Skocz do zawartości
IGNORED

B&W 603 s2 vs nowe kolumny.


tomek36

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam już 3 temat, bo im więcej czytam tym więcej rodzi się pomysłów. To Wasza "wina" :-)

Tak się zastanawiam- czy do 5.1 i stereo z amplitunera te głośniki są w miarę dobre czy może powinienem powoli rozejrzeć się za nowymi głośnikami, których cena jest porównywalna (lub wręcz niższa) wzg. moich B&W, ale za to dźwięk lepszy ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

B&W DM602S2 to dobry zestaw, jeśli zależy Ci na polepszeniu jakości dźwięku z Twojego systemu, napewno musisz uderzać o klasę lepszy zestaw. Ale żeby konkretnie odpowiedzieć na Twoje pytanie, potrzeba więcej informacji. Podaj proszę swoją konfigurację sprzętu, wielkość pomieszczenia, ustawienie, gatunki muzyczne jakie zazwyczaj słuchasz, Twoje preferencje brzmieniowe oraz koniecznie jakie są Twoje wrażenia z odsłuchów na aktualnym systemie i co chciałbyś zmienić, w jakim kierunku pójść.

 

Czekam na odpowiedź

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nie chcę iść w górę cenowo;

1. Zastanawiam się, czy warto sprzedać kolumny (603 S2) i nie dokładając- kupić inne, nieco lepsze, może coś ze współczesnych konstrukcji.

2. System to obecnie Technics; amplituner SATX-30(kl.H+), CD "SL-PS740A" (kl. AA), kable głośnikowe- "Melodika" 2x2,5mm2 z BassCore.

(Natomiast za jakiś czas mam zamiar wymienić amplituner, myślałem do tej pory nad Marantzem i Yamahą).

3. Pokój ok.25m2, ustawienie; standard- na krótszej ścianie fronty (około metra od narożników).

4. Gatunki muzyczne ... pop, rock, chillout, elektroniczna, klasyczna, organowa, metal (ale spokojniejszy; Metallica, Tiamat), etniczna, reggae, może o czymś zapomniałem ... Wydania studyjne, koncertowe- w tym zwykłe i akustyczne.

5. Preferencje i oczekiwania, to trochę zależy od tego, czego słucham ... uśredniając to: naturalności, muzykalności, głębi, subtelnej detaliczności dźwięków a więc głębokiego basu, neutralnej, oddychającej średnicy i perlistego sopranu. Czy przesadziłem ? :-).

Wiem, że przy amplitunerze cudów nie będzie, ale chciałbym na tyle ile to możliwe trochę się do tego zbliżyć.

6. Wrażenia z obecnych odsłuchów- w zasadzie nie mam większych zastrzeżeń, ale jeśli może być lepiej- to czemu nie spróbować ? Może, czasami, trochę brakuje detaliczności i subtelnych niuansów,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w tej kwestii jest mi w stanie coś podpowiedzieć? Czy raczej należy uznać, że temat umarł śmiercią naturalną ... ? Byłoby szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinię dariusz964.

 

Swego czasu marzyłem o Technicsie z wychlanymi wskaźnikami. Pięknie to się prezentuje, ale chyba to jedyny plus tego amplitunera.

 

Widzę, iż skłaniasz się ku Marantz i Yamaha, a ja zaproponuję Rotela np. RSX-1055 oczywiście lepiej wyższy model. Wszystko zależy od budżetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wątek poszedł w inną stronę.

2. "dariusz954" poszedł po bandzie i zamiast pomocy zdeklasował system, który do dziś mnie w miarę satysfakcjonował.

3. Nie chce mi się dyskutować w kwestii Technicsa, bo to na marne. Histeryczna negacja dla tej firmy jest mi znana. Byli już tacy co po brzmieniu nie rozpoznali Technicsa, ale szkoda mojej energii ... Zresztą; punkt widzenia- punkt siedzenia. Koneserzy zasuwający na lampach i gramofonach za astronomiczne pieniądze też mogliby odstrzelić mianem "badziewie" sprzęt tych, którzy dziś samozwańczo lokują się w pułapie "debeściaki" :-):-)

4. Ja mam świadomość, że nie mam żadnego HI-END'U, bo to w ogóle nie te pieniądze.

Natomiast pojąłem delikatną aluzję i rozumiem, że to nie kolumny odbiegają ciut od amplitunera tylko amplituner ciut od kolumn, OK.

5. Nowe założenie mam takie, że zostawiam głośniki.

Amplituner, jak każdy uważny przeczytał- za jakiś czas wymieniam.

6. Czy może ktoś polecić dobry współczesny model amplitunera (chcę współczesny z uwagi na funkcje, wejścia HDMI, itp.) który przyzwoicie poradzi sobie w stereo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

kolumny podłącz lepszymi kablami, np Polink bi-wire solidcore około 20 pln/m, pokombinuj również z interconectem.

pomyślabłym również o subwoferze na twój metraż z membraną 30 cm coś z serii Velodyne ... 12 starszy model (bez mikrofonu ;) ) kosztuje około 2500 w RMS.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskwalifikuje amplituner dlatego;

Amplitunery bez dd,dts nie nadają się do kina domowego,nawet jak nazywają się

ACCUPHASE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje początki z audio zaczęły się od Technicsa.

Sama klasa H+ mówi wszystko. Porównywałem do wzmacniaczy kl. A i kl. AA.

Moja krytyka amplitunera wynika z realnych porównań jakości dźwięku między poszczególnymi klasami, a nie opinii innych czy zasłyszanych informacji.

Ponadto słuchając amplitunerów różnych firm, również odsłuchy potwierdzają niską jakość wspomnianego ampli.

 

Propozycję podałem, a jak chcesz HDMI itp. to nowszy model z tej samej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stench, zanim kupiłem "Melodikę" (rok temu) to porównywałem ją z kablami w przedziale 20-70 zł/m. Te grały najlepiej a kosztowały chyba z 17/m (polecam- posłuchaj jak będziesz miał okazję), ale jak dorwę tego Polinka co go polecasz- to przetestuję.

Przykro mi natomiast w kwestii Interconectu, bo nikt mnie nie namówi, że warto wybulić grube stówy, bo nie warto. To marketing szyty najgrubszymi nićmi z możliwych. Nawet ci co je sprzedają w kuluarach sami o tym mówią.

 

Dyskwalifikacja amplitunera, w kontekście dźwięku, na podstawie braku dekoderów ?? Nie wierzę :-)

DD i DTS były mi do tej pory zupełnie niepotrzebne, bo sygnał dekoduję w odtwarzaczu- Panasonic DVD-S75.

Swoją drogą, istotnie miałem zbyt mało porównań z moim "dziadkiem", zbyt mało odsłuchów.

 

A czy miał ktoś styczność z amplitunerami NAD'a? A może jeszcze coś mogłoby stanąć w szranki z Rotelem ?

W odrębnym wątku ktoś polecił mi Marantz'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, posiadam kolumny B&W 603 s2 juz od jakiegos czasu i w moim przypadku graja one z HK365 - wcale nie przez przypadek i ich polaczenie produkuje wysmienitej jakosci dzwiek. Dlaczego ? Graja wysmienicie niskimi i srednimi czestotliwosciami (gora i tak jest pieknie przenoszona Nautilusowskim tweeterem) wiec dolem i srodkiem. Membrana glosnika basowego nie przez przypadek jest papierowa. Podobnie graja B&W CDM 7, 7NT, 9, 9NT, B&W 604 s2 - 604 s2, 9 i 9NT maja bardziej wyrazisty bas. Wiec do tych kolumn doskonale nadaje sie kazdy 8 Ohmowy wzmacniacz grajacy "dolem i srednimi " tonami.

Wzmacniacze Onkyo, Maranza i NAD rowniez testowalem. Onkyo i Maranz graja srodkiem i gora wiec bas byl "wytlumiony, plaski" i nie bylo go za malo ale brzmial jak z za sciany. Onkyo i Maranz graly wysmienicie z B&W 603 s3 i 604 s3 (te graja srodkiem i gora) Ale to juz moj subiektywny osad. Z NAD-em srodek brzmial przepieknie, sluchanie wokali to byla przyjemnosc - ale to bylo wszystko. Dol byl beznamietny, gora dobra.

O amplitunerze HK365 nikt do tej pory nie wspominal poniewaz nie jest to rasowy wzmacniacz. Okazalo sie, ze charakterystyka HK365 doskonale pasuje do B&W 603 s2 i w efekcie produkuja bardzo przyjemny dzwiek. Miekki, nie natarczywy, godzinami moge sluchac i ucho sie nie meczy. Polecam odsluchanie roznych zestawow i zycze powodzenia w poszukiwaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.