Jump to content
IGNORED

Dali Ikon 7 mk2, Musical Fidelity m3i i co dalej

Artur45

Recommended Posts

Witam forumowiczów !

Jestem nowy na tym forum, ale tak jak wszyscy tu obecni bardzo zainteresowany systemami audio. Obecnie stoję przez następującymi dylematem, a mianowicie od niedawna stałem się posiadaczem kolumn Dali Ikon 7 mk2, które kupiłem okazyjnie bez odsłuchu, bazując jedynie na sentymencie do tej marki z lat młodzieńczych oraz na dobrych opiniach dot. modelu 6 mk2. Czytam teraz sporo i powiem szczerze, że opinie są różne od dobrych do skrajnie złych. Mówiąc szczerze sam już nie wiem, czy zrobiłem dobrze kupując bez odsłuchu i korzystając z oakzji, czy też popełniłem błąd i czeka mnie rozczarowanie po podłączeniu (acha dodam, że kolumny czekaja na wykończenie salonu, gdzie mają stanąć, a to jeszcze jakieś 2 m-ce).

Cóż, ale na tym nie koniec, w podobny sposób, również kierując się okazją oraz tym razem już odsłuchem (tyle tylko, że nie z Ikon 7 mk2) stałem się posiadaczem integry Musical Fidelity M3i. Teraz codziennie zastanawiam się jak to zabrzmi, gdy pdłączę ten sprzęt i tu proszę o wsparcie i wskazówki, czy wybór był trafny, czy nie, czy idę w dobrą stronę, czy zbłądziłem i powinienem mysleć o sprzedaży i rozpoczęciu wszystkiego od początku.

Proszę również o pomoc w doborze dobrego cd (ale nie musical fidelity m3cd, który nie przemawia do mnie). Myślałem o Marantzu, albo Audiolabie, ale sam już nie wiem. Acha no i jeszcze kable... :)

Będę wdzięczny za pomoc.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witaj,

Wszystko zależy od gustu, Twoich preferencji brzmieniowych. Konfiguracja Dali Ikon z Musical Fidelity to dobre połączenie, dające w miarę równy dźwięk.

Kwestia odtwarzacza CD, to ostatni element Twojego systemu, którym będziesz mógł ewentualnie dopasować brzmienie do zakupionego systemu i Twoich preferencji, dlatego nie ulegaj pokusie promocji, tylko ustaw sprzęt, posłuchaj (mam nadzieję, że masz jakieś źródło) i wtedy porównaj kilka modeli odtwarzaczy, wypożycz do domu, porównaj we własnym systemie. Twój zestaw ma duży potencjał.

W przypadku pytań służę pomicą

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Nikt nie wie jak zagrają te kolumny z tym wzmacniaczem w Twoim pomieszczeniu (!) i z Twoją ulubioną muzyką !!! Być może istnieją lepsze konfiguracje tych kolumn lub tego wzmacniacza - ale istnieją też tysiące gorszych. Udało Ci się tanio kupić dobry sprzęt - to ciesz się z tego ! Marudzenie na własny sprzęt który się kupiło ale jeszcze go nie słuchało naprawdę nie ma sensu.

Teraz absolutnie nie kupuj niczego co ktokolwiek Ci poleci !!! !!! !!! Teraz jest czas na sprawdzenie brzmienia systemu przez Ciebie. Jeżeli się pospieszysz i kupisz coś co ktoś Ci poleci albo coś co uda Ci się okazyjnie kupić - ryzyko dźwiękowej wpadki jest już bardzo duże.

Ja na Twoim miejscu (a złożyłem już dziesiątki/setki systemów) odczekałbym teraz aż remont się skończy. Umeblowałbym salon. Na końcu ustawił bym w nim kolumny i wzmacniacz. POŻYCZYŁBYM od znajomego jakikolwiek odtwarzacz CD (oczywiście im lepszy tym lepiej) i jakiekolwiek kable. Podłączyłbym nimi sprzęt, puścił swoją ulubioną muzykę i zobaczył jakie jest brzmienie. Zobaczyłbym co mi się w nim podoba a co mogłoby być lepsze. Jeżeli dźwięk uznałbym za ogólnie satysfakcjonujący - szukałbym jego słabych punktów - w tym przedziale cenowym głównie w barwie. Jeżeli dźwięk byłby za jasny - kupiłbym ciepło grający odtwarzacz CD. Jeżeli dźwięk byłby zbyt ciepły, zmulony - kupiłbym jasno grający odtwarzacz CD. Ale dopiero wtedy - nie wcześniej. Nikt nie wie jak dźwięk Twoich kolumn zostanie zmodyfikowany przez charakterystykę pomieszczenia. Następnie dokładnie ta sama procedura z kablami - podłączam cokolwiek i obserwuję jak gra - co jest dobre a czego mi jeszcze brakuje. I znowu - jeżeli jest za jasno - kupuję ciepło grające kable, jeżeli jest zbyt ciepło - jasno grające kable. I wtedy dopiero możesz zgłosić się po poradę na forum - musisz wiedzieć w którą stronę z dźwiękiem chcesz iść, co chcesz osiągnąć lub poprawić. Ale to po odsłuchach w Twoim pomieszczeniu - absolutnie nie wcześniej !!!

Hidden Content

Teraz codziennie zastanawiam się jak to zabrzmi, gdy pdłączę ten sprzęt i tu proszę o wsparcie i wskazówki, czy wybór był trafny, czy nie, czy idę w dobrą stronę, czy zbłądziłem i powinienem mysleć o sprzedaży i rozpoczęciu wszystkiego od początku.

Proszę również o pomoc w doborze dobrego cd (ale nie musical fidelity m3cd, który nie przemawia do mnie). Myślałem o Marantzu, albo Audiolabie, ale sam już nie wiem. Acha no i jeszcze kable... :)

Będę wdzięczny za pomoc.

Trochę dziwne jest to co napisałeś. Masz system, nie słuchałeś go i oczekujesz naszych opinii. Kilka moich uwag, które być może Ci się przydadzą.

Notoryczna wymiana sprzętu przez ludzi z tego forum wynika z dwóch kardynalnych błędów:

- kupowania sprzętu bez wcześniejszego odsłuchu,

- braku precyzyjnego określenia jaki dźwięk Ci odpowiada.

Od lat na tym forum spotykam takie kwiatki. Człowiek naczyta się o neutralności, pakuje w to kasę, chwila zachwytu i kilka tygodni później stwierdzenie - no tak, ale 90% płyt nie da się słuchać, lub w drugą stronę - system podbarwiony, oczarowanie i po pół roku - no tak, ale wszystko gra tak samo. Zaraz ktoś napisze, ooo... bardzo przepraszam, jak się zainwestuje w urządzenia z wyższej półki to system neutralny będzie o.k. Ile trzeba zainwestować? 20kzł? 30kzł? 40kzł? Ile osób na to stać? ;) Zejdźmy na ziemię. Trzeba się na coś zdecydować. Pomęczyć się trochę, wybrać konfigurację, która najbardziej Ci odpowiada, zestawić system i przy tym pozostać.

Tak na prawdę nie ma najmniejszego znaczenia czy system jest transparentny, neutralny, czy podbarwiony. Ważne jest jedynie to żeby Tobie się podobał.

Nie mam bladego pojęcia jakie są Twoje upodobania. Jedni wolą systemy neutralne, inni te które grają z pewną manierą, czyli są mniej lub bardzie podbarwione. Dali ze względu na zastosowanie wstęgi ma szczegółową górę. Wybrzmienia góry są perliste. To w pierwszym momencie może się spodobać, na dłuższą metę niektórych może zmęczyć. Te głośniki mają też swoje wymagania. Nie wiem jak charakter tego MF-a ma się do starszych modeli, które miały tendencję do ocieplania dźwięku. Jeśli ta cecha została zachowana może być o.k. Jeśli okaże się, że jest za ostro można spróbować skorygować to kablami (miedź w miejsce srebra). Nie wierzył bym jednak za bardzo w magiczny wpływ okablowania. Jeśli same kolumny z wzmacniaczem prezentują określony charakter brzmienia to ogromnych zmian się nie osiągnie.

CD - przy tej półce przydało by się coś bardziej wyszukanego. Tu propozycji jest sporo.

Zanim jednak pójdziesz za czyjąś radą i wtopisz kolejną działkę kasy, podłącz ten swój zestaw, chociaż raz go posłuchaj i nie kierując się opiniami innych postaraj się odpowiedzieć sobie na 2 pytania;

- czy ten dźwięk mi odpowiada,

- a jeśli nie, to co Ci się w nim konkretnie nie podoba.

Jeśli tego nie zrobisz będziesz inwestował kolejne kwoty i nigdy nie będziesz zadowolony.

M.

Hidden Content

Notoryczna wymiana sprzętu przez ludzi z tego forum wynika z dwóch kardynalnych błędów:

- kupowania sprzętu bez wcześniejszego odsłuchu,

- braku precyzyjnego określenia jaki dźwięk Ci odpowiada.

Oraz złego ustawienia kolumn i/lub niedostosowania pomieszczenia. Tymczasem nawet budżetówka może zagrać wciągającym, przestrzennym i żywym dźwiękiem jeśli tylko wszystko się ze sobą dogada.

Dali Ikon 6 słyszałem i ładnie wybrzmiewały te różne cykacze, trójkąty... Ale nie są to kolumny w moim odczuciu nadające się do cięższych gatunków. Uderzenia w talerze mają pewien niedosyt na dole. Jest dużo powietrza, ale nie czuć tej blachy ;) Na pewno są to kapitalne paczki do mniej ofensywnego repertuaru.

Hidden Content

.

Witam,

Trochę się nie odzywałem, ale postanowiłem, że zanim to zrobię , przynajmniej posłucham jak gra mój wzmacniacz M3i z Ikonami (w sklepie były tylko 6). Oczywiście dodatkowym celem mojego działania było rozpoczęcie poszukiwań odpowiedniego źródła, tak więc w salonie spędziłem jakieś 3 godziny, od początku nastawiając się na połączenie MF M3i, Audiolab 8200cd i Ikony. Tak też rozpoczął się mój odsłuch. Bardzo mili Panowie :) podłączyli mój wzmacniacz zaraz po odpakowaniu do systemu i jako pierwsze popłynęły dźwięku Dire Straits, no cóż wrażenie na początku takie sobie, aczkolwiek zadowalające. To czego mi brakowało to tego pazura i trochę drapieżności przekazu. Wiem, że zaraz powiecie o indywidualnych upodobaniach brzmienia muzyki, tak więc spieszę dodać, że konstruując swój zestaw nastawiam się na raczej ciepłe brzmienie do słuchania przy niskich natężeniach, wieczorami itd. To co usłyszałem było tego bliskie, aczkolwiek nie do końca to (co do źródła to dokładnie był to Audiolab 8200 cdq). No nic, postanowiłem dać sobie więcej czasu, tak więc dalej odsłuchiwałem kolejne płyty i .... było coraz lepiej. Dźwięki stawały się cieplejsze, a scena jednocześnie przepełniona szczegółami, które będąc subtelnymi nie koncentrowały mojej uwagi tylko na nich, przy jednoczesnym pominięciu całości odbioru sceny muzycznej. To o czym muszę wspomnieć to bas, a mianowicie czytałem dużo o tym, że seria Ikon jest pozbawiona basu, a tu taka niespodzianka, gdyż w moim odbiorze basu było tyle ile potrzeba, a jednocześnie był to bas szybki, kontrolowany i nie rozlewający się, pozbawiony rujnującego scenę dudnienia. W ogóle połączenie MF i Audiolaba zaowocowało muskularnością dźwięku, nie wiem jak to opisać, ale porównując to brzmienie z brzmieniem uzyskanym z przyłączenia Marantza cd 6004 (na chwilę była taka możliwość), to dwa różne światy. Na koniec włączyłem płyty nagrane w jakości audiofilskiej i dopiero wtedy ukazały się wszystkie możliwości tego zestawienia, było naprawdę dobrze (oczywiście to moje subiektywne odczucia, nawet nie obiektywne, gdyż tak jak pisałem w pierwszym poście jestem już właścicielem MF M3i). No cóż zakupu jeszcze nie dokonałem, gdyż chcę jeszcze trochę posłuchać zanim coś wybiorę. Do tej pory (oprócz odsłuchu opisanego powyżej) tylko raz usłyszałem brzmienie, które mnie zaskoczyło i zapadło w pamięci, a mianowicie połączenie Rotela seria 06 (ampli + cd) z Sonus Faber Toy, ale to już inna historia. Teraz gdy to wszystko analizuję, naprawdę skłaniam się ku temu Audiolabowi (w wersji CDQ, gdyż daje możliwość do dalszego eksperymentowania, no i wzmacniacz słuchawkowy ma zacny) i kto wie, może w końcu się zdecyduję. W przyszłości co do wzmacniacza to mam chrapkę na Musical Fidelity M6i oraz na Dali Helicon 400 mk2 i z tym zestawem myślę, że pozostanę na długo.

A teraz prośba do Was o poradę i Wasze opinie na temat opisanego przeze mnie zestawienia, może jakieś alternatywy możecie zasugerować, gdyż nie chcę popełnić błędu co do źródła.

Pozdrawiam Wszystkich

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.