Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha cd n500


yatzekx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do ogółu,czy Ktoś wie czy yamaha cd n500 odtwarza pliki flac z dysku usb? Dzwoniłem do kilku sklepów ale nie mają możliwości sprawdzenia a u mnie w pobliżu żaden sklep nie posiada tego cd na stanie.Jak to to wogóle gra jako transport do dac i czy lepsze od NADa 515 bee?Dziękuję za uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wszystko tu jest napisane. Rozbawily mnie okreslenia niesamowity dzwiek i konstrukcja najwyzszej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

odtwarzacz CD-N500 odczytuje pliki Flac z dysku podłączonego do USB.

Jest to klasa dźwiękowa pomiędzy CD-S300 a CD-S700, porównanie z NAD C515 ma sens, chociaż urządzenia brzmią trochę inaczej.

 

Podaj proszę jaką masz konfigurację zestawu, jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie oraz jakie masz wymagania w kwestii funkcjonalności.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie odczytuje dyski USB i flac z dysku to kupuję nawet u Was:)Pytam o flac z usb bo czytałem opinię,że flac z usb nie odczytuje cytat "Obsługa plików poprzez USB jest okrojona do formatów: WAV, MP3, AAC"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a na innych stronach piszą,że obsługuje flac.

Konfiguracja to krótko mówiąc przedwzmacniacz opera consonance,końcówka maa402 kolumny swans , muzyka to jearre,tanerine dream,gothic i wiele innej oprócz jazzu i poważnej.Głównie zależy mi na odczycie właśnie flac z hdd no i jednak żeby nie było gorzej niż z NAD bo z płyt nie zrezygnuję bo mam ich za wiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jutro to sprawdzę jeszcze raz w firmie, jednak podczas premiery urządzenie z pendrive bez problemu odczytało plik flac.

Masz bardzo przyzwoita konfiguracje, czy nie warto zwrócić uwagę na urządzenia oferujące wyższą jakość dźwięku? Nie myślałeś żeby przykładowo wykorzystać komputer jako źródło i w podobnym przedziale cenowym zakupić dobry przetwornik cyfrowo/analogowy. Do tego zakupić, jeśli nie masz, podstawowy tablet z android, zainstalować na komputerze bezpłatny program foobar2000 oraz plugin, pozwalający na obsługę programu z poziomu tabletu.

W przypadku pytań służę pomocą

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z góry za sprawdzenie. Faktycznie o DAC nie napisałem Otóż Dac posiadam PS AUDIO digital link III , komputer z foobarem też i z konwerterem USB-SPDIF od kolegi z forum tylko , że komputer szumi i trochę prądu łyka .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać tej Yamahy podczas odsłuchu wzmacniacza AS1000 jako sprzęt towarzyszący, grał jeszcze ten CD z Rotelem 1520, jest to w SWOJEJ cenie odtwarzacz godny uwagi, nie ostry, bas schodzi nisko, wokal nie zamydlony. Mówię tu o tym jak grały płyty CD, odnośnie plików nie mam pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Witaj,

odtwarzacz CD-N500 odczytuje pliki Flac z dysku podłączonego do USB.

 

Nie uważacie, że powyższą informację wypadałoby jednak trochę rozwinąć? To, że odtwarza FLACi (i to do 24/192) to się chwali, ale jest jeden warunek - dysk wpinany pod USB musi być sformatowany w FAT 16/32 - dysków i "pestek" stormatowanych np. pod NTFSem niestety nie widzi. Jedyną rozsądna opcja jest granie z NASa, tym bardziej, że lan i tak się przyda do obsługi playera z poziomu smartfonu a muszę przyznać że Yamaha tym razem się postarała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wszystko sprawdzone - dysk rzeczywiście musi być sformatowany w FAT 16/32, poza tym nie ma żadnych problemów.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziękuję Wszystkim za zainteresowanie . O fat32 nie pomyślałem ale to mi nie przeszkadza bo flacki nie są na tyle duże żeby na fat nie weszły. Będzie nowa zabawka w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

prosze o pomoc w konfiguracji yamaha cd n500. Mam serwer NAS , WD 2 TB, inne urzadzenia widza go, yamaha nie. Nie mam juz pomyslu gdzie szukac . Obsluguje yamahe smartfonem, widzi tylko komputer, udostepniona bibliteke w WMP. Mac air widzi NAS-a rowniez bez problemu. Bede wdzieczna za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mam na testach cd n500 i Muzykę na 2TB WD My Book Live zobaczył od razu. Warunkiem jest, że pliki muzyczne powinnaś mieć w folderze Shared Music. Sprawdź też co pokazuje Twonky (serwer UPnP) zaimplementowany na WDku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na testach cd n500 i Muzykę na 2TB WD My Book Live zobaczył od razu. Warunkiem jest, że pliki muzyczne powinnaś mieć w folderze Shared Music. Sprawdź też co pokazuje Twonky (serwer UPnP) zaimplementowany na WDku.

 

Pliki tam gdzie trzeba, Twonky nie pokazuje kompletnie nic. Nie wynajduje zadnych urzadzen w sieci. Przywrocenie ustawien fabrycznych nie pomoglo. Ale bardzo dziekuje za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jeśli Twonky ich nie widzi to wbij się na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) potem wybierz Ustawienia/Multimedia i w selcji Twonky sprawdź czy w ogóle Twonky jest włączony, jeśli jest to kliknij na Wyszukaj ponownie i odbuduj. W stanie podaje wersję, datę ostatniego przeczesywania dysku i ilość utworów/obrazów/video

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś mógłby sprawdzić czy działa ona z Foobarem?

Czy da się odtwarzać sobie pliki wygodnie z komputera, ale sygnał przepuszczać przez ta Yamahę do wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś mógłby sprawdzić czy działa ona z Foobarem?

Czy da się odtwarzać sobie pliki wygodnie z komputera, ale sygnał przepuszczać przez ta Yamahę do wzmacniacza?

 

Dziala :) Zrezygnowalam z WMP na rzecz Foobara wlasnie. Obsluguje apsem ze smartfonu , nie z kompa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Mam pytanie odnoście tego klocka. Czy nie ma znaczenia jaki rozmiar ma pendrive? Czy jest jakaś różnica między odtwarzaniem z pendiva 2.0 a 3.0. Np. czy funkcja gapless przy 2.0 się nie zacina.Wiesz Q21? Wie to ktoś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.