Skocz do zawartości
IGNORED

Modernizacja zestawu NAD C316BEE + C516BEE + MA BX6.


Włodek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest to mój pierwszy post na tym forum, które od dłuższego czasu odwiedzam, więc w pierwszej kolejności chciałbym się przywitać ze wszystkimi jego Użytkownikami - witajcie.

Obecnie posiadam zestaw składający się z NAD C316BEE + C516BEE + MA BX6, który gra w pokoju ok. 18.5 m2 połączonym z otwartą kuchnią o pow. ok. 5.5 m2. Muzyki słucham bardzo różnej (od Nirwany, Pink Floyd przez Phila Collinsa, G. Turnau do L. Możdżera, Pop też się zanjdzie), zawsze raczej cicho, tzn. max do 25% obrotu potencjometru w przypadku NAD-a do godz. 9-ej.

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie modernizacja zestawu, który posiadam. Spowodowane jest to, chęcią poprawy brzmienia głównie w zakresie wysokich tonów i selektywności, czego trochę brakuje mi obecnie. Chciałbym poprawić dźwięk mojego zestawu w taki sposób, by zawierał więcej szczegółów, był bardziej klarowny, nie interesuje mnie ciepłe brzmienie ale też nie chciałbym by dźwięk był męczący. Mam nadzieję, że dosyć przejrzyście opisałem swój cel.

Do tej pory zasięgnąłem trochę opinii, dot. zmian w konfiguracji mojego systemu. Jedni polecają, zmienić wzmacniacz na np. MUSIC HALL - a35.2, NAD - c356 lub coś z oferty japońskich firm (Rotel, Pioneer, Marantz), przy czym zdarzały się głosy, że zmiana na NAD - c356 wiele nie wniesie do zmiany brzmienia. Inni polecają zmianę kolumn, na kolumny, które zagrają lepiej górę (np. MA RX6), ponieważ BX6 mają podobno dosyć słabą kopułkę.

Zmiany chcę zacząć na razie od jednego elementu zestawu i rozważam wymianę wzmacniacza lub kolumn, dokładając kwotę 1500-1900 zł do środków uzyskanych ze sprzedanego wymienianego urządzenia. W przyszłości może wymienię pozostałe elementy mojego sprzętu hi-fi, ale na razie zależy mi na takiej zmianie jednego elementu, która da największą poprawę brzmienia.

Chciałbym prosić doświadczonych Użytkowników forum o przedstawienie swoich propozycji dot. ww. modernizacji, które dadzą najlepszy efekt i pomogą mi wybrać kierunek zmian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie masz C320 czy 320BEE i 521 , 521 BEE . Kosztują niewiele i niewielkim kosztem można je zrobić tak ze spokojnie mogą stawać z konkurencją za około 4000zł.

A tak polecam Ci Marantza CD52 w roli napędu i albo Arcama rDACa albo Audiolaba M-DACa . Dalej tego 320BEE a reszta na kolumny.

Tu też w zależności od potrzeb kolumny DIY na metalowych Seasach albo znacznie większe Hurricane z Audiohobby.

Zestaw na lata. Tym bardziej że obydwa przetworniki dadzą Ci w przyszłości możliwość wejścia w odtwarzacz strumieniowy lub PC Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od zmiany BX6 na RX6. Kolumny wniosą najwięcej. Słuchałem obu tych modeli. Wprawdzie z inną elektroniką, ale różnica między nimi jest bardzo duża. Nie wiem jaki masz kabel zasilający w tym C516BEE, ale ten od C316BEE to do suszarki się nadaje. Pokombinuj i zmień to na sztywny 2x2,5 mm z Obi, taki do instalacji w ścianie. Wydasz 30zł a myślę, że usłyszysz różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Moim zdaniem:

1. Przede wszystkim zmiana kolumn - mogą być np. MA z serii RX, Bowers & Wilkins 685 - taka zmiana, tak jak kolega powyżej napisał, będzie najbardziej słyszalna.

2. Wymiana C 316 na C 356 wiele w ogólnym charakterze brzmienia nie wniesie; NAD ogólnie brzmi raczej "ciepło".

Jeśli już to faktycznie wymiana np. na jakiegoś Rotela, może Yamaha...

Jednakże wymiana w pierwszej kolejności kolumn na jakieś z podbitą górą powinna w zupełności Cię zadowolić.

3. Z kabelkami daj sobie spokój...

W jaki niby sposób mają podbić Ci wyższe częstotliwości?

Tym bardziej, jeśli cały sprzęt jest taki, a nie inny i tej klasy, jakiej jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wydaje mi się, że najbardziej słyszalny efekt uzyskasz, wymieniając zestaw kolumn. Zmiana na zestaw Monitor Audio serii Rx przyniesie Ci duża poprawę w jakości, szczegółowości dźwięku, myślę jednak że możnaby było pokusić się o odsłuch kolumn Audio Academy Hyperion IV oraz Audio Physic Classic 10 (niestety byłaby to większa dopłata). Przy takiej konfiguracji przydałby się także mocniejszy wzmacniacz, idealnie pasowałby NAD C356BEE lub przynajmniej C326BEE.

 

Moja propozycja - posłuchaj narazie na wzmacniaczu NAD w salonie kilku innych kolumn i porównaj je w jednym pomieszczeniu z modelem Bx6, zobaczysz czy to jest droga, która będzie Cię satysfakcjonowała. Dopiero wtedy podejmuj decyzje o zakupie.

 

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc i jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, to chętnie je poznam. Na razie z większości zebranych do tej pory opinii wynika, że najlepszy efekt da wymiana kolumn i chyba pójdę w tym kierunku. Zastanawiałem się jaki efekt przy takiej wielkości pomieszczeniu dałoby zastosowanie monitorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.

Dzięki za zaproszenie, pewnie skorzystam.

 

A ja myślę, że podpięcie Music Halla a35.2 w tym zakresie da dość znaczną poprawę. Musisz jednak posłuchać.

Jesteś kolejny, który mi wskazuje właśnie ten wzmacniacz, coś w tym pewnie jest. Czy da to większy efekt niż wymiana kolumn? To jest dla mnie b. ważne, ponieważ na razie chcę wymienić tylko jeden element zestawu, który da największe korzyści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym na Twoim miejscu spróbował podpiąć inny wzmacniacz pod te kolumny np Arcama A18

http://sklep.rms.pl/index.php?p5332,arcam-fmj-a18-a-18-wzmacniacz-stereo

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Spowodowane jest to, chęcią poprawy brzmienia głównie w zakresie wysokich tonów i selektywności, czego trochę brakuje mi obecnie. Chciałbym poprawić dźwięk mojego zestawu w taki sposób, by zawierał więcej szczegółów, był bardziej klarowny, nie interesuje mnie ciepłe brzmienie ale też nie chciałbym by dźwięk był męczący."

 

A ja myślę, że podpięcie Music Halla a35.2 w tym zakresie da dość znaczną poprawę. Musisz jednak posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie analizuję, wszystkie podpowiedzi i zastanawiam się czy to, że kolumny Audio Academy Hyperion IV mają otwór obudowy bass reflex z tyłu nie będzie mnie ograniczało, ponieważ nie mogę odsunąć daleko od ściany moich kolumn (w tej chwili stoją ok. 10 cm od ściany).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10cm od ściany z br z tyłu, to będzie brzmiało fatalnie. To osobiste doświadczenia. Zdecydowanie szukaj czegoś z br z przodu.

Ogólnie 10cm będzie brzmiało też fatalnie jeśli chodzi o scenę, ale z basem będą problemy i przy 20 i 30.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie masz też Indiana Line Diva 655 z przednim bas refleksem. na dniach będzie recenzja w Audio-Video

http://www.indianaline.rafko.pl/produkty.php?sr=diva&pr=Diva%20655

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeśli chodzi o Music Halla, to spróbowałbym z Epos Elan 10 albo Castle Knight 2. Castle bardziej do Turnaua, Możdżera czy Collinsa. Mam a35.2 z Castle Knight 2 i do muzyki spokojniejszej, włączając Floydów nadają się świetnie. Music Hall ma lekko podkreślone skraje pasma więc idealnie nadaje się do cichego słuchania. Sam mam ochotę posłuchać go z tymi Eposami, szczególnie że polecał mi ten odsłuch właściciel Music Halla - Roy Hall. Do Nirvany zaś Castle są za lekkie, nie będzie tego poweru. Jeśli mieszkasz w okolicy Śląska to moglibyśmy się gdzieś umówić na odsłuch tych konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zastanawiałem się jaki efekt przy takiej wielkości pomieszczeniu dałoby zastosowanie monitorów.

 

U mnie jest prawie że tak samo jak u Ciebie - 19 m2 plus wyjście na otwartą kuchnię.

Kiedyś miałem podłogówki, a od paru lat wyłącznie monitory i do podłogówek już raczej nie wrócę.

Basu jest wystarczająco, a scena stereo, przestrzeń, odrywanie się dźwieku od głośników - zdecydowanie lepiej jest w przypadku monitorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkasz w okolicy Śląska to moglibyśmy się gdzieś umówić na odsłuch tych konfiguracji.

Niestety nie, raczej centrum.

 

Kiedyś miałem podłogówki, a od paru lat wyłącznie monitory i do podłogówek już raczej nie wrócę.

Basu jest wystarczająco, a scena stereo, przestrzeń, odrywanie się dźwieku od głośników - zdecydowanie lepiej jest w przypadku monitorów :)

 

Jakieś monitory możesz polecić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10cm od ściany z br z tyłu, to będzie brzmiało fatalnie. To osobiste doświadczenia. Zdecydowanie szukaj czegoś z br z przodu.

Nie ma absolutnie znaczenia, po której stronie jest bass reflex. To tak na marginesie. Pisałem już na ten temat wiele razy, podawałem linki do pomiarów etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam słyszę różnicę przy tylnym bas-refleksie. Gdy kolumny stoją metr od ściany a gdy 10 cm. Bas staje się bardziej rozlazły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ja tam słyszę różnicę przy tylnym bas-refleksie. Gdy kolumny stoją metr od ściany a gdy 10 cm. Bas staje się bardziej rozlazły.

 

Jednakże jest tak jak napisał dd6 - nie ma to aż takiego znaczenia.

A taki bas będziesz miał zarówno przy BR z przodu, jak i z tyłu kolumny, przy zbytnim dosunięciu do ściany.

Krótko mówiąc: czy BR jest z tyłu, czy z przodu, może mieć znaczenie dopiero w momencie, kiedy średnica samego otworu BR zaczyna być zbliżona do odległości od ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu, wszystkich podpowiedzi oraz po rozmowach z przedstawicielami branży Hi-Fi postanowiłem popracować nad ustawieniem kolumn. Znalazłem w sieci poradnik jakiegoś inżyniera akustyki i w miarę możliwości zastosowałem się do jego wskazówek. W pierwszej kolejności wyjąłem gąbki z tylnych otworów BR, odsunąłem kolumny od ściany na odległość ok. 45 cm, postawiłem kolumny na stożkach i popracowałem nad kątem ustawienia kolumn oraz proporcjami wszystkich odległości między kolumnami i miejscem odsłuchu. Muszę powiedzieć, że zagrało to dużo lepiej, bas był, ale nie wszechobecny i czystszy, wysokich i średnich tonów pojawiło się więcej, przestrzeń znacznie się powiększyła. Zmiany są na tyle duże, że chyba sobie zostawię te kolumny i zastanowię się tylko nad zakupem mocniejszego wzmacniacza i zechcę przesłuchać Music Halla a.35.2, Nad-a 356 i coś japońskiego, może Rotela.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po odsłuchach Nad-a c356, Denona PMA-720AE i Marantza PM7004. Wg. mnie najgorzej wypadł Marantz, miał najwięcej wysokich tonów ale najsłabsze niskie tony. Nad miał wg. mnie najlepszy dół a Denon był pomiędzy ww. wzmacniaczami i był najbardziej zrównoważony. Generalnie żaden wzmacniacz nie powalił mnie na kolana, 356 gra trochę lepiej niż mój 316, ale różnica dla mnie nie jest warta 1500 zł. Sala odsłuchowa nie miała najlepszej akustyki i mam wrażenie, że Nad 356 w tej sali grał niewiele lepiej niż mój Nad 316 w domu. Nie wiem ile musiałbym zapłacić za wzmacniacz który by mnie swoim dźwiękiem oszołomił? Ale myślę, że niestety to kosztowało by więcej niż 3500 zł., i to chyba sporo więcej. Wiem, że cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości, ale po odsłuchaniu Nada 356, który często jest wskazywany jako faworyt w tej półce cenowej jetem trochę rozczarowany małym skokiem jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odświeżam temat ponieważ mam chęć wymienić wzmacniacz.

Tak jak pisałem wcześniej odsłuchałem kilka japończyków i powiem szczerze, że bardziej podoba mi się dźwięk angielskich wzmacniaczy (słuchałem Nad-a c356 i Roksan Kandy K2). Miałem już kupić Roksan Kandy K2, ale nie zdążyłem i teraz czekam na kolejną okazję, ale w tzw. międzyczasie pojawiła się oferta kupna NAIM NAIT 5i-2 (którego nie miałem okazji posłuchać) -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy mieliście możliwość porównania ww. wzmacniaczy? Jakie opinie macie na ich temat? Czy możecie zaproponować ewentualnie jakiś inny wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie słuchałeś Naim Nait 5i, to bym na Twoim miejscu go nie kupował. Nie wiem jak ten model brzmi, ale w mojej ocenie tanie Naimy nijak mają się do tego, co napisałeś:

 

"Spowodowane jest to, chęcią poprawy brzmienia głównie w zakresie wysokich tonów i selektywności, czego trochę brakuje mi obecnie. Chciałbym poprawić dźwięk mojego zestawu w taki sposób, by zawierał więcej szczegółów, był bardziej klarowny, nie interesuje mnie ciepłe brzmienie ale też nie chciałbym by dźwięk był męczący."

 

Ja bym poszedł na Twoim miejscu (małe pomieszczenie, niewymagające kolumny) w stronę niewielkiego wzmacniacza lampowego. Może gdzieś znajdziesz używanego Amplifona WT 30 II, jakąś małą pentodę albo wzmacniacz hybrydowy typu Opera Consonance. Spośród tanich wzmacniaczy tranzystorowych w cenach do 2000 PLN mogę zwrócić Twoją uwagę na Musical Fidelity A3, Primare A20 i ewentualnie Audio Analogue Puccini, choć one także niekoniecznie mogą wpisać się w Twoje oczekiwania (ale są o niebo lepsze od każdego szarego NADa).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że nie słuchałem tego Naima-a i takie opinie są dla mnie pomocne.

 

Jeszcze jedna ważna inf., na ten wzmacniacz mogę przeznaczyć do 2500 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodek, a wymieniłeś kolumny? Czy po prostu chcesz kupić Naima i pozostać przy BX6?

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem BX6-ki (po zmianie ustawienia i postawieniu ich na stożkach całkiem fajnie zaczęły grać), a co do wzmacniacza jeszcze się nie zdecydowałem. Wskazałem Naim-a, bo akurat był do kupienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście postawiłbym na wymianę NAD na model wyższy 356, oraz wypróbował kable Chorda Odyssey 2. Jeśli masz gdzie wypożyczyć to zdecydowani to zrób. Pamiętaj, że BX mają tendencję d ogrania skrajem pasma, stąd Chord tu bardzo pomoże. Oczywiście piszę o sprawdzonym zestawieniu. Pudła możesz wymienić z czasem. Pytanie czy brzmienie Monitor Audio Ci odpowiada, czy też chcesz poszukać z innej stajni.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście postawiłbym na wymianę NAD na model wyższy 356, oraz wypróbował kable Chorda Odyssey 2. Jeśli masz gdzie wypożyczyć to zdecydowani to zrób. Pamiętaj, że BX mają tendencję d ogrania skrajem pasma, stąd Chord tu bardzo pomoże. Oczywiście piszę o sprawdzonym zestawieniu. Pudła możesz wymienić z czasem. Pytanie czy brzmienie Monitor Audio Ci odpowiada, czy też chcesz poszukać z innej stajni.

 

Generalnie cały mój zestaw mi się podoba i jest zgodny z kierunkiem jaki mi brzmieniowo odpowiada, dlatego przy ewentualnych zmianach szedłbym w kierunku ewolucji a nie rewolucji. Nie mniej jednak są pewne szczegóły, które chciałbym poprawić i myślę, że lepszy wzmacniacz by to sprawił. Te kable na pewno by sporo wniosły, ale w moim przypadku koszt wyniósłby 1400 zł. Taką kwotę wolałbym dołożyć i zainwestować w lepszy wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zmienić brzmienie najpierw poeksperymentuj z ustawieniem kolumn a potem jak dalej nie będzie odpowiadać z ich wymianą bo to one w połączeniu z akustyką pomieszczenia najwięcej wnoszą do dźwięku.

Jeżeli pasują ci kolumny spróbuj że wzmacniaczem. Słuchałem NADów 315, 355, 372, 375, mam 326 i im wyżej tym lepiej.

Ale w moim odczuciu najtańszy NAD 315 lub 316 nie gra dobrze i nie gra tak jak grają NADy. NAD gra od modeli 320 w górę.

Po trzecie tak jak sam napisałeś nie kupuj kabli za 1400 złotych do twojego systemu bo one najmniej wnoszą do brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zmienić brzmienie najpierw poeksperymentuj z ustawieniem kolumn a potem jak dalej nie będzie odpowiadać z ich wymianą bo to one w połączeniu z akustyką pomieszczenia najwięcej wnoszą do dźwięku.

Jeżeli pasują ci kolumny spróbuj że wzmacniaczem. Słuchałem NADów 315, 355, 372, 375, mam 326 i im wyżej

 

Tak, jak pisałem wcześniej, kiedyś popracowałem nad ustawieniem kolumn i faktycznie przyniosło to b. dużą zmianę (nie kosztującą nic : ) ). Pamiętam, że wtedy w moim odczuciu zmiana była dużo większa niż różnica między Nad-em 316 a 356. Także jest to prawdą, że ustawienie kolumn i samo pomieszczenie ma ogromny wpływ na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.