Jump to content
IGNORED

Yamaha cd n500

yatzekx
 Share

Recommended Posts

Mam pytanie do ogółu,czy Ktoś wie czy yamaha cd n500 odtwarza pliki flac z dysku usb? Dzwoniłem do kilku sklepów ale nie mają możliwości sprawdzenia a u mnie w pobliżu żaden sklep nie posiada tego cd na stanie.Jak to to wogóle gra jako transport do dac i czy lepsze od NADa 515 bee?Dziękuję za uwagę.

Witaj,

odtwarzacz CD-N500 odczytuje pliki Flac z dysku podłączonego do USB.

Jest to klasa dźwiękowa pomiędzy CD-S300 a CD-S700, porównanie z NAD C515 ma sens, chociaż urządzenia brzmią trochę inaczej.

Podaj proszę jaką masz konfigurację zestawu, jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie oraz jakie masz wymagania w kwestii funkcjonalności.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Jeżeli faktycznie odczytuje dyski USB i flac z dysku to kupuję nawet u Was:)Pytam o flac z usb bo czytałem opinię,że flac z usb nie odczytuje cytat "Obsługa plików poprzez USB jest okrojona do formatów: WAV, MP3, AAC"

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a na innych stronach piszą,że obsługuje flac.

Konfiguracja to krótko mówiąc przedwzmacniacz opera consonance,końcówka maa402 kolumny swans , muzyka to jearre,tanerine dream,gothic i wiele innej oprócz jazzu i poważnej.Głównie zależy mi na odczycie właśnie flac z hdd no i jednak żeby nie było gorzej niż z NAD bo z płyt nie zrezygnuję bo mam ich za wiele.

Witaj,

Jutro to sprawdzę jeszcze raz w firmie, jednak podczas premiery urządzenie z pendrive bez problemu odczytało plik flac.

Masz bardzo przyzwoita konfiguracje, czy nie warto zwrócić uwagę na urządzenia oferujące wyższą jakość dźwięku? Nie myślałeś żeby przykładowo wykorzystać komputer jako źródło i w podobnym przedziale cenowym zakupić dobry przetwornik cyfrowo/analogowy. Do tego zakupić, jeśli nie masz, podstawowy tablet z android, zainstalować na komputerze bezpłatny program foobar2000 oraz plugin, pozwalający na obsługę programu z poziomu tabletu.

W przypadku pytań służę pomocą

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Miałem okazję posłuchać tej Yamahy podczas odsłuchu wzmacniacza AS1000 jako sprzęt towarzyszący, grał jeszcze ten CD z Rotelem 1520, jest to w SWOJEJ cenie odtwarzacz godny uwagi, nie ostry, bas schodzi nisko, wokal nie zamydlony. Mówię tu o tym jak grały płyty CD, odnośnie plików nie mam pojęcia.

• Redaktorzy

Witaj,

odtwarzacz CD-N500 odczytuje pliki Flac z dysku podłączonego do USB.

Nie uważacie, że powyższą informację wypadałoby jednak trochę rozwinąć? To, że odtwarza FLACi (i to do 24/192) to się chwali, ale jest jeden warunek - dysk wpinany pod USB musi być sformatowany w FAT 16/32 - dysków i "pestek" stormatowanych np. pod NTFSem niestety nie widzi. Jedyną rozsądna opcja jest granie z NASa, tym bardziej, że lan i tak się przyda do obsługi playera z poziomu smartfonu a muszę przyznać że Yamaha tym razem się postarała.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Witaj,

wszystko sprawdzone - dysk rzeczywiście musi być sformatowany w FAT 16/32, poza tym nie ma żadnych problemów.

• 2 weeks later...

Witam,

prosze o pomoc w konfiguracji yamaha cd n500. Mam serwer NAS , WD 2 TB, inne urzadzenia widza go, yamaha nie. Nie mam juz pomyslu gdzie szukac . Obsluguje yamahe smartfonem, widzi tylko komputer, udostepniona bibliteke w WMP. Mac air widzi NAS-a rowniez bez problemu. Bede wdzieczna za pomoc :)

• Redaktorzy

Mam na testach cd n500 i Muzykę na 2TB WD My Book Live zobaczył od razu. Warunkiem jest, że pliki muzyczne powinnaś mieć w folderze Shared Music. Sprawdź też co pokazuje Twonky (serwer UPnP) zaimplementowany na WDku.

Fr@ntz

"I am an audiophile"

Mam na testach cd n500 i Muzykę na 2TB WD My Book Live zobaczył od razu. Warunkiem jest, że pliki muzyczne powinnaś mieć w folderze Shared Music. Sprawdź też co pokazuje Twonky (serwer UPnP) zaimplementowany na WDku.

Pliki tam gdzie trzeba, Twonky nie pokazuje kompletnie nic. Nie wynajduje zadnych urzadzen w sieci. Przywrocenie ustawien fabrycznych nie pomoglo. Ale bardzo dziekuje za pomoc :)

• Redaktorzy

Jeśli Twonky ich nie widzi to wbij się na

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) potem wybierz Ustawienia/Multimedia i w selcji Twonky sprawdź czy w ogóle Twonky jest włączony, jeśli jest to kliknij na Wyszukaj ponownie i odbuduj. W stanie podaje wersję, datę ostatniego przeczesywania dysku i ilość utworów/obrazów/video

Fr@ntz

"I am an audiophile"

• 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 4 years later...