Jump to content
IGNORED

Do STEREO lepszy tańszy ampli AV + wzmacniacz stereo, czy droższy ampli AV

krzychgr

Recommended Posts

Noszę się z zamiarem zmiany amplitunera AV (obecnie Yamaha RX-V750) na nowszy model. Słucham dużo stereo, ale zależy mi na dobrej jakości KD, w czym uważam Yamaha jest bdb. Rozważam zakup ampli Yamaha RX-V773, bądź dwa razy droższego ampli RX-A1020. Jako odtwarzacz służy Yamaha BD-A1020. Po odsłuchu KD z obu amplitunerów doszedłem do wniosku, że już tańszy ampli spełnia moje oczekiwania, czuję jednak niedosyt jeśli chodzi o stereo.

Pytanie:

Który wybór potencjalnie powinien zapewnić lepszą jakość stereo: RX-V773 + wzmacniacz stereo przez preout, czy też po prostu RX-A1020?

Pytanie:

Który wybór potencjalnie powinien zapewnić lepszą jakość stereo: RX-V773 + wzmacniacz stereo przez preout, czy też po prostu RX-A1020?

Wzmacniacz stereo zapewni lepszą jakość w stereo , lecz przy połączeniu wzmacniacza stereo z amplitunerem ( w ampli pre-out Front LR w wzmacniaczu stereo input np . Input AUX ) źródło dźwięku stereo należy bezpośrednio puścić analogiem do wzmacniacza stereo zintegrowanego np . Input CD .

bądź dwa razy droższego ampli RX-A1020. Jako odtwarzacz służy Yamaha BD-A1020.

Według mnie będzie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, jednakże nie RX-A1020 a trochę starsza Yamaha RX-A2010 będąca w podobnej cenie. Żaden tandem ze wzmacniaczem podłączonym pod RX-V773 nawet się do niego nie zbliży.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Według mnie będzie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, jednakże nie RX-A1020 a trochę starsza Yamaha RX-A2010 będąca w podobnej cenie. Żaden tandem ze wzmacniaczem podłączonym pod RX-V773 nawet się do niego nie zbliży.

Opierasz się na wrażeniach z odsłuchu, czy też Twoja opinia ma również techniczne uzasadnienie?

No w sumie racja, nie zbliży się. Taki tandem odstawi 2010 o dwie długości.

Wzmacniacz stereo zapewni lepszą jakość w stereo , lecz przy połączeniu wzmacniacza stereo z amplitunerem ( w ampli pre-out Front LR w wzmacniaczu stereo input np . Input AUX ) źródło dźwięku stereo należy bezpośrednio puścić analogiem do wzmacniacza stereo zintegrowanego np . Input CD .

Posłuchaj czestera. Najważniejsze, aby przy odsłuchu stereo, ampli AV nie był w ogóle obecny w torze dźwięku.

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.