Jump to content
IGNORED

Kolumny Stereo do komputera. Jak ustawić.


Lucky1777

Recommended Posts

Witam,

 

Naczytałem się bardzo dużo różnych artykułów m.in ,że kolumny powinny stać w kształcenie równoległoboku w stosunku do odbiorcy. Nie powinny stać blisko ścian.

 

316n80k.jpg

 

Niestety. Ustawienie mojego pokoju pozostawia wiele do życzenia. Nie wiem jakim cudem jestem w stanie ustawić kolumny nie dość ,że w pewnej odległości od ścian bocznych jak i również od ściany tylnej. W załączniku jak i w temacie widoczny jest rzut pokoju. Liczę ,że grono doświadczonych ludzi jest mi w stanie wytłumaczyć jak ustawić kolumny Microlab solo 6c.

 

Najwięcej czasu spędzam na fotelu przed biurkiem ponieważ tam pracuję nad komponowaniem muzyki jak i słuchaniem. Głosniki będę również służyć do oglądania Filmów z kompa z kanapy.

 

Jak to wszystko pogodzić?

Link to comment
Share on other sites

Prawda jest taka, że nie zastosujesz się do tych metod, bo to wymaga znacznie większej przestrzeni niż biurko. Tak naprawdę tylko w pokoju "pod audio" można restrykcyjnie tego przestrzegać.

Inna sprawa, że z tego co piszesz odsłuch jest głównie w bliskim polu, a zasady, o których piszesz odnoszą się do pola dalekiego głównie. Przy takim "biurkowym" ustawianiu najlepiej sprawdzają się pomiary, bo nawet niewielkie przesunięcie (pochylenie do tyłu, rozsunięcie, dogięcie do słuchacza) będzie dawało spore różnice w dźwięku. Jeśli nie masz sprzętu do pomiarów (potrzebny jest jakiś mikrofon, nawet komputerowy, bo software jest darmowy "REW", a kartę dźwiękową pewnie masz ;D) to będzie problem.

Link to comment
Share on other sites

Pacio94,

Nie jestem profesjonalistą a raczej troszkę więcej niż przeciętnym słuchaczem muzyki, który chciałby pozwolić rozwinąć skrzydła tym microlabom.

 

Druga rzecz ,że jestem git. dlatego od czasu do czasu nagrywam swoje dzieła, dlatego realistyczne brzmienie wypada u mnie jak najbardziej. Dodatkowo mam zamiar podpiąć gitare -> multi -> Microlaby solo 6c. Wiem, wiem ,że od tego piec, ale piec jest na próbowni a to ma być jedynie substytut jego jedynie w ramach ćwiczeń.

 

Trzecia rzecz,

 

Co to za pomiary? I czy są mi potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

Jak wspomniałem pomiary przy takiej aplikacji dadzą najbardziej miarodajny efekt, popatrz w innych wątkach i poczytaj o programie Room EQ Wizard.

 

Jak oczekujesz wierności w takich warunkach to tylko słuchawki... taka jest smutna prawda.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.