Jump to content
IGNORED

RPM 5.1-nagrzewający się zasilacz.


medpak

Recommended Posts

Witam mam problem z zasilaczem do mojego RPM 5.1,pomijając to że zasilacz do gramiaka za 3kz.wygląda jak ładowarka do telefonu-czyli tandetnie,zasilacz nagrzewa się bardzo,Chciałem zapytać czy u forumowiczów, posiadaczy tegoż gramiaka wystąpił podobny problem i czy nie można go rozwiązać np;kupując porządny zasilacz o takich samych parametrach zasilania.

Link to comment
Share on other sites

U mnie akurat rpm 5.1 zasila speed box, a jego zasilacza nie sprawdzalem. Natomiast ogolnie zasilacze tzw scienne nagrzewaja sie bardzo. Proponuje zrobic sobie zasilacz - odpowiednie trafo i po klopocie. Ja tak zrobilem przy Canor sh-1 i to samo zamierzam zrobic z zasilaczem od speed boxa. Dodatkowo zrobie sobie on/off bo speed box dziala wciaz na standby.

Link to comment
Share on other sites

Wygląda tak sobie, fakt. Jednak u mnie - a miałem takie 2 zasilacze, bo do poprzednika mojego rpm 5.1, debuta, jest taki sam - nie nagrzewają się jakoś tak, by niepokoić. Na stałe nie trzymam zasilacza w gniazdku, włączam na czas gramofonowych odsłuchów (bywa, że po kilka godzin) i najwyżej jest mocno ciepły.

Link to comment
Share on other sites

Niestety w Toroidach nie mają możliwości budowy.Muszę zacząć odpinać go od listwy po każdej sesji,a słucham naprawdę dużo, 6-8 godzinne sesje to nic wielkiego.W końcu mogli by się dorobić porządnych zasilaczy,ciekawe czy do RPM 9.1 dodają też takie badziewie?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.