Skocz do zawartości
IGNORED

Glosnikowe czy i_konekty: co wazniejsze?


soso

Rekomendowane odpowiedzi

*

 

No wlasnie!

Wiem, ze niektorzy nie wierza w kable a kable uznaja za balwochwalstwo. Szanuje i taki poglad.

 

Ale pytanie mam do pozostalych.

 

Kiedys zmienilem interkonekt miedzy wzm a CDP na Harmonic Technology Truth Link i poczulem sie, jakbym wywazyl bramy raju. Zmiana po prostu obezwladniajaca, jakbym wymienil system na 2 razy drozszy.

Zastanawiam sie teraz, czy podobnie wyrazne zmiany moga zaistniec po wymianie okablowania do kolumn? Czy ktos ma jakies doswiadczenia w tej mierze i czy warto zajac sie poszukiwaniem kabli do kolum? Czy zle dobrane lub marne kable do kolumn moga sporo popsuc?

 

Jak widzicie ta sprawe w swietle wlasnych doswiadczen? Chetnie przeczytam przyklady.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z własnego podwórka sądze, że większy wpływ ma jednak interkonekt... tu chyba gra idzie o to, co zostanie podane wzmakowi, bo wzmak siłą rzeczy napędza to co dostanie, nijak sam nic z owego blasku nie doda... oczywiście można wszystko zapaprać głośnikowymi, ale od pewnego czasu mam tanie Cordiale i spisują się całkiem przyzwoicie - o niebo łatwiej mi było je dobrać, gorsza sprawa jest z interkonektem, i niestety swojego kableka wciąż szukam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulinka

pojdz na calosc, raz sie wykosztujesz i bedzie na cale zycie, kup ze 20 m cordiala, wtyki nakamiczi i nikt Cie na forum nie przeskoczy, najdluzszy unbalanced i/k ! najwiekszy wplyw na brzmienie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja prosze szanownych kolegow to sobie cordiala nie kupie, bo cordial czarny i z moim zestawem odtwarzajacym nie bedzie konweniowal. ale czerwony moglby byc, chociaz w tym sezonie rozowy i turkus zdecy6dowanie w ofensywie. wiec chyba zaraz zaloze watek "jaki hajednowy turkusowy kabel na interkonekt do 2zl/m". a wtyki obowiazkowo pozlacane. i zeby dlugi byl. no.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprawie zasadniczej, to znaczy w tej samej co Soso. Jako początkujący też mnie to interesuje. No to co ważniejsze: czerwony głośnikowy czy czetrwony interkonekt.

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulinko, niech będzie, zapytam inaczej. Ważniejszy turkusowy inetr czy turkusowy głosikowy. O czerwone zapytam za dwa lata:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie poprawiłem dźwięk w systemie wykonując najprostrzy interkonekt DYI. Zrobiłem też kabelek głośnikowy ze splotu sześciu kabli CAT-5 i sił starczyło tylko na jedną kolumnę - nie ma żadnej różnicy. Wytłumaczyć to można oczywiście niską jakością kolumn ale w takim razie czemu interkonekt dał tak dramatyczną poprawę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczen ostatnich kliku dni:

przy zmianie inerkonektow byla mocna zmiana (roznice bylo slychac wyraznie),

przy kolumnowych - rozczarowanie - oczekiwalem zmiany, a tu niewiele, naprwade musialem sie mocno wsluchac i do konca nie jestem przekonany czy cos sie napewno zmienilo.

A mowili mi, ze bedzie odwrotnie, wieksza roznica przy zmianie glosnikowych.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Rotel RCD/RA 02 / Triangle Zerius , inerkonekt mialem Profigolda, na poczatku podlaczylem Cable Talka, chyba to byl Professional2 (500zł) - nie dalo sie sluchac, tak sie dzwiek wyostrzyl, nawet wokal byl drazniacy, nie mowie juz o pianie. Teraz mam Nordost Black Night i jest super, w porownaniu do Profigolda: szersza scena, lepsza lokalizacja instrumentow, wiecej detali, wyrazniejsza gora, wyrazniejszy i troche mocniejszy dol - porostu wszystko lepsze. Male sklady jazzowe - mistrzostwo swiata. Az sie boje pomyslec jak to jest na sprzecie z wyzszej polki.

Glosnikowe mam Audioquesta type 6, od wczoraj sprawdzam Cable Talk 3.1 bi-wiring i tu jak napisalem wczesniej nie ma az takich roznic, a podobno sa to kable o zupelnie innych charakterystykach. Ale jescze potrzebuje kilka dni odsluchu na lepsze porownanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cable Talk 3.1 jest chyba gorszy niz Audioquest type 6, czyz nie? Myslalem raczej o jakiejs radykalnej wymianie na zdecydowanie lepsze kable do kolumn, czy takie zmiany sa naprawde bardzo slyszalne.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak slyszalem,

Chce troche ocieplic system, "zamulic" jak to niektorzy nazwaja, ale widze ze to niewiele zmienia.

 

Jak znajde chwile czasu to z podlacze zwykle kable miedziane (3 zł za metr), jestem ciekaw roznicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>soso u mnie wymiana kabli glosnikowych przynosi duze zmiany w dzwieku, uwazam ze kable powinno sie traktowac po rowno, tak konekt jak i glosnikowe, a powinnismy szukac takich, ktore tych zmian nie wprowadzaja, ja jeden znalazlem :)

ale do konca nie rozumiem o co tobie chodzi... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku zmiana inter niewiele wnosiła, ale może dlatego że mam słabe źródło.

Za to zmiany głośnikowych dawały spore różnice:

AQ type 4 i 6 - pianinko plumka troche bez wyrazu

AQ Bedrock - w końcu dźwieki zaczęły wybrzmiewać i muzyka

QED Genesis - ten to dopiero potrafi wybrzmiewać ale Bedrock jest bardziej równy, poukładany

 

Jeżeli ktoś ma wątpiliwość czy kable głosnikowe zmieniaja brzmienie sugeruję posłuchać węglowych wynalazków VdH np. VdH Magnum. Wszcześniej nie przypuszczałem że kabelek może tak bardzo zmienić brzmienie (choć w tym przypadku na skrajnie ZŁE)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.