Skocz do zawartości
IGNORED

Stosunek ceny wzmacniacza do ceny glosnikow


tomek.player

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow :)

 

Odsluchiwalem kiedys chario premium 2000 z MH a35.2 i bylo calkiem przyjemnie. Jak wiadomo premium juz nie produkuja ale i tak biore pod uwage model delphinus, ktorego jeszcze nie mialem mozliwosci sprawdzic ale jest to tylko kwestia czasu. Co sadzicie o tym wzmaku do delphinusow ale nie chodzi mi tez konkretnie o ten model, a wogole o klase tego typu ampli. Pociagnac glosniki, pociagna ale czy pokaza wszystkie walory akustyczne ? czy do takich glosnikow nie lepiej i czy wogole jest minium zastosowanie takich wzmakow jak primare i22, Micromega IA-180 dokladnie chodzi mi o ta klase wzmacniaczy. Ogolnie odnioslem wrazenie ze znaczna wiekszosc ludzi kupuje wzmaki odpowiednie ale mimo wszystko takie ktore dopiero co zaczynaja pobudzac glosniki nawet czesto polecane przez pracownikow salonow stereo. Czy nie jest to na zasadzie, ten wzmak jest odpowiedni bo klasa nizej wogole sie nie nadaje a ampy klase wyzej sa za drogie i moze klient sie jednak nie zdecyduje ? Wiadomo ze im lepszy wzmak tym lepiej ale chodzi mi o optymalny wybor a nie minimalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

to jest wszystko teoria - z zasady dobiera się kolumny i wzmacniacz do swoich preferencji. Pracownicy salonów oczywiście powinni pomóc w doborze, ale to Ty musisz usiąść na fotelu w sali odsłuchowej i posłuchać różnych konfiguracji urządzeń. Często zdarza się że do nawet stosunkowo niedrogich kolumn stosuje się nieporównywalnie droższe wzmacniacze, co daje świetne efekty.

Najlepszy przykład sprzed kilku dni, nasz Klient wybrał do malutkiego pomieszczenia kolumny ATC SCM7, do tego wzmacniacz trzykrotnie droższy Hegel H100 - to był dźwięk którego szukał.

 

Umawiaj się na odsłuchy i sam wyrabiaj sobie opinię.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie jak najbardziej z tym ze najwazniejszy jest wlasny odsluch, co do tego nie mam najmniejszych watpliwosci i bede kierowal sie tylko i wylacznie wlasnymi wrażeniami tak jak robilem to do tej pory.

Jednak nie otrzymalem odpowiedzi czy wzmacniacz MH a35.2 jak i inne z tego przedzialu klasowego wystarczą do tych glosnikow (jak i innych z tej klasy) czy jednak bedzie je "zamulac". To ze klient wybral 3 razy drozszy wzmak od glosnikow to jest logiczne gorzej byloby odwrotnie. Dlatego chodzi mi o optymalny wzmak do tych glosnikow, ktory moze nie pokaze "kosmosu akustycznego" ale zwyczajnie nie bedzie ich ograniczal w przekazie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle najsłabszym ogniwem są i raczej pozostaną głośniki. Na to nie ma rady. Zresztą nawet w klasie budżetowych wież czy przenośnych odtwarzaczy podstawową poradą jest wywalenie dołączonych kolumn czy słuchawek najzwyczajniej do śmietnika. Temat jest dość złożony i jak powiem, że kolumny np. Lecontoure (np. 28 kzł) czy Lipinski sound do wzmacniacza Rotela ( np. 3,2 kzł), to sądzę, że mezaliansu by nie było ;-) Odwrotne sytuacje są, przynajmniej dla mnie - nie do pomyślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.