość dźwięku pozostawia do życzenia. Nie wiem czy moje się łapie na to lepsze czy już to gorsze. Ma już ponad 10 lat i gra. Z podłogówkami było naprawdę ok. Teraz gra z monitorami i trochę walczyłem by uzyskać podobny dźwięk. Ale nie jestem audiofilem, mogę się mylić i mieć inne odczucia estetyczno słuchowe. Pozdrawiam

 

Dzięki za odpowiedź. W końcu kupiłem amplituner ONKYO model TX-NR414 na więcej nie miałem kasy. Przede mną wybór głośników, będą to kolumny podłogowe....opce mam na razie dwie

1.używane: Quadral Ascent 850 lub nowe

2. nowe KEF'y C7.

 

Jakieś propozycje ?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.