Skocz do zawartości
IGNORED

Przetworniki DAC ze stopniem lampowym


Kryspin

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o propozycje przetworników DAC dostępnych na rynku jak i DIY, 24 lub 32 bitowych ze stopniem lampowym, lub zlampizowanych.

 

Znane mi przetworniki:

Audiosurgery DAC, Leming LM-3, Lampizator

Audio Note DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AN jest 18 bitowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bez sensu stosować DAC o wysokiej rozdzielczości a za nim stopień lampowy bo i tak zniekształcenia , dynamika i inne cechy lampy zepsują nam zalety dobrego przetwornika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od pewnego czasu jestem zdania że w dobrym DAC lampy są nieporządane chociaż do niedawna miałem w domu dwa przetworniki jeden 20-pcm1702 a drugi 24bitowy-pcm1704 z bańkami Amperexa BB. Stopień w 20bitowym (PCM1702) DACu był DIY i ten grał lepiej niż firmowy PCM1704 a ten z kolei grał lepiej niż audiolab z 32bitowym sabre i widziwianym filtrem z programowanymi charakterystykami. Koniec końców więc ostał się dalej stary 20bitowy dac z którego wywaliłem lampy i usłyszałem kilka nowych rzeczy a reszta... no cóż bynajmniej do słuchania się nie nadawała więc poszła do ludu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accustic Arts Tube DAC II mk2 - 2 lampy w środku toru, rewelacyjny, analogowy DAC 32 bitowy.Jeden z najlepszych na rynku.

Metronome C-8 Reference, wyjście SS i Tube, przełączane więc jak kto lubi może być lampowy lub nie.Najlepszy znany mi DAC.

Być może są inne jeszcze lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rajcowałbym się tak cyferkami i to że coś jest okrzyknięte jako best, miałem przyjemność słuchać już niejednych "rewelacji" :) To że sam DAC ma ileś bitów absolutnie nie przesądza o efekcie końcowym, to nie sprzęt do obróbki dźwięku tylko odtwarzania, tutaj wystarczy połowa tych "bitów" i to tylko kość a gdzie reszta?

A lampa.. z mojego doświadczenia miła barwa, fajny "klimat" i na pierwszy rzut ucha słychać więcej, ale to tylko złudzenie, na prawdę było jednak odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bez sensu stosować DAC o wysokiej rozdzielczości a za nim stopień lampowy bo i tak zniekształcenia , dynamika i inne cechy lampy zepsują nam zalety dobrego przetwornika.

Dlaczego w takim razie lampizacja odtwarzaczy CD odnosi takie sukcesy i według większości poprawia jego brzmienie ?

Dlaczego jest duże zainteresowanie lampowymi DAC'ami ? Lampy zawsze były przestarzałe, wyparł je tranzystor. Dlaczego wróciły ?

Czy to tylko audiofilska fanaberia i wyciąganie pieniędzy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że dobre układy na lampie grają bardzo źle tylko mnie akurat ten dźwięk nie odpowiada bo jest dalszy od ideału. Może w grupie słuchających są tacy którzy chcą mieć wyróżniajacy się sprzęt w pewien sposób i w ich mniemaniu taki inny, rzadszy jest lepszy. Układy lampowe to margines i chociaż przecietny uklad na lampie gra przyjemniej od kiepskiego tranzystorowego to już taki dopracowany tranzystorowy jest jednak lepszy . Walczylem przez jakis czas z lampami i w/g mnie zawsze było gorzej niż z dobrego tranzystora ale są tacy którzy się z tym nie zgodzą, po prostu mają inny gust. .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w takim razie lampizacja odtwarzaczy CD odnosi takie sukcesy i według większości poprawia jego brzmienie ?

Dlaczego jest duże zainteresowanie lampowymi DAC'ami ? Lampy zawsze były przestarzałe, wyparł je tranzystor. Dlaczego wróciły ?

Czy to tylko audiofilska fanaberia i wyciąganie pieniędzy ?

 

z lamp (ale dobrych! i dobrze zaaplikowanych!) wyciąga się swobodniejszy, gładszy a jednocześnie bardziej naturalny i dynamiczny dźwięk - było o tym wielokrotnie.

jeśli tego nie czujesz / słyszysz - to możliwe są wszystkie warianty - od słabej techniki do słabego/spaczonego słuchu...

 

tranzystor wyparł lampy z przyczyn ekonomicznych, logistycznych, wydajnościowych itd

wyobrażasz sobie komputery na lampach? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecietny uklad na lampie gra przyjemniej od kiepskiego tranzystorowego to już taki dopracowany tranzystorowy jest jednak lepszy

 

Mam podobne odczucia względem lampowych wzmacniaczy.

Średnia lampa wypadała lepiej niż słabe tranzystory ale już wybitne

tranzystory grały wyraźnie lepiej niż nawet bardzo uznane lampy.

 

Ale nie słyszałem wszystkich lamp.Może są jakieś jeszcze lepsze, choć ja nie spotkałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lamp (ale dobrych! i dobrze zaaplikowanych!) wyciąga się swobodniejszy, gładszy a jednocześnie bardziej naturalny i dynamiczny dźwięk - było o tym wielokrotnie.

jeśli tego nie czujesz / słyszysz - to możliwe są wszystkie warianty - od słabej techniki do słabego/spaczonego słuchu...

 

Twoja opinia jest słuszna i jedyna, jak ktoś się nie zgadza to ma spaczony słuch, brawo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja racja jest słuszna i jedyna, jak komuś się nie podoba to ma spaczony słuch, brawo :)

 

a czymże się różni mój komentarz - w sensie - od komentarza nr 10 - o słabości kiepskich tranzystorów?

 

są kiepskie lampy i kiepskie tranzystory.

są kiepskie aplikacje.

ludzie miewają kiepski słuch i dziwne gusta.

 

coś tu się nie zgadza z prawdą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tranzystor wyparł lampy z przyczyn ekonomicznych, logistycznych, wydajnościowych itd

wyobrażasz sobie komputery na lampach? :)

 

Nikt sobie tego nie wyobraża, ale nie mieszajmy szeroko pojętej techniki ze sprzętem audio.

Nie prowadźmy także dyskusji na temat przewagi tranzystorów nad lampami, czy odwrotnie, we wzmacniaczach, wątek jest o DAC'ach.

 

Mamy postawiony lampom użytym w przetwornikach, konkretny zarzut:

to bez sensu stosować DAC o wysokiej rozdzielczości a za nim stopień lampowy bo i tak zniekształcenia , dynamika i inne cechy lampy zepsują nam zalety dobrego przetwornika

 

Spróbujmy podjąć dyskusję na ten temat, czy rzeczywiście tak jest ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt sobie tego nie wyobraża, ale nie mieszajmy szeroko pojętej techniki ze sprzętem audio.

Nie prowadźmy także dyskusji na temat przewagi tranzystorów nad lampami, czy odwrotnie, we wzmacniaczach, wątek jest o DAC'ach.

 

Mamy postawiony lampom użytym w przetwornikach, konkretny zarzut:

 

 

Spróbujmy podjąć dyskusję na ten temat, czy rzeczywiście tak jest ?

 

mam dac wysokiej rozdzielczości ze stopniem lampowym (jest to tani dac - lampucera maxi)

jakiś czas temu dodałem mu upsampler - było słychać poprawę dynamiki i rozdzielczości

później został zmieniony stolik na najnowszą wersję - dalsza poprawa

 

i to wszystko na wyjściu lampowym (oczywiście z osobnym zasilaniem stopnia lampowego itd)

lampy są z rodziny ecc81

zarówno przed - jak i po wymianie elementów daca - słychać wymianę lamp (ich charakter, wpływ na brzmienie)

mam kilkanaście rodzajów lamp z przedziału 20 - 300 zł

coś jeszcze mogę dodać?

 

nie będe teraz przebudowywał daca z powrotem, żeby sprawdzić jak działa na wyjściu krzemowym

nie widzę powodu - dla mnie doświadczenia z lampami w małych sygnałach są wystarczające

 

aha - jeszcze jedno - większość osób stosuje ruskie lampy, podobnie jak Fikus.

Fikus twierdził zawsze - że to wystarczy, i że grają wystarczająco dobrze lampy za 5 zł

 

ja uważam, ŻE NIE - i wolę mieć do wykorzystania typoszereg lamp - z których dowolnie mogę sobie wybrać kilkaset nawet odmian (teoretycznie - bo tyle było chyba wariantów at7 i ecc81 w historii)

 

więc nie porównujmy efektów tego, co ktoś ma w zlampizowanym cd z taniej ruskiej lampy zaaplikowanej na "kradzionym" prądzie na 2 kondkach i minitransformatorze - do tego, co faktycznie można uzyskać na lampach typu Telefunken za 1000$ para :) z pełnym wypasem zasilacza, osobną stabilizacją itd, itp

 

w moim systemie obawiam się - że to nie wyjście lampowe stanowi wąskie gardło - a wbrew pozorom - sam dac (swoim charakterem, dynamiką, sposobem traktowania dźwięków itd)

 

będę starał się głębiej badać temat wpływu zmiany samego daca na moje odczucia - ale to wymaga zarówno pracy technicznej, jak i zbudowania prototypów / zamiennych układów - do przełączeń i porównań.

 

na razie nic mnie do tego nie motywuje specjalnie :) (system gra bardzo dobrze) - większy wpływ słyszę przy zmianie transportów.

i to mnie interesuje w tej chwili - dostarczenie jak najlepszych danych do daca.

wszystko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiograde

Warto dodać że byle tranzystor może z powodzeniem imitować lampę (struss stosował układ wprowadzania parzystych harmonicznych) natomiast w drugą stronę to już tak łatwo nie jest (nie każda lampa i nie w każdej aplikacji zagra jak dobry tranzystor). Dodawanie "umilaczy" w postaci parzystych zniekształceń nie uważam za dążenie do oryginału, wręcz przeciwnie, to może się podobać i jeśli to komuś pasuje to niech tak sobie słucha ale pisanie że tak jest bezwzględnie lepiej od każdego rozwiązania na tranzystorach czy nawet wzmacniaczach operacyjnych bo inaczej masz spaczony słuch bądź braki w sprzęcie jest co delikatnie mówiąc niepoważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiograde

Warto dodać że byle tranzystor może z powodzeniem imitować lampę (struss stosował układ wprowadzania parzystych harmonicznych) natomiast w drugą stronę to już tak łatwo nie jest (nie każda lampa i nie w każdej aplikacji zagra jak dobry tranzystor). Dodawanie "umilaczy" w postaci parzystych zniekształceń nie uważam za dążenie do oryginału, wręcz przeciwnie, to może się podobać i jeśli to komuś pasuje to niech tak sobie słucha ale pisanie że tak jest bezwzględnie lepiej od każdego rozwiązania na tranzystorach czy nawet wzmacniaczach operacyjnych bo inaczej masz spaczony słuch bądź braki w sprzęcie jest co delikatnie mówiąc niepoważne.

 

napiszę drukowanymi, żeby się wbiło: LAMPY NIE SĄ UMILACZAMI (gówniane lampy i aplikacje na pewno takie są / mogą być :) ). Lampy są najbardziej liniowe i dają najbardziej "fizjologiczny" dźwięk - ale nie w rozumieniu upiekszania tylko naturalności.

 

i jeszcze jedno dużymi: 90% SPRZĘTU LAMPOWEGO PRODUKOWANEGO (TERAZ GŁÓWNIE W CHINACH) - JEST DO D...PY i nie da się słuchać. Mnóstwo sprzętu lampowego (głownie pre ale i końcówki naszych DIY I NIE TYLKO! - też takie jest! ALE TO NIE JEST WINA LAMP!

 

DOBRE! LAMPY SĄ NIEZASTĄPIONE DO MAŁYCH SYGNAŁÓW.

nie używam końcówki lampowej - bo nie znalazłem sprzętu lampowego za sensowne pieniądze (zakupowo i eksploatacyjnie) - który byłby w stanie zaspokoić moje oczekiwania.

 

jeszcze jakieś trudne kwestie :) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sądzisz że "nie lubię lamp" bo posłuchałem jakiejś lampucery na teslach to faktycznie jesteś niepoważny. Miałem okres fascynacji lampami podobnie jak Ty... śmieć twierdzić że jak nie jesteś głuchy i zdejmiesz klapki z oczu/uszu to Ci przejdzie.

 

P.S. I się tak nie spinaj bo Ci jeszcze coś ucieknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. I się tak nie spinaj bo Ci jeszcze coś ucieknie.

 

gdybym się spinał - to w ogóle odrzuciłbym lampy (ideologicznie) - tak jak ty to zrobiłeś.

ale ja potrafię odróżniać sensy i znaczenia. stąd takie a nie inne wybory. coś niecoś też słyszę.

i dlatego nie chciałbym za darmo dostać i słuchać tego - czym niektórzy się tu podniecają.

 

 

wiesz jest takie powiedzenie:

są różne gusta - ale mój jest najlepszy :)

i drugie:

o gustach się nie dyskutuje - ale oceniać można

:)

 

i kto tu się spina :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodawanie "umilaczy" w postaci parzystych zniekształceń nie uważam za dążenie do oryginału, wręcz przeciwnie, to może się podobać i jeśli to komuś pasuje to niech tak sobie słucha ale pisanie że tak jest bezwzględnie lepiej od każdego rozwiązania na tranzystorach czy nawet wzmacniaczach operacyjnych bo inaczej masz spaczony słuch bądź braki w sprzęcie jest co delikatnie mówiąc niepoważne.

 

Dla mnie lampy także nie mają żadnej magii, nie odpowiada mi ten dźwięk co potwierdzają pomiary . Pierwszy lepszy Audio Note CD-4.1 na AD1865N i pomiar dużych zniekształceń a to wpływa na odsłuch i jak ktoś to lubi to niech słucha ale nie wmawia że tak powinna brzmieć muzyka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chłopski rozum skoro nie kumasz wykresów to ten pierwszy ząbek dochodzący do +0 to sygnał pomiarowy a reszta po prawej jest dołożona przez wady urządzenia i nie powinno tego być . Są to zniekształcenia harmoniczne. Najlepiej to jak bys posłuchał urządzen lampowych i sam zdecydował czy ci takie podbarwianie odpowiada czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem uszczegółowienia znalazłem, opis do tego wykresu:

Distortion for full-scale signals was fairly high but dominated by the subjectively innocuous second and third harmonics (fig.9). Commendably, these harmonics increased only a little into lower load impedances. However, when it came to the high-frequency intermodulation test, the Audio Note's lack of a reconstruction filter allowed the negative-frequency image energy to play havoc with the spectrum (fig.10). Not only are the images of the 19 and 20kHz tones at 24.1 and 25.1kHz (44.1–20 and 44.1–19kHz, respectively) reproduced at almost full level, but very high-level, higher-order products occur at low frequencies.

 

W takim razie jaki jest sens podłączać, CD czy DAC do wzmacniaczy lampowych ? Nie chcę jednak rozpoczynać dyskusji lampa/tranzystor.

Interesuje mnie jedynie zastosowanie stopnia lampowego w DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś miał do czynienia z czymś takim ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma lampucere:

24bit/192KHz DAC DIY KIT - Lampucera , CS8416+PCM1798.

 

sprawuje się świetnie, po dodaniu lampizatora jest tylko lepiej- ja go nie mam.

śmiało kupuj ten kit, na pewno będziesz zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś w stanie rozpoznać czy jest to bufor, czy faktyczna lampizacja ? Wyjścia analogowe są dwa, z lamp i z przedwzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, wygląda na bufor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.