Skocz do zawartości
IGNORED

Modernizacja zestawu NAD C316BEE + C516BEE + MA BX6.


Włodek

Rekomendowane odpowiedzi

Za kwotę którą mogę przeznaczyć mogę kupić nowego NAD-a c356 lub używanego Kandy Roksan k2. Co doradzilibyście mi w tej sytuacji? Czy ww. wzmacniacze grają podobnie, czy któryś z nich jest wyraźnie lepszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najwyższego NADa, na jakiego Cię stać, a później dołóż łączówkę VDH Orchid. Będzie grało na poziomie dużo droższego sprzętu innych firm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro jest caspian za 2500 wystawiony. Cena pewnie do negocjacji więc powinieneś się zmieścić w budżecie. w porównaniu do candy vs c356 roksan jest wyżeszej klasy wzmacniaczem, lepsza przestrzeń, barwa instrumentów, jednak i jeden i drugi są lata świetlne za Caspianem. Poza tym starsze wersje grają lepiej niż te nowsze. Najlepiej gdybyś mógł posłuchać. Może dałoby się wypożyczyć na odsłuch.

Jest też M series za 3400. Do 3k jak byś zbił cenę to byłyby naprawdę dobrze wydane pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgadzam się z Chester577, jeśli jest pierwszy Caspian do dostania to nie ma co się zastanawiać :)

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę boję się kupić pierwszego Caspiana ponieważ może być problem z jego odsprzedażą za jakiś czas, a i urządzenie z takim przebiegiem nie koniecznie musi być w b. dobrym stanie, może być po prostu wysłużone. A M1 po wstępnych negocjacjach jest nadal mocno poza moim zasięgiem : (.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma większego sensu jak kupisz Caspiana to masz do wymiany kolumny no chyba, że chcesz kupować powoli na "raty" najpierw wzmacniacz, a za jakiś tam czas kolumny/źródło z tym wysłużeniem wzmacniacza to nieprawda jest nawet 10-20 letnie trzymają fabryczne parametry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma większego sensu jak kupisz Caspiana to masz do wymiany kolumny no chyba, że chcesz kupować powoli na "raty" najpierw wzmacniacz, a za jakiś tam czas kolumny/źródło z tym wysłużeniem wzmacniacza to nieprawda jest nawet 10-20 letnie trzymają fabryczne parametry.

Dlaczego twierdzisz, że gdy kupię akurat Caspiana to kolumny będą się nadawały do wymiany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem krótko :) różnica klas bez obrazy, ale do tego Caspiana podłącza się kolumny z przedziału 8-15tyś? w tym wypadku te BX6 będą "wąskim gardłem" nie wspominając o źródle które posiadasz. Chcesz wykorzystać potencjał Caspiana? to musisz wymienić wszystko co z tego, że te BX6 to wielkie szafy :) skoro użyte tam przetworniki są tanie masz dużo wszystkiego, ale kiepskiej jakości. Duże trójdrożne kolumny jak najbardziej, ale nie za 3tyś

przykładowo monitory za tą cenę będą na sporo lepszych przetwornikach niż BX6 choć oczywiście rezygnujesz z dużego basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem krótko :) różnica klas bez obrazy, ale do tego Caspiana podłącza się kolumny z przedziału 8-15tyś? w tym wypadku te BX6 będą "wąskim gardłem" nie wspominając o źródle które posiadasz. Chcesz wykorzystać potencjał Caspiana? to musisz wymienić wszystko co z tego, że te BX6 to wielkie szafy :) skoro użyte tam przetworniki są tanie masz dużo wszystkiego, ale kiepskiej jakości. Duże trójdrożne kolumny jak najbardziej, ale nie za 3tyś

przykładowo monitory za tą cenę będą na sporo lepszych przetwornikach niż BX6 choć oczywiście rezygnujesz z dużego basu.

 

Ok., tylko MA BX6 to kolumny 2.5 drożne, ale nie o to chodzi : ). Rozumiem, że wg. Ciebie różnica kosztów zakupu Caspiana a Kandy K2 nie zostanie zrekompensowana jakością dźwięku jakie te wzmacniacze wniosą do mojego zestawu?

 

A tak z innej "beczki' Kandy K2 podobno gra delikatną górę. Czy wysokich tonów w tym wzmacniaczu będzie znacznie więcej niż w moim Nad c316?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem wzmacniacz Rotel RA-1070 z drugiej ręki. Jeszcze nie miałem czasu, odsłuchałem dopiero kilka utworów ale pierwsze wrażenie jest b. pozytywne.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka dni na odsłuchanie mojego Rotel i mogę powiedzieć, że wzmacniacz zaskoczył mnie bardzo pozytywnie, jego dźwięk b. mi się podoba.

Ale teraz trochę z innej beczki. Pomału zastanawiam się nad wymianą odtwarzacza cd. Czy macie jakieś typy w cenie do 1500-2000 zł. za używany odtwarzacz (Arcam FMJ, Rotel, CA ...)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może bardziej sprecyzuj jak on ma grać. Wydaje mi się że coś po cieplejszej stronie trzeba szukać żeby "ryja nie darło". Czy tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może bardziej sprecyzuj jak on ma grać. Wydaje mi się że coś po cieplejszej stronie trzeba szukać żeby "ryja nie darło". Czy tak?

Chciałbym żeby był szczegółowy, raczej cieplejszy, żeby cały zestaw mnie nie męczył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bardzo dobry CD. wszedłem na alledrogo popatrzeć specjalnie czy coś ciekawego jest i proszę jaki rodzynek. Cenę trochę spróbuj urwać i będzie ok.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Również bardzo fajny cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.