Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha RX-A3010 - nowe fronty albo ampli


adamwwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam trochę problem z stereo i poniższym zestawem,

 

Ampli: Yamaha RX-A3010

Fronty: Elac FS189

Tył: Elac BS203 Anversary Edition

Centralny: Elac CC241

Kable do frontów: Cardas Quadlink

Zasilający: Furutech

 

Źródło muzyki: FLAC przez sieć.

 

Jeśli chodzi o kino to nie mam żadnych zastrzeżeń. Nawet wielokanałowe zapisy myzuki są super.

Jeśli chodzi o stereo to trochę mnie już krew zalewa i nie wiem co z tym zrobić. Mianowicie: rozjaśniona wyższa średnica(nie mogę większości szybszych gitarowych staroci słuchać, bo po jakimś czasie krew z uszu płynie), brak dociążenia niższej średnicy... Jeżeli chodzi o wysokie to bez zastrzeżeń, jest ładniejsza niż w wielu droższych kolumnach. Próbowałem już wszystkich możliwych ustawień w swoim pomieszczeniu, ostatecznie postawienie na kolcach i odchylenie kolumn delikatnie do tyłu minimalnie załagodziło sprawę.

Podłączałem też na przód BS203A i dźwięk jest świetny, znikają wszystkie bolączki dużych Elacków... Nawet bas i średnica mają odpowiednią masę, sluchanie robi się przyjemnie.

 

Sprawdzałem w domu: Marantza 7007, faktycznie jest cieplejszy od Yamahy ale nie jest to duża różnica, na pewno nie warta zamiany 3010 na 7007.

Arcam AVR600 - niby wszystko lepiej, ale jednak za takie pieniądze to sekcja video, menu osd, skaler mogły by trzymać choć poziom japończyków do 5 tysięcy... Jedna rzecz która mi się nie podobała w połączeniu z elackami to lekka kluchowatość, jakby lekkie braki w dynamice, na pewno w stosunku do 3010.

Onkyo 5007 - super jeśli chodzi o wszystkie instrumentalne rzeczy. Wokale kluchowate i braki w dynamice zupełnie go dyskwalifikują.

 

Kolumny:

Vienna Acoustics Baby Grandy - muzycznie super, separacja instrumentów, scena rewelacyjna ale kosztem detali na górze... Generalnie nie do końca to.

 

W sklepach słuchałem rx-a 3010 z:

Focalem 826, w sklepie było ciekawie ale boje się, że w domu będzie za ostro, bo górą potrafi trochę błyszczeć w focalu.

Dali Icon 6 - mało dołu.

 

 

Generalnie słuchanie w sklepie jest mało wartościowe bo w pomieszczeniu wychodzi wszystko zupełnie inaczej. Mogę coś wypożyczyć w najbliższym czasie, ale nie chciałbym nadużywać uprzejmości sklepu, pozatym potrzeba na to sporo czasu. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z czym można by było spróbować ta Yamahe. Może mniejsze Elacki 247BE, MA RX8, GX200(boje się, że może być słabo na dole), Dynaudio?

 

Słucham sporo starych rockowych rzeczy ale i nowych elektronicznych brzmień. Wiem, że powinienem mieć dobry wzmacniacz stereo i było by po sprawie, ale nie mogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoją konfigurację zwróciłbym uwagę na kolumny Amphion Argon 3L lub jeśli masz duże pomieszczenie Amphion Argon 7L. Powinno to być brzmienie, które szukasz. Ewentualnie posłuchaj jeszcze KEF R700 oraz kolumnę Martin Logan Motion 40 - przy ostatnie pozycji jest świetny wstęgowy głośnik wysokotonowy, tak więc nie powinno brakować Ci dobrej góry, bas także jest dobrze podkreślony, szybki.

Przy konfiguracji z Monitor Audio będziesz miał podobne problemy jak przy Elac.

 

Zapraszam na odsłuchy najpierw do salonu, natomiast oczywiście proponuję odsłuchy w Twoim pomieszczeniu odsłuchowym, akustyka niestety pełni bardzo dużą rolę.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cabasse - odpada, raz że to nie to co szukam, to jeszcze optycznie nie przejdzie;)

 

Nie chcę suba bo w kinie mi nic nie brakuje, a sub w stereo mi się nie podoba. Zmieniałem ustawienia, ale chyba coś nie do końca gra w połączeniu fs189 i rx-a3010.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w domu: Marantza 7007, faktycznie jest cieplejszy od Yamahy ale nie jest to duża różnica, na pewno nie warta zamiany 3010 na 7007.

Arcam AVR600 - niby wszystko lepiej, ale jednak za takie pieniądze to sekcja video, menu osd, skaler mogły by trzymać choć poziom japończyków do 5 tysięcy... Jedna rzecz która mi się nie podobała w połączeniu z elackami to lekka kluchowatość, jakby lekkie braki w dynamice, na pewno w stosunku do 3010.

 

Sprowadź do domu wzmacniacz stereo zintegrowany i połącz go do kolumn frontowych , a źródło stereo bezpośrednio do niego , jednocześnie odłączając kolumny frontowe od amplitunera , po to żebyś nie popalił wzmacniaczy i sprawdź czy zadowala Cię stereo .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

http://www.audiostereo.pl/co-zamiast-hk-avr255_97410.html/page__st__30

 

http://www.audiostereo.pl/roznice-dzwieku-pre-out-wznam-wzmak_90345.html

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.