Skocz do zawartości
IGNORED

"Mój Staszewski" wg Jacka Bończaka


adams19

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem mini koncertu w trojce i porównałem sobie ten występ z płytką. Wszystko ładnie pięknie: są emocje, jest dobra jakość, jest też dobry głos i interpretacja tekstów Staszewskiego, wybitny akompaniament zespołu. Jednak była też niespodzianka, trochę szkoda, bo w "Mariannie" Bończak niestety ale nie dał rady i zapomniał kilku wersów tekstu. Dobrze, że jednak zachował się jak profesjonalista zastosował coś w rodzaju wokalizy i po chwili wbił się spowrotem w ten song. Generalnie uważam, że jego podejście i wykonanie "songów" Staszewskiego jest świetne oby takich rzeczy było więcej. Pozdrawiam wszystkich, którzy lubią tego typu rodzaj muzyki z tekstem i jeżeli kotoś chciałby coś napisać na temat tego rodzaju "piosenki aktorskiej" to proszę bardzo, zwłaszcza jeżeli jest coś co warto posłuchać, ja polecem Bończaka i jego interpretacje piosenek Staszewskiego ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Również odsłuchałem ten radiowy koncert, choć płyty nie mam ;-(

Uważam, że Bończyk dodał świeżości dość już starym kawałkom Staszewskiego, którego z różnych względów nie lubię.

Orkiestruum super, zwłaszcza wymiatacz na harmonii, który dokonywał cudów ekwilibrystycznych, gdyż ten instrument brzmiał momentami jak gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary bej, a może coś kolega forumowicz by polecił w podobnym dobrym stylu do posłuchania;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Przykro mi, ale nie, gdyż był to zupełny przypadek z wysłuchaniem tego koncertu.

I choć tego typu twórczości raczej nie lubię słuchać, to akurat ten koncert przyjąłem z wielką satysfakcją.

Nie stronię co prawda od takich wykonawców jak Turnał, czy Sojka, ale muszę być mocno nastawiony, (nie mylić z "wstawieniem") aby Ich słuchać.

Właściwie to ostatnimi czasy zachwycił mnie kowerami Sojka.

To już nie ten sam, zawodzący jazzowo, i "spocony z wysiłku" artysta co kiedyś.

Możliwe, że jak przed laty, chcacy sie pozbyć pewnej maniery rżenia podczas śpiewania, Pan Bajor, również i On pracuje nad nową forma interpretacji.

Inspiracje to i kolejne wyzwania, a zawsze miło jest coś usłyszeć w nowej interpretacji.

 

Stanisław Sojka - czas nas uczy pogody.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_VqH_UncFa0

 

Może pozostając bardziej w klimacie Staszewskiego, przynajmniej intonacyjne, to bardziej kapela Raz Dwa Trzy.

 

 

No ale to też uzależniam od nastroju.

A bez względu na posiadany, i jak to się mówi "o każdej porze dnia i nocy" to jednak ś+p Ciechowski.

Przekaz osobisty i ponad narodowy jest w przypadku tego dzieła bezsprzeczny.

 

Obywatel GC - Nie pytaj o Polskę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary bej dzięki za podane propozycje, właściwie to znam je ale muszę sobie zrobić powtórkę, napewno Soyka i Ciechowski to też moje klimaty Raz, dwa, trzy to dobry zespół ale jakoś mi tam brakuje emocji. Niezła jest też twórczość Katarzyny Groniec polecam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.