Skocz do zawartości
IGNORED

Przetwornik ADC, analogowo - cyfrowy potrzebuję


malywojt

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś jest mi w stanie pomóc i posiada schemat/projekt przetwornika analogowo - cyfrowego ADC z wyjściem USB. Priorytetem jest jakość dźwięku, potrzebuję tego urządzenia do zgrania płyt analogowych. Chciałbym zgrywać z jakością 24/96.

Oczywiście wiem że są odpowiednie interfejsy audio, ale są to urządzenia z niepotrzebnymi mi funkcjami jak np. preampy mikrofonowe itp. ogólnie potrzebnymi do nagrywania instrumentów. A poza tym najczęściej z wejściami zbalansowanymi, mój preamp do gramofonu ma wyjścia RCA.

 

Ciekawa jest dla mnie jeszcze kwestia oprogramowania do takiego konwertera, tzn. czy jest sposób, i jaki na zapisywanie plików na hdd bez oprogramowania dołączanego do interfejsów.

 

Jeżeli niemożliwe jest wykonanie działającego konwertera w warunkach domowych to może ktoś z Was potrafi podpowiedzieć który interfejs zastosować aby uzyskać jak najwyższą jakość dźwięku (możliwie najlepsze przetworniki), oczywiście pomijam urządzenia do profesjonalnych studiów nagraniowych za xxx zł. Powiedzmy że granicą jest 2kzł. A może jakiś rejestrator dźwięku?

 

Przykłady urządzeń jakie znalazłem:

 

Roland UA55

tascam us-122 mkII

Yamaha Audiogram 3

PreSonus Audiobox

Focusrite Scarlett 2i2

 

Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2000zł szukaj używanego motu 828mk2 lub traveller, rme fireface. No i to jest pod FW, pod usb nie ma dobrych interfejsów które są tanie. Chyba, że nowe wersje wcześniej wymienionych, one maja FW i USB.

Jeśli możesz włożyć PCI, to karty firmy Marian, lub RME Hammerafll.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Na Motu nie trafiłem wcześniej, a najbardziej mi się podoba z wymienionych.

Przeszukam net ponownie pod kątem urządzenia ze złączem firewire, do tej pory skupiałem się na USB. Na płycie mam złącze PCI-E więc PCI odpada niestety. A urządzeń z takim właśnie złączem jest najwięcej.

 

Domyślam się że urządzenia wymienione przeze mnie w pierwszym poście będą odbiegały dźwiękowo od wymienionych przez Ciebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.