Jump to content
IGNORED

BDB Stero do mojego salonu ? Co wybrac?

kamil199402

Recommended Posts

Witam

Chcialbym w moim salonie stworzyc stero. Mam telewizor SHARP 60' wiec pomyslalem o jakis kolumienkach (nie sugerujcie sie tym ze ma to wspolgrac z Sharpem choc pewnie czasem z niego puszcze sygnal ale nie o to tu chodzi).

Zestaw ma sie skladac ze wzmacniacza i do niego kolumny (jakies slupki, cos gabarytowo jak Eltax 180 , moga byc ciut wieksze tez nic sie nie stanie-estetycznie tez jakos aby to wygladalo ale to drugorzedna sprawa) Prosze wziasc pod uwage ze z czasem wraz z doplywem funduszu chce zainwestowac do tego zestawu CD wiec jak bedziecie dobierac cos to prosze wziasc to pod uwage i odrazu juz napisac jaki ewentualnie CD abym pozniej nie zakladal nie potrzebnych tematow ;)

Fendusz.. ciezko powiedziec..aby nie przekroczyl 2000k (jak troche wyskoczy za to raczej damy rade) tak mysle.. bo jak wiadomo czasami cos tanszego zagra lepiej niz cos drozszego dlatego nie chce nie potrzebnie wyrzucac kasy w bloto.. nowe czy uzywane..wzmak moze byc raczej uzywany chyba ze w rozsadnej cenie znajde cos dobrego a i nowego.. to samo tyczy sie CD..jak i slupkow..

Czego oczekuje... za ta kase,. maksimum przyjemnosci sluchania muzyki jaka da rade osiagnac.. brzmienie przyjemne dla ucha..aby zaraz glowa mnie nie bolala.. delikatnie..miękko..abym slyszal te najskrytsze dzwieki.. ..ale jak bedzie trzeba to i w miare z pazurem.. ogolnie glosno nie slucham ale donosnie (wiec aby nie bylo takiego efektu ze slucham cicho to ani basu ani niczego nie czuc w miare mozliwosci.. chyba ze jaki EQ zastosowac do tego dodatkowo??) ale to ogolnie, czasami wiadomo lubie troche "przedmuchac" sprzet (bez wariacji) tylko aby wtedy nie okazalo sie ze to nie ma sil grac albo trace na dynamice i wgl.. wiecie o co chodzi..

Co slucham.. Trance...Dance..Electro..POP.. cos w tych klimatach.. poprostu muzyka dyskotekowa..muzyka zwyczajna jak to ja mowie czyli to co na codzien leci w radiu..

Podsumowujac..dyamicznie..pzyjemnie.. aby ucho nie bolalo..;)

Czekam na ciekawe propozycje ;)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ktos ostatnio w podobnym watku podsunol cos takiego

Hidden Content

jesli oczekujesz poprostu przyjemnego ,poprawnego grania to mi sie wydaje ze to bedzie fajna opcja :)) i masz juz sprawe cd zalatwiona. dozbierasz tylko na jakies uzywane kolumienki i sprawa zalatwiona :D

kolumienki np.

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hmm.. w sumie nie slyszalem nigdy o tej firmie wzmacniacza jak i kolumn..ale czekam na kolejne sugestie.. no dodam ze za te pieniadze to cudu nie licze ale jak pisalem i wczesniej zeby to gralo jakos co do moich oczekiwan..audiofilem nie jestem ale za te pieniadze ile sie da tyle chcialbym wycignac ;)

Hidden Content

Guest frywolny trucht

(Konto usunięte)

Pioneer A30 kosztuje koło tysiaka nowy. O firmie pewnie słyszałeś, ja też i nie przepadam, ale proszę bardzo, piszą o nim dobrze.

Kolumny bedą zależały od tego jak duży salon, jak wygłuszony, jak daleko od ścian tylnej i bocznej...

Guest rochu

(Konto usunięte)

Co slucham.. Trance...Dance..Electro..POP.. cos w tych klimatach.. poprostu muzyka dyskotekowa..muzyka zwyczajna jak to ja mowie czyli to co na codzien leci w radiu..

Kup cokolwiek. Co tylko ci się spodoba.

I tak nie usłyszysz żadnej różnicy.

Heee..stawiam Zeusy.. a stawiam Eltaxy 180 w tym salonie i czuje wielka roznice..takich odpowiedzi nie oczekuje.. to ze nie jestem audiofilem i sie nie znam nie oznacza ze musi ktos tu kogos ignorowac/w jakis sposob obrazac czy sie wymadrzac chyba ze dla was slowo FORUM to oznacza. wiec mimo wszystko oczekuje na jakas pomoc oraz skompletowaniu jakiegos sensownego Stereo mimo wszystko czy czuje roznice czy tez nie.. ma grac przyzwoicie,,dynamicznie.. cos wartego tych pieniedzy..

Hidden Content

Heee..stawiam Zeusy.. a stawiam Eltaxy 180 w tym salonie i czuje wielka roznice..takich odpowiedzi nie oczekuje.. to ze nie jestem audiofilem i sie nie znam nie oznacza ze musi ktos tu kogos ignorowac/w jakis sposob obrazac czy sie wymadrzac chyba ze dla was slowo FORUM to oznacza. wiec mimo wszystko oczekuje na jakas pomoc oraz skompletowaniu jakiegos sensownego Stereo mimo wszystko czy czuje roznice czy tez nie.. ma grac przyzwoicie,,dynamicznie.. cos wartego tych pieniedzy..

Zobacz sobie jeszcze Marantz Melody - kupisz ponizej 2tys - to też wszystko w jednym, dobrze zagra, ma możliwość podpiecia suba jakby basu było za mało, żonie na bank sie spodoba.

Hidden Content

Guest StaryM

(Konto usunięte)

Fendusz.. ciezko powiedziec..aby nie przekroczyl 2000k (jak troche wyskoczy za to raczej damy rade) tak mysle.. bo jak wiadomo czasami cos tanszego zagra lepiej niz cos drozszego dlatego nie chce nie potrzebnie wyrzucac kasy w bloto.. nowe czy uzywane..wzmak moze byc raczej uzywany chyba ze w rozsadnej cenie znajde cos dobrego a i nowego.. to samo tyczy sie CD..jak i slupkow..

Jeśli chcesz łącznie wydać 2000 i mieć coś więcej niż miniwieżę z małymi monitorkami, to musisz patrzeć wyłącznie na sprzęty używane. Szukaj dobrej oferty na wzmacniacze sprzed lat - czasem bywają okazje, do tego coś do grania (CD można dostać nawet w kwocie do 300 zł, wzmacniacz 500 - 700). Kolumny używane za tysiąc na pewno mogą być lepsze niż nowe za tę samą kwotę.

rochu dobrze napisał, przy tym rodzaju muzyki wybierz to co najbardziej spodoba się wizualnie, w muzyce wiekszych różnic nie usłyszysz.

Hidden Content

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Zony nie mam hee

Kiedys zaproponowano mi Pioneer A-777 ((znaczy ogolnie z seri 6 badz 7 ale ten akurat mi sie spodobał) i do niego EQ tez pioneer. Podobno ma kopa i powinien w miare grac.. co myslicie o nim??

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) : tu macie tego wmaka i wlasnie te EQ. Jak opinie? Nada sie czy odpuscic?? CD nie wiem, chyba tez jest tam tej firmy.. ale moglobym cos dobrac z innej polki jesli mialo by to wypasc lepiej.. jak dostane wiekszy glos na TAK to wezme ten zestaw czyli wzmak + EQ teraz kwestia jaki CD..a kolumny..hmm.. cos do 1k moze mi doradzicie? Aby wzmak tez mogl na czym sie pochwalic czasami moca.

Hidden Content

Hidden Content

Guest

(Konto usunięte)

Zony nie mam hee

Kiedys zaproponowano mi Pioneer A-777 ((znaczy ogolnie z seri 6 badz 7 ale ten akurat mi sie spodobał) i do niego EQ tez pioneer. Podobno ma kopa i powinien w miare grac.. co myslicie o nim?

dobry jest, wychodzi 63 zł za kilogram

:)

Hee.. Panowie..powiedzcie mi prawde czy jest warty ..tzn czy jest dobry czy kapec hee.. bo czasami nie wiem czy ktos zartuje czy tez nie ;) Chce konkretnych odpowidzi.. abym mogl cos sobie juz szukac ;) To co pokazalem to tylko przyklad tego modelu;)

Hidden Content

Guest frywolny trucht

(Konto usunięte)

To co ci podałem to są rzeczy nowe i uchodzą za okazje w swoich cenach. Jak się zgrywają ze sobą nie wiem bo to zupełnie nie moja baja, ale ma to rzeczywiście mniejsze znaczenie skoro do łomotu transowego ma służyć.

Masz dużo głosników w kolumnie, z solidnym basiszczem, pokrętełka we wzmaku żeby dać ognia jak nadal za mało, czego chcieć więcej?

Paradoksalnie, jak troszkę dojrzejesz, to ten zestaw ma szanse nawet pobyć z tobą nieco dłużej. Nie zmęczy tak szybko jak Zeusy na jakiejś krzykawce pierwszej z brzegu.

No ok ok..tylko jeszcze chce wlasnie opinie co do tego wmaka.. co do muzy..to co podalem to owszem slucham.. ale czasami slucham innej muzyki pink floyd , depeche mode bryan adams scorpions itp poprostu starszych wykonawcow ktorych mam na oryginalnych plytkachh.

Hidden Content

Cos w tym stylu

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) myslisz ze bedzie lepszym rozwiazaniem niz A-777 hmmm??

Powiem moze tak.. dzieki wam za pomoc i za to jakie sugestie mi podsuwacie.. kasy mam ile mam super sprzetu za to nie bedzie..ale juz to cos chcialbym sensowego wybrac .. troche nie lubie opini ze wszystko jedno co za glosniku no ale ..moze i taka racja..ale jesli ty sluchajac innej muzyki (czasami tez slucham innych klimatow) bys uslyszal roznice (te bys to jest do ogolu czytajacych ten post ;) ) w tym stereo a tym stereo to bys wybral te stosunkowo lepsze, i takie chcialbym abyscie mi slupki podsuneli.. nie mam mozliwosc odsluchu ani nic.. chodzi tu z doswiadczenia bardziej, jak mowilem audiofilem nie jestem ale wydajac 1k a pozniej ktos napisze ze za ta kase moglem miec lepsze slupki to nie chcialbbym zalowac..wiecie o co chodzi..

co do wzmaka..jakies bardzo mocne mam przekonanie do tego Pioneera A-777 i EQ GF-777 tez pioneera ale jesli mam na to wydac okolo 1k (sam wzmak) a moge cos w sumie lepszego miec za ta kwote..to czekam na propozycje... biore pod uwage to co juz byly oczywiscie ;)

Nie licze na krytyke..licze na pomoc...

Hidden Content

Hidden Content

Budżet 2000k, no to ze złota już.

Proponował bym poszukać Nad'a, coś z 317, 319.

Jeśli trafisz zadbany egzeplarz to długo nie będziesz nic zmieniał.

Hidden Content

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Guest

(Konto usunięte)

Cos w tym stylu http://allegro.pl/sony-ta-f606es-klasa-es-i2931046893.html myslisz ze bedzie lepszym rozwiazaniem niz A-777 hmmm??

coś w tym stylu,

ten z aukcji jest podniszczony z zewnątrz, sprzedaje go handlarz.

Kiedyś miałem kilka wysokich ES, a po nich chyba model 590es i grał bardzo podobnie do 770es. Stąd moja sugestia co do marki sony. Ogólnie grają dobrze. 606 nie znam.

Najarałeś się na pioneera, to kup go, wytarguj lepszą cenę, posłuchasz, nabierzesz wiedzy.

Miałem Pioneera a górnej półki i sprzedałem, bo grał gorzej od sony. Jest wiele innych marek, mniej znanych i za małą kasę i całkiem fajnie grających. Sam musisz podjąć decyzję.

Miałem Pioneera a górnej półki i sprzedałem, bo grał gorzej od sony. Jest wiele innych marek, mniej znanych i za małą kasę i całkiem fajnie grających. Sam musisz podjąć decyzję.

No wlasnie i o to chodzi, najarany jestem ale mnie uswiadamiasz , jak mowilem nie chce kasy w bloto wyrzucic . Wspomnieliscie cos nad NAD hmm... ale pomysle cos z tym sony. Z EQ narazie zrezygnuje.. to jesli sony..(tak kwota do 1k) to brac cos z Es czy cos moze z firmy Sony wyrwe lepszego? Moze jakies konkretne modele zebym mial cos na oku i wtedy jakies kolumny bysmy poszukali.. wiecie zielony jestem ale to nie oznacza ze musze kupic szajs jesli waszym zdaniem i tak roznicy nie uslysze.. dlatego czekam na pomoc ;)

Tylko czemu te ES to tunery? Moze zle szukam.. hmm.. a i wczesniej piszac ze slucham piosenek jak w radiu leca..chodzilo mi o typ oczywiscie, nie o to ze ja slucham muzyki z radia hee tak mowie jakby co ;)

Hidden Content

ES lecz model np jak model podal kolega 5xx przy twoim budzecie oraz preferencjach i glosnikach jakich kupisz za ta cene zbytnio nie odczujesz roznicy miedzy 6xx, 7xx czy 8xx lecz tez nie ma co brac najnizszego modelu bo to juz bedzie mozna odczuc taka 5xx bedzie kompromisem

.

Hidden Content

No to jesli wybiore Wzmaka Sony ES z seri np 5,6,7 czy tam 8.. to jakie slupki dobrac? tez cos do 1k? chyba ze sa jakies tansze a nie warto przeplacac ;)?

Chyba ze ktos jeszcze zaproponuje optymalna opcje ze wzmakiem to dalej bedziemy dyskutowac;)

Hidden Content

U mnie gra sony cdp xb930qs i przyznam, ze gra całkiem ładnie.

Jest to co prawda model niżej ńiż es ale czasem można w dobrej ceńie wyrwać.

Hidden Content

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Ja bym radził zwiększyć trochę budżet i kupić wzmacniacz YAMAHA A-S 700, da się kupić używkę za 1300 zł.

Hidden Content

Do tego kolumny Jamo C 605 lub C607 - można kupić używane za 1600 zł, ale są rzadko sprzedawane - trzeba polować i czekać na okazje.

Za taki zestaw warto wydać więcej - usłyszysz różnicę.

Hidden Content

Hidden Content

No ciekawe... jeszcze teraz wyszlo troche inaczej.. bo jednak budzet bedzie wiekszy.. poniewaz moj ojciec przylozyl do tego reke.. pytal sie mnei czy nie kupic odrazy jakis dobry zestaw stere..cos Denon czy cos takiego..dlatego tez wiem ze ilosc $ bedzie na to wieksza przeznaczona .. tylko ile to nie wiem.. dlatego moge pomyslec nad czyms lepszym..z reguly ma na mysli nowy sprzet..ale pomysle moze nad jakims uzywanym w dobrej cenie ktory byc moze tak samo zagra.. dokaldnego funduszu jeszcze nie znam.. ale mniej wiecej jak macie jakis propozycje to mowcie ;)

Hidden Content

Guest frywolny trucht

(Konto usunięte)

Tyle http://www.tophifi.pl/index.php?site=list&skey=products&produkt_id=1771&action=detail&show_set czy moze tyle tata dolozy http://www.tophifi.pl/index.php?site=list&skey=products&produkt_id=1690&action=detail&show_set , troche sie robota glupiego robi, ale wiem jedno. Nie znasz sie, nie masz doswiadczenia,nie mieszkasz blisko by sprawdzic z kims madrzejszym uzywany sprzet. Daj sobie spokoj. Ten Sony ES to byl strucel, ktorym ktos rzucal, a nikt ci go jednoznacznie nie odradzil.

OOooo walsnie cos na zasadzie tego drugie zestawu jak pokazales. Mylisz ze to dobry bylby zestaw? Czy cos w tym przedziale poszukac innego??hmm . Dobrze mowisz, doswiadczenia nie mam co sam wyzej napisalem, rowniez napisalem ze odsluchu tez nie mam z tym sie zgadzam z toba dlatego po to sluzy chyba te forum aby pytac..chyba ze jestem w bledzie?? Dlatego takie cos jak ty pokazales to cos konkretnego..na zasadzie ze to jest ok bedzie dobrze grac za te pieniadze. a nie ze ktos tam to poda tamto poda i tak kazdy pilke odbija ;) Dlatego cenie taka pomoc . Wracajac do sedna..czekam na odpowiedzi do pytan ktore podalem na samym poczatku ;)

Hidden Content

Guest frywolny trucht

(Konto usunięte)

W.w. zestaw złozył to sklep. Czyli ktos uznał, że to ze soba zagra dobrze. Ryzyko jest zaś takie, że niekoniecznie trafi w twój konkretny gust, choć myslę, że bedzie dobrze. Wypadałoby posłuchać jednak, a nie tak w ciemno, na podstawie tego co się innym podoba.

Rozumiem cie i pochwalam. Powiem ci tak .. u mnie w okolicy nigdzie nie ma nic konkretnego co moglbym odsluchac .. dodajac ze jak narazie wlasnie nie mam odpowiedniego doswiadczenia.. Dziala to na zasadzie takiej.. w sumie co bym nie kupil za taka kwote powinno jakos grac i waszym zdaniem zaspokoic moje ucho..no i ok zgadzam sie z tym ale nawet jesli nie uslysze tej znaczacej roznicy to i tak wolabym wsadzic ta kase w rozsadny sprzet waszym zdanie..kwota to do 4 tys tak mysle. I teraz tak.. licze bardziej na wasze doswiadczenie co i jak z czym gra sensownie..i albo wziasc gotowy zestaw stereo albo samemu go sklepac . I teraz jeszcze tak.. albo do tych 4k kupic nowy sprzet albo cos uzywanego co zagra jeszcze lepeij (badz na zasadzie wzmak uzywany-slupki nowe badz odwrotnie) widziecie opcje sa rozne...a ja zielony..dlatego prosze o pomoc w rozsadnym wyborze.. moze troche duzo pisze.. ale chce zrobic dla was czytelny przekaz moich oczekiwan i obaw..

Muzyki slucham jakiej slucham bo takiea lubie, ale czasami lubie czegos spokojnego ..wyrazistego posluchac.. uslyszec wyrazny z jakoscia dzwiek..(nie tylko buczenie basu jak do tej pory bylo)

Teraz tak.. patrze na pasmo przenoszenia (nie wiem czy to az gra taka role) glosnik srednio ma pasmo od 45 do np 20 000tys. (cos podbnie mam w Zeusach nie pamietam dokladnie) a im nizej czyli np 30-20000 to bas schodzi nizej? czy poprostu myle sie ? I w moim przypadku waszym zdaniem nie ma znaczenia?

Z gory dziekuje za pomoc

Hidden Content

• Pokaż nowe odpowiedzi
  • Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
    • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
    The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.