Jump to content
IGNORED

zestaw sluchawkowy

tmann

Recommended Posts

Witam,

od pewnego momentu zastanawiam się nad zakupem słuchawek i ewentualnie wzmacniacza słuchawkowego. wracam dość często póżniej do domu i nie bardzo "bawi mnie" zagłuszanie ciszy nocnej, a nawet snu "przyszłej" żony. jestem posiadaczem zestawu typowo budżetowego Marantz SA 7003, Marantz PM 7004, Marantz TT 42 oraz kolumn BW CM 1. Problem w doborze słuchawek jest taki, że słucham muzyki klasycznej, rocka w zależności od nastroju. Moje fundusze są ograniczone więc na słuchawki jestem w stanie przeznaczyć max. 1000zł, do tego ewentualnie wzmacniacz słuchawkowy ale w pewnym odstępne czasu.

Ale bardziej nastawiam się nad muzyką klasyczną. Wiadomo - gdyby się znalazły słuchawki o kilka stów droższe, ale za to "najbardziej odpowiednie" to jest możliwość oszczędzenia.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witam również. Osobiście posiadałem Sennheiser HD 600 i Grado 325i. Źródłem był rotel bodajże ra02, a później linn classik. W dziurkach tychże urządzeń było ok., ale dopiero podpięcie wzmacniacza słuchawkowego pokazało, co te słuchawki potrafią. Przed zakupem porównywałem trzy wzmacniacze. Na pewno hv-1 od pana Dubiela, Musical Fidelity i..,niestety ostatniego nie pamiętam ;). Zdecydowanie wygrał hv-1, ale to lampa, co komu pasuje, mocno koloryzował przekaz ale dzięki temu było pięknie:). No właśnie, z sennheiserami było dobrze ale bez emocji, chłodno, szczegółowo, ale bez tego czegoś. Natomiast grado zyskały u mnie uwielbienie, a zestawienie z lampa było strzałem w dziesiątkę. Nie był to dźwięk na pewno neutralny, ale szybkością, szczegółami był na tym samym poziomie co w sennh., natomiast stereofonia, głębią niskich tonów, barwa średnicy bije senn. na głowę. Oczywiście to moje zdanie, niektórzy wolą sposób prezentacji sennh. Gorąco polecam grado. Dadam, że senn. miałem 2 lata i wydawało mi się, że mam coś wyjatkowego. Niestety niższych modeli nie słyszałem, ale może używane znajdziesz w tej cenie. Jest tylko jedno ale.., senn. są zdecydowanie wygodniejsze, ale do grado można się przyzwyczaić. No i ważna sprawa. Producent zaleca 120h wygrzewania. U mnie się to sprawdziło prawie co do godziny. Bez tego lipa, wtedy byłem nieświadomy i po paru godzinach chciałem oddać, cóż to byłby za błąd. Pozdr. Maciej

Hidden Content

Witaj,

zacznę od słuchawek. Biorąc pod uwagę Twoje wymagania namawiałbym na posłuchanie słuchawek Grado SR-325is. Na początku spokojnie będziesz mógł skorzystać z "dziurki" w sprzęcie, natomiast w przyszłości warto zastosować zewnętrzny wzmacniacz słuchawkowy. Alternatywą mogą być słuchawki AKG Q701. Obydwa modele niestety trochę przekraczają założony budżet, jednak wydaje mi się, że jeśli masz być w pełni zadowolony, to warto dołożyć.

W kwestii wzmacniacza świetną propozycją byłby Burson HA-160, ale to jest urządzenie stosunkowo drogie. Dobrze będzie sprawował się wzmacniacz Canor TP10 - konstrukcja hybrydowa. W bardziej budżetowym przedziale proponuję najnowszy wzmacniacz słuchawkowy Rega New Ear (nowa wersja jest zdecydowanie lepsza od poprzedniej).

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Polecam posłuchać nowych AKG K550. Mi bardzo odpowiadają K701 zarówno w rocku jak i klasycznej ale nie każdy lubi taki typ grania i dodatkowo trzeba dobrego wzmacniacza słuchawkowego do nich co znacząco podnosi koszty.

Hidden Content

Słuchawki to proponuję Hd 600 lub Hd 650.Zaś co do wzmaka to kup sobie klona lehmann-a i daj do upgrad-u np. do EarStream.Ja tak postąpiłem i dziś już mam pewność że lepiej w moim przypadku oznacza spoooro drożej.Fakt faktem że mając Hd600 i klona po modyfikacji dałem sobie spokój z szukaniem czegoś innego.Złapałem króliczka i teraz się piecze w ogniu mojej ulubionej muzyki.

Hidden Content

Możesz też polować na używane AKG K701 a do tego Vincent KHV-111 bądź Canor SH-1 bądź Canor TP-10. Z pierwszymi dwoma wzmakami w używkach możesz z całością zmieścić się w 1500 zł.

Hidden Content

Guest tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

AKG K / Q 701 napewno nie do rocka .Przy głośniejszym słuchaniu robi się naprawdę duży bałagan. Mam je obecnie pożyczone , testuje z różnymi wzmacniaczami i porównuje z innymi słuchawkami. Przyznam ,że w swojej cenie są nad wyraz wybitne . Bardzo dobrze się sprawdzają w małych składach jazzowych , wokaliza na dobrym poziomie .Można bardzo długo słuchać bez popadania w zmęczenie.

Canor TP-10 bardzo przyzwoity wzmacniacz . Masz obecnie w starszej wersji (Edgard z drewnianym frontem)na allegro.

Proponuje się jeszcze zapoznać ze wzmacniaczem Black Pearl .Cena do jakości dzwieku 6+, tylko ten dizajn ....

Budżet , który podałeś, będzie bardzo trudno coś dobrego wybrać , nawet z drugiej ręki .

AKG Q701 sprawdzają się doskonale w muzyce dawnej (np. płyty z Alia Vox brzmią idealnie), ale do jazzu i rocka też mogą być, przy tej kasie nie ma co narzekać, widziałem w promocjach poniżej 1000 (ale tylko zielone, dlatego ja nie skorzystałem — teraz nawet żałuję).

Problemem może być konieczność dokupienia wzmacniacza.

Aha, Q701 (ale też zasadniczo wszystkie słuchawki o perfekcyjnym dźwięku) są otwarte, tzn. że jeśli żona śpi w tym samym pokoju... to może być niezadowolona ;)

Hidden Content

Canor TP-10 bardzo przyzwoity wzmacniacz . Masz obecnie w starszej wersji (Edgard z drewnianym frontem)na allegro.

TP-10 to następca SH-1. Natomiast ta cena za tego Edgara na allegro jest z kosmosu:) Koszt nowego TP-10 to pewnie z rabatem jakieś 1800-1900zł.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.