Skocz do zawartości
IGNORED

Nad c541-naprawa


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem cd do naprawy.Objawy nie domyka szuflady.To naprawiłem,nowy pasek,wymiana rezystora na diodę zenera (D701)6.2V obok regulatora obrotów silnika.Otwiera się szybciej oraz zamyka.

Odtwarzacz ładuje płytę,zakręci 5 razy powoli,po czym no disc.Na starym laserze sanyo to samo(użytkowany sporadycznie przez te 10lat.)Laser był dobry na bank.Ale kupiłem nówkę ,zamontowałem,zworkę rozlutowałem i dalej to samo.Nowa taśma do lasera.Posprawdzałem wszystkie główne napięcia na PCB,wszystkie są ok,trafo stabilizatory ok.Wyświetlacz świeci normalnie jasno,dostaje -22V ok.Robiłem reset w 3 miejscach.Restartuje się ,zakręci 5 razy i no disc.

Zanim był trupem-miał przypadłości takie jak:Wciskamy play gra ok,wciskamy time-za drugim razem wysuwa szuflade(na wyswietlaczu open),wciskamy next-za 2,3 razem daje losowe wyszukiwanie,wciskamy pause a on stop.Nie są pomylone złącza.Czy procesor może byc uwalony połowicznie?(U401)skoro w częsci jest odpowiedzialny za wyswietlacz który działa poprawnie a nie przyjmuje komend sterujących funkcjami(1 raz przyjmie ,3 razy pierdoły).Morduje się z nim o wiele za długo ,mam serwisówkę ale nie mam pomysłu co dalej.Pomózcie panowie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23451-0-37318900-1358966636_thumb.jpg

 

 

Ps.sprzęt nigdy nie grzebany.kupiony w sklepie jako nowy.

 

Laser świeci,dojeżdża do płyty z każdego położenia,głowica pracuje góra dół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co do mikrostyków to bym ich nie mierzył tylko wymienił - to tak z doświadczenia z chińskimi switch-ami.

Co do nie czytania - przelutuj driver U201 i sevo U101 - chiński ROHS czyni cuda. Jeśli nie pomoże wymieniłbym driver (U201) i przyjrzałbym się silnikowi spindle - bywało, że chińczyk lubi się zatrzeć na panewkach łożyska ślizgowego i uszkadza driver.

 

Nad byłby fajny gdyby poprawił jakość stosowanych komponentów. Ostatnio wyjątkowo oszczędzają:))

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekMadera

(Konto usunięte)

Nie wiem, czy to pomoże, ale miałem taki wynalazek jak C545 i po pół roku zaczął samoczynnie przewijać, przeskakiwać... "Serwis" wymienił przyciski i potem było OK, ale wiele nie testowałem... Sprzęt poszedł do "dobrych ludzi"... Nigdy więcej odtwarzacza NAD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mikrostyki wymienie jak odpali ten trup,to taka kropka nad i

Pewno szkopół tkwi w jakimś szczególe.Do serwisu w ostateczności.Ale czy to się opłaca NAD uzywka to jakies 500zł a Serwis za pierdołe bierze 200-300.Mierzyłem driwer U201wg napiec (serwisówka).Wszystkie sa w porzadku.gdzie w tym cd pomierzyć jakie napiecie dostaje laser i ile ono powinno wynosic? Servo przelutuje,co do U101 nie mam stacji lutowniczej z cienkim grotem,chyba że do standartowej założe coś cienkiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu nastał ten dzień po miesiącu walki.Wymieniłem prawie nowy laser na chiński który nie chciał czytać początkowo TOC.Przelutowałem wszystkie punkty lutownicze cyną z czarnych zapasów z ołowiem ;-)Wymieniłem tasmę łączącą laser z PCB.Jeszcze raz założyłem chińczyka i działa to ustrojstwo.Czekam tylko na switche od klawiatury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie się pochwaliłem,na stole gra-ale jak go podpiąłem na testy to lewy kanał ma taki przydzwiek wysokiej czestotliwosci (pisk),podpiałem słuchawki pod mase i drugim koncem sprawdzałem wzm op .prawy ok ma na wejsciu dzwiek,a lewy już dostaje ten pisk nawet jak płyta nie leci.Co to moze być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś oscyluje to dość trudno jest ustalić przyczynę. Jeśli opampy są w podstawkach to je zamień miejscami aby sprawdzić czy winny jest opamp czy też coś poza nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiałem opampa lewego ,sygnał analog z PCM1732U ma wartośc taką jak powinien 2,5V (kanał lewy i prawy).Po przyłozeniu słuchawki do wyjscia PCM (prawy) gra,a po przyłożeniu do (L) bezposrednio na kości jest 95%pisku i 5 procent cichej muzyki.Napiecie wejsciowe dostaje 5V.Wyglada na to że PCM się wysypał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet naprawiony,działa.Padło między innymi PCM 1732U HDCD.

Mam do sprzedania trafo toroid do NAD c541 i wyświetlacz.(pozostałe z dawcy częsci)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.