Jump to content
IGNORED

Amplituner - pod zestaw Yamahy, podstawy KD

Hyron

Recommended Posts

Witam!

Przymierzam się do przebudowy zwariowanego #odsasadolasa systemu 5.1 na coś sensownego. Zamierzam pozostawić subwoofer Yamahy - zdaje się, że to YST-FSW050, kolumny Altus 75 na front, a reszta czyli technics SA-AX530 i satelity z głośników od PC do wyrzucenia/na aukcję.

No i seria naiwnych pytań, ale jakoś nie jestem w stanie zrozumieć tego co jest na stronach producentów

Teraz tak - czy dobrze kombinuję, że ten sub będzie się tylko wtedy sam włączał i wyłączał, jeśli system oprę o ampli Yamahy?

Zastanawiam się nad funkcjonalnością. Mam do podłączenia DVD Panasonic (chyba s42), PS3, Wii i dekoder od N.

Jak to wygląda w praktyce? Wpinam całe wideo przez wzmacniacz (HDMI, SCart z DVD pewnie jakąś przejściówką na RCA, Wii przez komponent), to co nie ma HDMI osobno dźwięk na wzmacniacz i wzmacniacz przez HDMI na telewizor? I wtedy jak to się używa? Żeby włączyć telewizję muszę odpalić dekoder, wzmacniacz i TV? I zawsze używać dźwięku przestrzennego? Czy jak wzmacniacz jest wyłączony to obraz i dźwięk z tego co jest włączone idzie w telewizor przez HDMI? A jeśli dwa urządzenia są włączone, to już nic nie idzie na TV?

A jeśli bym chciał tylko dźwięk ze wszystkiego puścić na wzmacniacz, a video prosto w telewizor, to co tracę?

No i w niektórych Yamahach jest radio internetowe - czy to obejmuje też polskie stacje, jak w dekoderze od telewizji N?

Sorry za głupie pytania, ale wciąż jestem na etapie puszczania wszystkiego analogowo, gubię się w tej cyfronice...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.