Skocz do zawartości
IGNORED

JE Prymas Józef Kardynał Glemp nie żyje


kezlok

Rekomendowane odpowiedzi

Śmierć nie powinna nikogo wybielać.Nikt przez to nie staje się świętym, a Glemp był tak samo zakłamany jak instytucja, która reprezentował.Nie wychylał się,ględził o prawdach prawdziwych, po prostu był jak tysiące innych duchownych i niejedno ma zapewne na sumieniu, ale KK już go dawno z tego rozgrzeszył.Sztama musi być!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o słowa Wyszyńskiego - bardzo łatwo manipulować krótkimi zdaniami wyrwanymi z kontekstu.

Chciałbym przeczytać go w całości.Proszę o cały ten tekst!

 

Masz podane źródło a i tak kolejny raz "prosisz" o cały tekst. Weź i sobie poszukaj, a nie się będziesz mną wysługiwał. A jak się nie chce, to nic nie pisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Między prymasem Wyszyńskim a prymasem Glempem był ogromny kontrast – stwierdził w rozmowie z "Wprost" generał Wojciech Jaruzelski. – Prymas Wyszyński miał wielką charyzmę, a prymas Glemp był skromnym biskupem z Olsztyna, który dopiero co objął najwyższy urząd kościelny w Polsce. (...) Zawsze nam się dobrze rozmawiało – zaznaczył były prezydent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gen. Wojciech Jaruzelski, fot. Jerzy Gumowski / Agencja Gazeta

Jaruzelski przypomniał, że poznał Glempa tuż po tym, jak duchowny został mianowany na prymasa Polski. – Miałem oczywiście trochę informacji na jego temat. Jednak i tak jego wygląd, jego sposób mówienia i myślenia mnie zaskoczyły – stwierdził.

- Ujęło mnie to, że był człowiekiem bardzo skromnym, wyciszonym, a jednocześnie konkretnym, mającym swoje zdanie i broniącym tego zdania – zaznaczył Jaruzelski. – Mogę śmiało powiedzieć, że nam się zawsze dobrze rozmawiało, również na tematy prywatne. Później wielokrotnie rozmawialiśmy o naszych rodzinach, o naszych przodkach. Z jego bratem Janem Glempem do dziś utrzymuję kontakty – dodał rozmówca tygodnika "Wprost".

Generał Wojciech Jaruzelski podkreślił, że kiedy prymas zachorował, pojechał go odwiedzić do szpitala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to spiseg mający na celu zniszczenie imienia dobrego człowieka, który już nie może się bronić. UBecja dalej działa. Kto wie, może sam Szechter wymyślił ten plan...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a ja nie widzę tu niszczenia człowieka , wręcz przeciwnie same pozytywne cechy charakteru , a że nie miał charyzmy to o niczym nie świadczy .

 

, a w ogóle charyzma to w znacznej części może być sugestią .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podane źródło a i tak kolejny raz "prosisz" o cały tekst. Weź i sobie poszukaj, a nie się będziesz mną wysługiwał. A jak się nie chce, to nic nie pisz.

 

Zacznę od Twojego wpisu związanego z Jaruzelskim. Może nie wiedziałeś i się zdziwisz, ale jego opinia pokrywa się z wieloma opiniami innych ludzi o Glempie, więc Twój wpis (żart) wygląda na kolejną mało udaną prowokację. ;)

 

Dlaczego prosiłem o cały tekst - bo takiego w internecie nie znalazłem. Wcześniej, gdy prosiłem o to w wątku o KK też mnie zbyłeś. A tekst w którym sugerowałeś, że jeden z papieży nazwał powstańców "podłymi buntownikami" okazał się kłamliwy - co Ci udowodniłem.

 

Dlatego stałem się ostrożny i nie wierzę z góry w Twoje informacje.

 

 

Wskaż mi choć jeden post w tym wątku , w którym cię oczerniam !

 

Faktem jest że bezpodstawnie zarzuciłeś mi że ;

- sieję ferment w temacie

- nie mam szacunku dla zmarłego (!???)

- prowokuję przez nienawiść i agresję (?)

- prowokuję za cenę pośmiertnego szacunku Glempa(? )

- no i że jestem ślepy z nienawiści, ale to Ciebie nie dziwi bo ; "czy tak cię uczyli miłości i szacunku w twoim kościele " (#66)

 

Może to niewiele dla Ciebie, ale dla mnie za dużo jak na jeden wpis.

To wszystko po tym jak Ci zarzuciłem, że by innych oceniać samemu trzeba być w porządku.

Skończmy tu to roztrząsać - proszę. Nie czas na to w tym temacie i jest inne miejsce!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym zacytował posta w odpowiedzi na jego pytanie, zajęło by to tyle samo miejsca ile moja odpowiedź, która coś przy okazji wyjaśnia.

Chyba że nie o to (by wyjaśnić) w tym wszystkim chodzi. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad mi mówił >>>>>>>>wywiady z bylymi wspolpracownicami.Bilety lotnicze z podrozy w klasie biznes po calym swiecie.Swiete sa potrzebne kosciolowi zeby ssac te swiete pieniadze.caritas tez bedzie beatyfikowany....

 

Co to za kraj, w którym na nie istniejący jeszcze grób wylewa się pomyje.

>>>>>>> tak mi sie skojarzylo z cysternami pomyj wylanymi na grob Geremka i Kuronia...ludzi jak najbardziej zasluzonymi dla was wszystkich.

 

bardziej zdaje sie od jakiegos tam nieszczegolnego ..klechy.

A i Lema i Szymborskiej... O Życińskim - nie wspomnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podkreślano umiarkowanie Glempa, bezstronność- zdolność do mediacji.

 

A i Lema i Szymborskiej... O Życińskim - nie wspomnę.

 

Oj jaka straszna tragedia im się stała- z głodu umarli, ktoś pluł na ich groby.

Dobrze że katolicy są tak pięknie tolerowani w naszych mediach.

 

Obiektywnie, życzliwie przedstawiani- coś tam się pokazuje oprócz pedofili i pijanych biskupów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dieu est tres fin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jaka straszna tragedia im się stała- z głodu umarli, ktoś pluł na ich groby...>>>>.wlasnie.Napluli na groby sterydek.Takie same glaby jak ty wychowane przez takich samych glabow jak tatulek ojciec tadeusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.