Skocz do zawartości
IGNORED

SONY F570ES nie włącza się


Milan1288

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

 

Jestem na Tym forum od niedawna więc proszę mi wybaczyć ewentualne niedociągnięcia zakładając ten temat.

 

Mam problem z naprawą wzmacniacza SONY F570ES.

Sprawa wygląda tak, że pewna Pani trzymała sobie go w zamkniętej szafce gdzie się mocno grzał aż w końcu spaliły się dwie końcówki Sankena które odpowiadają za prawą stronę. Jedna z nich aż pękła. Zamówiłem nowe, wymieniłem i nadal nic.

Po włączeniu przycisku Power zapala się czerwona dioda, po czym po kilku sekundach słychać "pyknięcie" jak by przekaźnik chciał załączyć wzmacniacz w tym krótkim czasie dioda zmienia kolor na zieloną(na dosłownie pół sekundy), po czym przekaźnik wyrzuca z powrotem tak jak by gdzieś było zwarcie a potem dioda świeci się już tylko na czerwono.

 

Czy mógłbym liczyć na waszą pomoc ?

Pozdrawiam

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna działać zabezpieczenie, gdzieś jest problem najprawdopodobniej w końcówce, sprawdź czy końcówki są sprawne, puść sygnał i sprawdź co się dzieje na wyjściu końcówek czy jest sygnał i czy nie ma DC, możliwe że coś w module zabezpieczenia siadło ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniłem jedynie mniejszej końcówki HSD669A która jest umiejscowiona po między głównymi końcowkami Sankena odpowiadającymi za prawą stronę. ... Zamówię ją ale i tak muszę czekać ok 7 dni roboczych...

 

Heh, ale ze mnie laik.... co to jest DC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu panie.... Proponuje oddać wzmacniacz w jakieś odpowiedniejsze ręcę, zabrałeś się za fajny ale wymagający klocek na na pierwszą serwisową naprawę :)

 

DC- napięcie stałe

 

Dokładnie chodzi o napięcie stałe na wyjściu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób się mierzy DC? plis

 

Masz multimetr (miernik uniwersalny)? Na nim jest oznaczenie DCV (napięcie stałe) ustaw na początek 100V i zobacz co pokaże. Najlepiej sprawdzić napięcie na wyjściu wzmacniacza ale przed przekaźnikiem bo jak sam zauważyłeś przekaźnik po krótkiej chwili rozłącza.

Tylko nie zrób ZWARCIA :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam miernik....

Panowie aż takim laikiem to nie jestem... :) może nie władam pojęciami, skrótami ale parę sprzętów naprawiłem i zrobiłem kilka własnych. Oczywiście nie były to wzmacniacze tej klasy.

Dziś już nie będę przy nim grzebał ale jutro sprawdzę napięcie...

Dziękuję bardzo na wskazówki ;)

 

Chłopaki z innego forum poczęstowali mnie linkiem do service manual:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślę, że warto aby się znalazł w tym temacie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłop nie ma pojęcia o elektryce, elektronice i co ma naprawić ?

Niech sie za to nie bierze :) bo tylko będzie gorzej :)

Ale zasadniczo to jego sprawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie aż takim laikiem to nie jestem... :) - No to do roboty :-)

Na wyjściu masz podane wartości napięć (0). Zobacz, czy faktycznie tak jest.

 

AudioST - Wierzmy, że tak źle nie będzie i że finał będzie taki "Panowie dzięki Wam za pomoc. Sprzęt działa" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. sprawdziłem napięcia.

Dla kanału lewego napięcie przed przekaźnikiem MATSUSHITA AJD 4946, JD2a- DC 24V wynosi ok 9mV. Instrukcja serwisowa podaje, że powinno być 14mV. Na chłopski rozum kanał L jest sprawny przed przekaźnikiem i można go wyregulować.

Natomiast napięcie w kanale prawym przed przekaźnikiem wynosi ok 25V. Czyli pomimo wymiany scalaków Sankena 2SC2921, 2SA1215 nadal coś jest nie tak.

Czy może być temu winny scalak HSD669A?

 

W obu kanałach napięcie na wyjściu wynosi 0V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu kanałach napięcie na wyjściu wynosi 0V. - jeśli mierzysz na zaciskach głośnikowych to tak będzie bo przekaźnik, jak sam zauważyłeś rozłącza.

Posprawdzaj napięcia w punktach pokazanych na schemacie i porównaj je z drugim (sprawnym) kanałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz zimnych lutów na płytce stopni napięciowych i samej końcówki. Te sony to niezłe piekarniki, a Japończycy nawalili te elementy na kupę i jest bida. Sprawdź też tranzystory drivera (czy nie mają zwarcia) - takie większe, stoją obok końcowych i czy przychodzi dobre napięcie BIASu z stopni napięciowych (bazy driverów 1,2V i -1,2V).

Rezystory emiterowe tranzystorów końcowych masz sprawne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wykrakane. Napięcia w kanale lewym były ok dopóki nie zrobiłem zwarcia na tranzystorze drivera :(.

Wcześniej napięcie biasu lewego kanału na białym złączu gdzie nic nie jest podłączone wynosiło 12mV teraz 100V,

kanału prawego nadal wynosi 0V. Teraz w lewym kanale na tranzystorach drivera napięcie wynosi 50v w każdym punkcie pomiarowym podanym na schemacie. :( Podobnie jest z prawym kanałem. W punktach pomiarowych jest napięcie albo 50v albo ok37v lub 25v. .... Ręce mi opadły. ... :(

Gołym okiem nie widać aby po zwarciu coś się spaliło.

Skoro już się zabrałem za naprawę tego wzmacniacza to chciałbym go uruchomić.

Tylko w takiej sytuacji co dalej? ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takiej sytuacji sprawdzaj wszystkie tranzystory i elementy pokrewne....

 

Mówiłem że Soniak to nie na początek, jeszcze zasmucę Cię ale dobrze było by abyś wymieniał elementy na parowane oryginalne....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowane orginalne :)

dobre :)

Myśle że lepiej abyś zaczął grać w totka zasadniczo większa szansa na trafienie 6 niż kupić parowane orginalne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić oryginalne to jeszcze nie problem, parować można samemu... naprawy to nie prosta sprawa chyba że ktoś lubi odwalać "pańszczyznę" to proszę bardzo....

 

To jest Soniak, ale spróbuj naprawić Denona na nieparowanych elementach.... powodzenia....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na eBayu niby sparowane tranzystory nec'a. Co o tym myślicie?

Na wyjściu z płytki my board ostatecznie jest regulacja napięcia kanału lewego i prawego. Czy w takiej sytuacji wstawianie sparowanych tranzystorów jest konieczne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdy mamy do czynienia z urządzeniem zbudowanym na kosztownych i trudno dostępnych elementach najlepszym wyjściem jest rozebrać, zmierzyć wszystkie elementy i wymienić uszkodzone. Jeżeli wymieniamy jakieś proste rezystory czy kondensatory należy zachować jak najwierniej ich typ i budowę lub wymienić w dwóch kanałach. W dobrze przemyślanych wzmacniaczach jest wiele elementów, które nie siedzą tam przypadkowo (np. rezystory metal plate w drenach/emiterach) i naprawa nie powinna popsuć tej harmonii.

 

AudioST pieprzysz jak AudioST, wszystko jest do kupienia tylko trzeba szukać na całym świecie. Przykład TA-F80ES który kiedyś naprawiałem. 40 spalonych elementów, ale do wymiany poszło 80. Wszystko zgodnie z dokumentacją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie wierzę w cuda :)

Owszem na Ebayu można kupić prawie wszystko

I pewnie będzie działać :)

Ale czy tak jak orginał :)

Oczywiście kupujący dla dobrego samopoczucia ma prawo wierzyć w oryginalność elementów nikt mu tego nie broni :)

:) W dreamku :) też im wyszło :)

Tak jak pisałem każdy ma prawo wierzyć co chce i robić co chce :)

MUZG ty masz pojęcie :) a więc miałeś szanse naprawić :) jakie zastosowałeś elementy nie będę w to wnikał to sprawa między tobą i tym soniakiem :)

Ale dlaczego czasmi takie naprawy konczą się gorszymi wynikami (patrz taśma do lasera)

Mi też się zdarza czasem coś upsuć, niestety grzebanie w elektronice to wiedza doświadczenie i troszkę szczęścia :) też .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze wątpliwość co do oznaczeń PNP/NPN tranzystorów. czy mają znaczenie?

 

znalazłem takie tranzystory u jednego sprzedawcy na ebay'u:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W jaki sposób można sprawdzić czy tranzystory są sprawne czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W jaki sposób można sprawdzić czy tranzystory są sprawne czy nie?

 

Oszczędź tego SONIAKA na wszelkiego rodzaju nauki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milan, jeśli wzmacniacz po włączeniu się nie dymi, zrób pomiary napięć w punktach podanych na schemacie tak aby nie narobić zwarć:) i wpisz wartości obok oryginalnych. Na tej podstawie będzie można powiedzieć które elementy są podejrzane.

Jeśli chcesz sprawdzać tranzystory to sprawdź najpierw czy miernik nie ma takiej funkcji albo wklej zdjęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem napięcia na main board .

Rozpisałem je w załączniku na zdjęciu.

Miernik jaki mam to uni-t ut33b,również foto w załączniku.

 

Dziś postaram się pomierzyć napięcia na drugiej płytce. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-48151-0-81536100-1358899591_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten miernik nie umożliwia sprawdzenia tranzystorów w sposób bezpośredni, ale można nim sprawdzić tranzystory ''na piechotę''.

Sprawdź jeszcze te napięcia w kółkach, czy to na pewno są napięcia ujemne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze te napięcia w kółkach, czy to na pewno są napięcia ujemne.

 

Tak, na pewno ujemne. Sprawdzałem wszystkie napięcia kilka razy. :)

A w jaki sposób można sprawdzić tranzystor "na piechotę"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy przełączyć miernik na zakres oznaczony symbolem diody. W przypadku tranzystorów NPN czyli tych których strzałka emitera skierowana jest na zewnątrz, należy podłączyć dodatnią końcówkę miernika do bazy, a ujemną końcówkę do emitera a następnie do kolektora. W obu przypadkach miernik powinien wskazać ok. 500-750mV. Następnie należy do bazy przyłożyć ujemną końcówkę a do emitera, a następnie kolektora dodatnią. Miernik powinien wskazać przepełnienie zakresu. Zwykle jest to OL. Następnie sprawdzić pomiędzy kolektorem i emiterem w obu kierunkach i w obu kierunkach powinno być wskazanie OL. W przypadku tranzystora PNP miernik powinien wskazać 500-750mV kiedy do bazy jest podłączona ujemna końcówka a do emitera i kolektora dodatnia. W pozostałych kombinacjach tak jak poprzednio powinien wskazać przepełnienie.

Tak, na pewno ujemne. Sprawdzałem wszystkie napięcia kilka razy. :)

Jeśli na kolektorze Q310 jest rzeczywiście napięcie -52V, a na kolektorze Q312 52V, to musi być przepalona ścieżka prowadząca do kolektora Q310. Jeżeli natomiast ścieżki są całe, to nie jest możliwe że na kolektorze Q310 jest napięcie -52V, ponieważ ten kolektor jest podłączony do napięcia zasilania 52V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na kolektorze Q310 jest rzeczywiście napięcie -52V, a na kolektorze Q312 52V, to musi być przepalona ścieżka prowadząca do kolektora Q310. Jeżeli natomiast ścieżki są całe, to nie jest możliwe że na kolektorze Q310 jest napięcie -52V, ponieważ ten kolektor jest podłączony do napięcia zasilania 52V. - chyba, że podczas pomiaru zostały zamienione końcówki pomiarowe miernika, czyli plus mierzył minus a minus mierzył plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.