Skocz do zawartości
IGNORED

Muzycy Disko Polo - Wielki Powrót


Pankracyk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem? Może akurat nie "Ona tańczy dla mnie" ale coś na pewno. Wystarczy posłuchać ile chłamu z tak niedalekiej przeszłości obok np. "Dziwny jest ten świat" Niemena do dziś pozostało, a ile wartościowej muzyki przepadło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat płyta Braci Figo Fagot, która w zamierzeniu ma być pastiszem na zjawisko jakim jest discopolo, jest warta tyle samo co ten cały weekend. Jest po prostu wulgarna w swojej formie, a prowokacja oparta na wulgaryzmach jest zazwyczaj słaba. Do T-raperów Znad Wisły nie maja startu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat płyta Braci Figo Fagot, która w zamierzeniu ma być pastiszem na zjawisko jakim jest discopolo, jest warta tyle samo co ten cały weekend. Jest po prostu wulgarna w swojej formie, a prowokacja oparta na wulgaryzmach jest zazwyczaj słaba.

 

To jest jest znacznie gorsze od przaśnej rozrywki typu "Ona tańczy dla mnie". W żadnym razie nie nazwałbym tego prowokacją. Mi się to kojarzy z 5 letnim dzieckiem, które właśnie poznało kilka nowych wyrażeń i tępo w kółko je powtarza.

 

Podobno za puszczenie na antenie tego gówna (tu akurat wskazane jest użycie takiego zwrotu) niejaki Skiba od debilnego Big Cyca stracił pracę w Radiu Gdańsk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba wejść na YT na "Ona tańczy dla mnie" dochodzi do 50 mln, z czego wniosek, ze utworu tego słucha również stara i nowa Polonia w Chicago, w Niemczech, Anglii, Kanadzie, Kazachstanie i wszędzie, gdzie tylko Polaków losy zaniosły. Jak więc widzicie, prawdziwa sztuka broni się sama, mimo zaciekłych ataków jej przeciwników.

Na YT można znaleźć wiele wykonań tego utworu, jest wersja jazzowa, śląska, a nawet wersja Pana Prezydenta RP. Brakuje mi jednak wersji nie śpiewanej, lecz wyłącznie mówionej. Słowa tej piosenki warte są tego, aby recytował je dobry aktor, który niewątpliwie wydobyłby z nich całą ich poezję. Wyobraźcie sobie jak dramatycznie zabrzmiałyby te modernistyczne cztery zgłoski "O...o...o...oł" powiedziane np. barytonem Wiktora Zborowskiego!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonia stara i nowa w Chicago nie tylko słucha, ale i najchętniej się bawi przy tej muzyce. Byłem ostatnio na takiej imprezce - super obiad z dodatkami, otwartym barem, plus DJ, który odpowiadał za część taneczną. Absolutnym hitem okazały się przeboje disco-polo, przy których wszyscy szaleli na maxa i praktycznie nie schodzili z parkietu. Było zawodowo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...DJ, który odpowiadał za część taneczną. Absolutnym hitem okazały się przeboje disco-polo, przy których wszyscy szaleli na maxa i praktycznie nie schodzili z parkietu. Było zawodowo!

Tak trzymać! Weekend rządzi!

 

Niestety nie każdy potrafi się dobrze bawić. Audiofile, melomani a także np. metale nie rozumiejący tej muzyki, pozostający w zamkniętym światku swoich ulubionych, jakże cennych i wspaniałych nagrań piją wódę i tańczą z dupami przy... jakże interesująco musi wyglądać taka impreza!

 

Ja tam wolę discopolo, choć na co dzień słucham metalu. Wychodzi na to, że metalem nie jestem. I co ? I nic. Zaczął się weekend, wieczorem na mieście jakaś małolata na 100% będzie "tańczyć dla mnie" na dyskotece.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę discopolo, choć na co dzień słucham metalu. Wychodzi na to, że metalem nie jestem. I co ? I nic. Zaczął się weekend, wieczorem na mieście jakaś małolata na 100% będzie "tańczyć dla mnie" na dyskotece.

 

 

uwazaj zeby to nie byla Grodzka

 

czasem mozna nadziac , szczegolnie jak lubisz wóde

 

rano sie budzisz a tu niespodzianka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę discopolo, choć na co dzień słucham metalu. Wychodzi na to, że metalem nie jestem. I co ? I nic. Zaczął się weekend, wieczorem na mieście jakaś małolata na 100% będzie "tańczyć dla mnie" na dyskotece.

 

Jakby nie spojrzeć wiele metalowych tworów to takie "gitarowe" disco polo.

Ktoś tu niby dla przeciwwagi wkleił czeski metal (Skwor czy inne cudo) i ci dumni metalowcy zagrali taki jarmark, że mało nie spadłem z krzesła :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie od Disko Polo do metalu niedaleka droga jak zauwazyl aster

 

nie lubie krytykowac innych styli muzycznych

 

ale podchodze do muzyki bardzo analitycznie

 

naszczescie w muzie metalowej za bardzo nie ma co analizowac

 

tempa rubato tam nie znajdziesz

 

poprostu nawalasz tyle ile fabryka dala

 

 

metalowcy chyba graja na 3 funtach w kolko

 

 

 

ta da da ta da da ta da da ;) i tak przez caly utwor .

 

wlasciwie ze trzeba kupowac wiele plyt jak sie slucha metalu , wystarczy jedna

 

bo te piosenki sa grane na ta sama nute

 

kupujesz jedna plyte i oszczedzasz

 

nie tak jak w klasyce , kazdy utwor jest inny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzięliście się na te discopolo. Kapele nagrywają i wydają w "niezależnych" studiach, wytwórniach, w oficjalnym obiegu praktycznie nie funkcjonują, a sprzedają więcej płyt niż poważane "gwiazy" z wielkich koncernów, promowane w trójkach, tvnach, polsatach itp. A poziom z roku na rok się niestety wyrównuje.

Boleć to można, ale nad oficjalną promowaną w maintreamowych mediach polska kulturą, nie rzadko finansowana z pieniędzy publicznych. To jest dopiero upadek.

A discopolo? Disco-(tu wstaw nazwę dowolnego kraju) funkcjonuję na całym świecie. I stety, czy niestety zawsze znajdą się jego odbiorcy i mają do tego święte prawo.

Nie mam pojęci w sumie po co się na takim ja to forum nad tym tyle rozwodzić... nie lepiej porozmawiać o muzyce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że "discopolo" powszechnie uznane jest za obciach, natomiast tego rodzaju produkcje, nie budzą zażenowania.

 

Przykra prawda, ale niestety jesteśmy mocno zakompleksionym narodem, który jako takiego gustu nie posiada.

Zespół Kury wydał w latach 90 album P.O.L.O.W.I.R.U.S., która w założeniu miała być dekonstrukcją polskiego muzycznego syfu (od disco polo po metal i rock rolniczy w rodzimym wydaniu), a ku zdziwieniu twórców , najbardziej docenili tą płytę ludzie, o których ona opowiadała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazaj zeby to nie byla Grodzka

 

czasem mozna nadziac , szczegolnie jak lubisz wóde

 

rano sie budzisz a tu niespodzianka

Nie bój, nie bój. Albo wóda, albo dupy. W rytmie disco polo.

 

w sumie od Disko Polo do metalu niedaleka droga jak zauwazyl aster

W sumie racja, ale jeżeli ograniczyć się do najbardziej popularnych odmian metalu, zwłaszcza starszych nagrań. Ale progresywny black/death metal a także fusion w znacznym stopniu od tych gatunków się oddalają. Choć nie znam się na fachowej terminologii częste zmiany rytmów i ogólną komplikację często wielominutowych utworów moje ucho potrafi usłyszeć, a w discopolo już nie. Niemniej jednak cieszy mnie jak moje dzieci proszą nawet o Iron Maiden, choć porównując do klasyki z pewnością to takie metalowe discopolo. A osobiście aż tak banalnych grajków jak Skwor raczej u mnie nie znajdziesz.

 

PS.

Przeczytałem na Wikipedii definicję "tempa rubato", zapuściłem co nie co na Youtube. Myślę, że w mojej "metalowej" płytotece znalazłoby się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten kawalek Petera Greena w wykonaniu JP to czyste disko polo! Wszystko mozna zagrac w tym stylu,ale liczy sie rowniez forma i to ona decyduje w duzym stopniu pod jaki gatunek dana muzyke podciagamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

When it comes to A Class amplifiers . I am totally biased.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź ostrożny Stefanie5000 z linkowaniem takich kawałków. Może okazać się, że to czego słuchasz tak jak discopolo nie jest to muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden kawalek z cyklu heawy- polo!? no nie wiem,mam swoje watpliwosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

When it comes to A Class amplifiers . I am totally biased.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ta da da ta da da ta da da ;) i tak przez cały utwór". Tempa rubato nie ma także (chyba). Ale ja się nie znam. Niech się fachowcy wypowiedzą czy to muzyka, czy disco polo. Mnie szczerze mówiąc czyjekolwiek zakwalifikowanie Iron Maiden do muzyki lub nie mało interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy "Ona tańczy dla mnie" za np. 100 lat awansuje do miana muzyki ludowej? Wszak prawie w pełni znaną mi definicję (oczywiście z Wikipedii) spełnia?

 

Muzykę ludową tworzyli amatorzy śpiewacy oraz instrumentaliści, grający w zespołach na weselach i innych sytuacjach obrzędowych oraz na zabawach czy podczas wypasu zwierząt (tutaj używano muzyki w funkcji komunikowania się na odległość, np. sygnały na trombitach).

 

Teraz muzykę na weselach i zabawach gra DJ (aktualnie na topie "Ona tańczy dla mnie") a zwierzęta wypasają maszyny ufundowane z Unii Europejskiej, choć zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami należy zwierzątka czymś zajmować, żeby się z nudów nie zjadały na wzajem (można np. "Ona tańczy dla mnie" im puścić). Więc wszystko pasuje :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A co z takim klasykiem jak "Biały miś"? Piosenka z 40-letnią już historią i nadal trzyma się dobrze. "Ona tańczy dla mnie" raczej szybciutko w zapomnienie pójdzie, ale co będzie z "Białym misiem" za np. 100 lat? Czy awansuje do miana muzyki ludowej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam audiofile i melomani? Wasza inwencja ogranicza się do skrytykowania disco-polo za prostą linię melodyczną, banalne teksty, amatorskie wykonanie i mało profesjonalną produkcję? Z tego to akurat każdy o zdrowych zmysłach interesujący się jakąkolwiek odmianą muzyki zdaje sobie sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeżeli chodzi o buty jakość jest w cenie, a jeżeli o disco-polo już nie za bardzo ma znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie mam z tego polewkę. Oglądając jakiś czas temu Teleexpress był poruszony temat weekendu... było pokazane jak zespół śpiewa dla dzieci w szkole w miejscowości, z której pochodzi. Dziennikarz wymienił również kraje z całego świata gdzie zespół ma wystąpić.

Wolałbym żeby lepsze zespoły nas reprezentowały poza granicami kraju. A co do występu w szkole na miejscu pani od sztuki lub muzyki lepiej zaciekawić dzieci konkretną muzyką. Szkoła ma kształcić (nawet muzycznie) a nie ogłupiać.

 

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez to widzialem

 

on chyba dostal nawet jakas nagrode od burmistrza miasta cz prezydenta

 

jakis puchar okolicznosciowy i plakietki

 

i chyba tez jakies talony do baru mlecznego

 

ten wokalista z weekend

 

miasto pewnie jest dumne ze niego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie mam z tego polewkę. Oglądając jakiś czas temu Teleexpress był poruszony temat weekendu... było pokazane jak zespół śpiewa dla dzieci w szkole w miejscowości, z której pochodzi. Dziennikarz wymienił również kraje z całego świata gdzie zespół ma wystąpić.

Wolałbym żeby lepsze zespoły nas reprezentowały poza granicami kraju. A co do występu w szkole na miejscu pani od sztuki lub muzyki lepiej zaciekawić dzieci konkretną muzyką. Szkoła ma kształcić (nawet muzycznie) a nie ogłupiać.

 

Sek w tym ze chlam sie zawsze dobrze sprzedaje. A w czym taki Biber czy ta cycata, jak ona tam sie zwie... Nicki Minaj jest lepsza od tego Weekendu? To samo tylko po angielsku. Muzyka bardziej "do ludzi" bo sprzet lepszy, teledysk "ladniejszy", bo rezyser oplacony. Ot caly sukces.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.