Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Stereo do komputera. Jak ustawić.


Lucky1777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Naczytałem się bardzo dużo różnych artykułów m.in ,że kolumny powinny stać w kształcenie równoległoboku w stosunku do odbiorcy. Nie powinny stać blisko ścian.

 

316n80k.jpg

 

Niestety. Ustawienie mojego pokoju pozostawia wiele do życzenia. Nie wiem jakim cudem jestem w stanie ustawić kolumny nie dość ,że w pewnej odległości od ścian bocznych jak i również od ściany tylnej. W załączniku jak i w temacie widoczny jest rzut pokoju. Liczę ,że grono doświadczonych ludzi jest mi w stanie wytłumaczyć jak ustawić kolumny Microlab solo 6c.

 

Najwięcej czasu spędzam na fotelu przed biurkiem ponieważ tam pracuję nad komponowaniem muzyki jak i słuchaniem. Głosniki będę również służyć do oglądania Filmów z kompa z kanapy.

 

Jak to wszystko pogodzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nie zastosujesz się do tych metod, bo to wymaga znacznie większej przestrzeni niż biurko. Tak naprawdę tylko w pokoju "pod audio" można restrykcyjnie tego przestrzegać.

Inna sprawa, że z tego co piszesz odsłuch jest głównie w bliskim polu, a zasady, o których piszesz odnoszą się do pola dalekiego głównie. Przy takim "biurkowym" ustawianiu najlepiej sprawdzają się pomiary, bo nawet niewielkie przesunięcie (pochylenie do tyłu, rozsunięcie, dogięcie do słuchacza) będzie dawało spore różnice w dźwięku. Jeśli nie masz sprzętu do pomiarów (potrzebny jest jakiś mikrofon, nawet komputerowy, bo software jest darmowy "REW", a kartę dźwiękową pewnie masz ;D) to będzie problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio94,

Nie jestem profesjonalistą a raczej troszkę więcej niż przeciętnym słuchaczem muzyki, który chciałby pozwolić rozwinąć skrzydła tym microlabom.

 

Druga rzecz ,że jestem git. dlatego od czasu do czasu nagrywam swoje dzieła, dlatego realistyczne brzmienie wypada u mnie jak najbardziej. Dodatkowo mam zamiar podpiąć gitare -> multi -> Microlaby solo 6c. Wiem, wiem ,że od tego piec, ale piec jest na próbowni a to ma być jedynie substytut jego jedynie w ramach ćwiczeń.

 

Trzecia rzecz,

 

Co to za pomiary? I czy są mi potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem pomiary przy takiej aplikacji dadzą najbardziej miarodajny efekt, popatrz w innych wątkach i poczytaj o programie Room EQ Wizard.

 

Jak oczekujesz wierności w takich warunkach to tylko słuchawki... taka jest smutna prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.