Jump to content
IGNORED

JE Prymas Józef Kardynał Glemp nie żyje

kezlok

Recommended Posts

Kardynale. Kardynale Wyszyńskim. Zasłużył żeby tak Go pisać.

E.....nie przesadzajmy z tą wielkością. Funkcjonariusz jest funkcjonarjuszem. Pełni nadaną mu funkcję .

Osiągniesz tyle co On, to podebatujemy.

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Mnie też podobały się filmy i spektakle TV, których bohaterem był Prymas Tysiąclecia. Historycy jednak swoje. Niewierni...

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Zapytany ongiś o wrażenia po nieudanej premierze haendlowskiego Serse w Wwie, odpowiedział, że `muzyka Haendla działa uspokajająco i była tłem dla wielu przemyśleń i refleksji". Zręczność dyplomaty, błyskotliwość, godność - tak chcę zapamiętać zmarłego Prymasa.

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Osiągniesz tyle co On, to podebatujemy.

Po pierwsze takie miał zasługi,ze jak zmarł Jan Paweł II-to kardynał Glemp był w Meksyku-i nie był na pogrzebie

-to pamietacie??.........takie postępowanie nie przystoi głowie kościoła katolickiego w Polsce.

Natomiast osobiście żarliwie po śmierci papieza pobiegłem na dzwonnicę i dzwoniłem z pół godziny w najstarszym

kościele w Warszawie-który mam pod nosem dosłownie-zaraz obok seminarium,gdzie kardynał Glemp miał tu swoją

letnia rezydencję-parafia Św.Jakuba.Natomiast na przełomie tysiącleci trzykrotnie celebrował pasterkę w parafii

sąsiedniej pod wezwaniem NMP Pieknej Miłości........wtedy kościół był w budowie.

Poza tym niepotrzebnie i za czesto wtracał sie do polityki,a ukrywał zaciecie homoseksualne wielu księży-pod dywan.

A wiecie państwo dlaczego był tyle lat prymasem-bo to przedstawiciel..........kto wie?

Także z tymi zasługami to byłbym niezwykle ostroznym,bo KARDYNAŁ WYSZYŃSKI TO BYŁA POSTAĆ-nie mam nic do dodania.

Guest StaryM

(Konto usunięte)

Koniec pewnej epoki w polskim Kościele...Wielki Człowiek, RIP +

Koniec epoki? Jakiej?

Był nijaki, niczym się szczególnie nie zasłużył, nie znajdzie się w podręcznikach historii.

Taki prymas na przetrwanie ostatnich lat PRL, o którym już wiadomo było, że się rozpada.

Ale całkiem możliwe, że następca będzie jeszcze gorszy. To dopiero czas pokaże.

Guest StaryM

(Konto usunięte)

Teraz każdy ministrant będzie udowadniał większe dokonania.

Żeby były większe, to muszą być do czegoś porównane. Właśnie. Do czego?

Jakież to sukcesy ma na koncie Glemp?

Czym się zapisał w historii?

Człowiek umarł . Ale czy wielki ?

Wielki dlatego , że pełnił wysokie stanowisko , Napewno wrażliwy , mądry człowiek . Dla mnie wielcy ludzie to Matka Teresa , który walczyła z biedą , żyła w biedzie i pomagała biednym do końca swoich dni . Dla mnie wielcy ludzie to Ci anonimowi , np księża w hospicjum , którzy poświecili się dzieciom . Wielkim był Janusz Korczak . Dostojnicy kościoła żyją w bogactwie , maja świetną opiekę lekarską itd .

Z Matką Teresą to było podobno tak , że Watykan nakręcał świętość Matki Teresy , a Matka Teresa wszystkie duże datki zacnych i znanych ludzi oddawała władzom Watykanu , a w szpitalach był nadal syf smród i ubóstwo .

Bo Matka Teresa byla z Kalkuty i umiala kalkulować))

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.