Skocz do zawartości
IGNORED

Cieplo i przestrzennie grajacy preamp do pass x250.


Wojtek76

Rekomendowane odpowiedzi

BAT-a pewnie tanio teraz można wyrwać.

Firma splajtowała więc mamy wysyp używek.

Ludzie obawiający się braku dostępu do części serwisowych

oraz kłopotami z ewentualną dalszą odsprzedażą pozbywają się

tego sprzętu.

A może grać fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosyć głośno było o tym w zeszłym roku, w sieci czytałem kilka wzmianek.

Ale widzę że ich strona działa, może ktoś to wykupił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w tym roku pisal do komenko bo mial awarie i pomoc przyszla stosunkowo szybko.

 

Komenko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sly30

 

Nie mam pojęcia skąd czerpiesz swoje informacje. Nie znalazłem w sieci żadnych wzmianek o kłopotach czy też jakimkolwiek bankructwie firmy, chociaż według Ciebie było dosyć głośno o tym wydarzeniu. Nie znam Khomenki ani Bednarskiego, ale poznałem Geoffa Poora - szefa sprzedaży, jednego z dyrektorów firmy i przy okazji pierwszego dealera BATa w Illiniois (Champaign). Człowiek o wyrobionej pozycji i znaczącym nazwisku na amerykańskim rynku audio od połowy lat siedemdziesiątych. Myślę, że od niego możesz uzyskać kilka informacji o firmie BAT, zresztą najlepiej zapytać bezpośrednio w centrum dowodzenia...

 

Balanced Audio Technology can be contacted at:

Balanced Audio Technology Inc.

1300 First State Blvd.

Suite A

Wilmington DE 19804

U.S.A.

302.999.8855 phone

302.999.8818 fax

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) e-mail

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzą nowe BATy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsluch sie w ten weeken nie odbedzie bo utknal w firmie przewozowej. 4 dni zajela podroz z Koszalina do Warszawy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BAT zostal wykupiony przez znana firme MUSIC DIRECT i zreszta ich najwiekszego dilera. Pozostala siec dilerow nie istnieje i nikt tego sprzetu nie chce w USA za darmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko czekac na dobra okazje:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego łączyć z BAT-em a nie z pre Passa?Nie rozumiem.Próbowaliśmy łączyć Passa XA-60.5 z pre ART-a Diavolo i z tego co pamiętam dźwięk był dobry ale na wyższym Gain-ie a z tego co mi wiadomo ART gra lepiej na niższym itd.Natomiast korzystając z tej samej firmy mamy problem dopasowania impedancji z głowy.Wydaje mi się,że pre Passa nawet wyższego od X 2.5 można kupić w cenie wspominanego wyżej BAT-a.

 

Swoją drogą ciekawe info podaje Lacrimosa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj troche pogralem moim nowyn Phono i mysle, ze zdecyduje sie na propozycji kolegi muda44 i sprobuje pasywke Pass B1 Wszystko zalezy od odsluchow Passa z innym lampowymi pre.

 

Inna sprawa, Pass gra podobno najlepiej po XLR, ciekawe czy ma sens wychodzic do niego po XLR z Pre skoro gramofon i phono sa niezbalansowane...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli aktywne pre będzie zbalansowane, to jest sens.

Jeżeli będzie to pasywne pre, to chyba nie.

 

Chyba żeby była możliwa pasywna symetryzacja na transformatorze w pre pasywnym, ale nie wiem, czy ktokolwiek to robi (?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam vk-5. Ale czasami moze byc za duzo dobrego:) Zobacze jak to zagra. Od dlugoletniego uzytkownika X250 wiem, ze gra raczej troche cieplej, wiec moze nie bedzie potrzeby wchodzic w lampowe pre. Zreszta niektore lampy grajha bardziej neutralnie i chlodno od tranow:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobój też posłuchać McIntosh-a C2300. To bardzo udany lampowy preamp, w prezencie dostajesz wbudowane Phono (MC i MM). Ładnie reaguje na wymianę lamp na lepsze niż stockowe (NOSy ale tez Full Music albo PSVANE z bierzącej produkcji sporo dobrego wnoszą ;) Uprzedzając - ten pre wcale nie wpisuje sie w stereotyp Maka - nie muli i ma pięknie otwartą górę i bardzo przyjemną barwę, nieco tylko po ciepłej stronie mocy ;)

Polecam, bo sam na takim gram od ponad 2 lat.

 

pozdr

slvn

mcintosh-c2300.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Aesthetixa Calypso to przynajmniej 2-3 wpisy na Audiogonie zwracaly uwage na to ze tlo nie jest completnie czarne i przy efektywnych glosnikach lub koncowce moze to byc problemem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc wina zastosowanych lamp. Moje glosniki to 88dB wiec nie ma tragedii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek jutro próba u mnie preampu ponoć będzie niezły-ma xlr i rca. Nie posiada pilota,ma oddzielne zasilanie,jedyny taki w Polsce.

Na czterech lampach z oddzielnym zasilaniem na lundahlach-zobaczymy.

Tobie osobiscie polecałbym mcintosha 2200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałem rację

 

Tak sly30!... Miałeś! Zaciekawiła mnie ta historia... Zadzwoniłem do Music Direct... i do BATa. Faktycznie należą teraz do MD i jest prawdą, że mieli kłopoty finansowe, spowodowane głównie amerykańską recesją...(' BATa do Chicago sprowadził Geoff Poor (Champaigne IL), chociaż wcześniej sprzedawał go Pro Musica - sklep Kena Christiansona (NAIM Recordings). Z niewiadomych mi przyczyn, nikt z głównych graczy chicagowskich (Audio Consultans, Quintessence Audio, Holm Audio) nie przyjął warunków i ofert BATa... oprócz Music Direct - który w krótkim czasie stał się ich głównym dilerem. BAT- Khomenko zapanował już kiedyś nad amerykańską dystrybucją Sovteków DR 6h30, które stosuje w swoich produktach również AR i CJ. Dowiedziałem się też, że old stock lamp DR 6h30 jest na wyginięciu i w niedługim czasie zdobycie ich będzie bardzo ograniczone lub wręcz niemożliwe. Pomyślałem, że być może kupno nowego kompletu ze starych zbiorów 6h30 jest dobrym pomysłem i jako zapasowy set będzie czekał na swoją kolejkę. Podsumowując wpis, wiemy, że BAT będzie nadal produkowany pod własnym logo i projektowany oraz robiony przez tych samych ludzi, co jest w tym całym finansowym zamieszaniu na pewno zaletą. Music Direct to przede wszystkim diler i dystrybutor audio-produktów oraz muzyki, to nie jest korporacja czy też inny producent! Szkoda by było, gdyby zaprzepaścili istnienie firmy z potencjałem jaką jest według mojej opinii BAT! Uważam, że mają bardzo dobrze zaprojektowane i solidnie brzmiące produkty, szczególnie serii SE. Nierozumiem wrogości amerykańskich dilerów do BATa, być może jakieś inne czynniki wchodzą w grę, bo dzwiękowo i konstrukcyjnie to się nie ma do czego przyczepić - solidne urządzenia made in USA.

 

Pozdr, M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff...a już myślałem że chcesz mi dokopać za to że sobie coś wymyśliłem i domagasz się linków do tych informacji o kłopotach BAT a skąd ja ci teraz wezmę te linki jak czytałem to ok rok temu, przeleciało mi przez oczy, odnotowałem w pamięci ale teraz nie wiem gdzie te linki były.

Ale nie ważne.Ważne że się wyjaśniło i prawdę napisałem.

 

A to dlaczego dealerzy w USA nie chcą handlować tym sprzętem nie musi wynikać z jego własności sonicznych a może wynikać z warunków buisnessowych przy dystrybucji w danym mieście.

Zauważyłem np że najlepiej przez dealerów są promowane marki kabli które sam testowałem i uważam za co najwyżej średnie a znów te które grają wyraźnie lepiej wcale nie mają opinii towaru chodliwego.Nie jest to może reguła ale parę takich przypadków znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z BATem to naprawdę jakaś dziwna historia, zupełnie niezrozumiała! Słuchałem zestawienia VK 75SE, VK 51SE, Dynaudio Contour 3.0, Nordost SPM Reference i muszę powiedzieć, że dzwęk wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie - nasycone i przestrzenne brzmienie, prawie holograficzne i dobrze zbalansowane... mogłoby zagościć u mnie na stałe! Do większych pomieszczeń brałbym monosy VK 150SE i większe kolumny.

 

Pozdr, M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytucaja z BAT w USA jest prosta i typowa kilka lat temu wiekszosc dilerow zaczelo “dump” ich produkt glownym powodem byl Music Direct ktory sprzedawal na caly kraj (mail order) a reszta dilerow mogla tylko sprzedawac na wlasnym terytorium (radius 100~150 mil)

Nie bylo to fair, do tego doszla slaba ekonomia szczegolnie dla BATA ktora nie ma zbytu na dalekim wschodzie gdzie moze tylko liczyc na wlasny rynek. (a bez tego caly Amerykanski audio przemysl by juz lezal) Nalezy rowniez wspomniec ze BAT nie ma juz od wielu lat jakiegos “following” cala linia produkt jest stara i malo atrakcyjna. Teraz pozostalo im sprzedawac bezposrednio dla klienta wiec beda to robic pod parasolem MD, ktory to zreszta to robil od paru lat a teraz to jest oficjalanie. Dzieki temu beda mogli probowac rozkrecic strone exportowa BAT, bo lokalnie to nie ma zadnej przyszlosci moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkly sprawę BAT-ów wyjaśnił. Po prostu nie ma sprzętu idealnego. Zwykle jest tak, że pewne aspekty dźwięku w danym urządzeniu wypadaja lepiej niż inne. A BAT-ach jest to fenomenalna barwa, spójność, przestrzeń i obecnośc muzyki kosztem dynamiki czy przejrzystości. Jak w życiu - zawsze cos za coś.

Najlepiej mieć dwa preampy :-)

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj troche pogralem moim nowyn Phono i mysle, ze zdecyduje sie na propozycji kolegi muda44 i sprobuje pasywke Pass B1 Wszystko zalezy od odsluchow Passa z innym lampowymi pre.

 

Inna sprawa, Pass gra podobno najlepiej po XLR, ciekawe czy ma sens wychodzic do niego po XLR z Pre skoro gramofon i phono sa niezbalansowane...

 

Mając podobne dylematy jak ty w wyborem Pre , wybrałem do mojego Krella FPB200c AR Ref 2, mając mozliwośc bezpośrednich porównań z Pre Passa XO.2 (kiedyś referencja trzyelementowa) . Ref2 zagrał z wykopem , energią, zaznaczonym rytmem, ale zachowujac świetną średnicę i lekko barwę lampową, a Pass... grał jak dla mnie jakoś beznamiętnie. Ani energii, ani mikrodynamiki, ani czarowania średnicą. Takie bardzo neutralne urządzenie znikające w torze ( ale może z końcówką Passa lepiej się sprawdzi?) U mnie w każdym razie więcej ciepła, muzykalności i czarowania dał AR Ref 2

Pozdrawiam Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem uzytkownikow Passow i oboje odradzilio mi pre tej samej firmy...Kolega che sprzedac Sonic Frontiers Line 2 mk2, zobacze. Troche duzo lamp do wymiany a to dodatkowe koszty. Wszystko zlezy jak to sie zgra z gramofonem. Mam juz 2 rodzaje lamp do phono i moze faktycznie pasywka bylaby idealna a przynajmniej stosunkowo niedroga.

. AR trzymaja cene, cholernie trzymaja, nawet takie stare. chociaz nie ukrywam, ze sprzet ten zawsze darzylem dziwnym zaufaniem nawet go nie slyszac;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może CJ ? Fajne preampy, z ładną barwą, niektóre mają nawet wbudowany phono.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mnie interesuja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem kiedyś SFL2, jak szybko kupiłem tak szybko sprzedałem. Nie dawał rady końcówce Pass Aleph 5, być może z X250 będzie inaczej, ze względu na być może łatwiejszy stopień wejściowy który Przedwzmacniacz musi wysterować.

 

Wojtek, jest jeszcze Klimo Merlin.. tylko nie jest zbalansowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.