Skocz do zawartości
IGNORED

historia pewnego kompromisu


piano

Rekomendowane odpowiedzi

Efekt Twojej pracy powala na kolana. Wygląda przepięknie. Świetna robota. Gratuluję pomysłu, i jestem pełen podziwu za to co zrobiłeś. Dla mnie BOMBA :) Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję:)

 

W projekcie starałem się pogodzić "warunki domowe", specyfikę aranżacji domu z akustyką.To nie łatwe zadanie, bo o ile z pierwszym można sobie poradzić korzystając z wiedzy własnej lub projektanta wnętrz, to już te ostatnią- akustykę - trudno oszukać poprzez zaniedbanie czy świadome pominięcie i ufać, że ..,jakoś to będzie.Nie, nie będzie.Trzeba zadbać o każdy szczegół i konsultować z akustykiem każdy krok, a to co pominiemy, to z pełną świadomością późniejszych odsłuchowych konsekwencji.

 

Co do wystroju i aranżacji, to myślę, że jest to projekt, który przypadnie do gustu nielicznym.

(hehe.., co widać choćby po ilości wyświetleń i komentarzy)

Moze gdybym miał TV między kolumnami, to komentów byłoby więcej:)))

Trochę żartem..,póki co wracam do odsłuchów.

 

Miłego popołudnia, M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję:)

 

W projekcie starałem się pogodzić "warunki domowe", specyfikę aranżacji domu z akustyką.To nie łatwe zadanie, bo o ile z pierwszym można sobie poradzić korzystając z wiedzy własnej lub projektanta wnętrz, to już te ostatnią- akustykę - trudno oszukać poprzez zaniedbanie czy świadome pominięcie i ufać, że ..,jakoś to będzie.Nie, nie będzie.Trzeba zadbać o każdy szczegół i konsultować z akustykiem każdy krok, a to co pominiemy, to z pełną świadomością późniejszych odsłuchowych konsekwencji.

 

Co do wystroju i aranżacji, to myślę, że jest to projekt, który przypadnie do gustu nielicznym.

(hehe.., co widać choćby po ilości wyświetleń i komentarzy)

Moze gdybym miał TV między kolumnami, to komentów byłoby więcej:)))

Trochę żartem..,póki co wracam do odsłuchów.

 

Miłego popołudnia, M.

Macku ja juz tu pisalem ze po zdjeciach nic ciekawego ale jak juz wejdzie sie do Twego pomieszczenia jest ta magia wnetrza nie tylko muzealnego ale sprzet o dreszcze przyprawia a odsluch sucho robi w gardle :) ostatnio bywalem czesto u Ciebie ( teraz mieszkania sie pozbylem , sprzetu zreszta tez..... jestem bezdomny :)?? ) wpadne na jakas kawe o ile bezdomnego przyjmiesz :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma :)

Cześć,

Jak u Cię z robotą?

 

Widziałem fotki z 02.03, więc chyba spore postępy od tamtego czasu?

Spokojnie możesz wrzucić do mojego wątku:)

 

slaw,

Pewnie, na kawę zawsze jestem chętny, tylko daj mi trochę czasu na uporanie się z ustawieniem i posprzataniem tego cyrku:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano.....jedno słowo REWELACJA.

zdjęcia które wklejasz gdzie ściany są śnieżno białe prezentują się znacznie lepiej.

czekam na pierwsze wrażenia z odsłuchu....trza wrzucić kilka zdjęć do zakładki Hi-End

,,najpiękniejsze pokoje odsłuchowe,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję:)

 

Wkleję specjalnie dla Ciebie:),

Myślisz, że powinienem wkleić?

hm..,chyba pozostanę w swojej zakładce.

Nie zależy mi na rozgłosie, a po za tym, pokój jest kompromisem,więc zastanawiam się czy zakładka Hi-end byłaby właściwa.W niej widzę pokoje, które są faktycznie i w 100% przewidziane pod system i ich akustyczna adaptacja nie budzi zastrzeżeń.

Moze wkleję, ale jedynie z uwagi na dobrą robotę Acoustic Lab.

Co do wrażeń, to jeszcze za wcześnie.Ustawiam, przesuwam i szukam punktu G.

Jest podobnie jak przed adaptacją tj.z okresu prób, gdy "na ścianach były zamontowane"gołe ustroje", ale oczywiście niewiele Wam to mówi.

Potrzeba mi więcej czasu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macku kompromis jak tytuł watku mowi wyszedl Ci The Best 100% wchodzac do pomieszczenia jest to zwykly pokoj w stylu jaki lubisz , ale cos czuc ze pod ta ze tak nazwe skorka okrywajaca ?? kryje sie doskonala , madrze przemyslana adaptacja akustyczna Acoustic Lab. Akurat mam to szczescie ze sledze kazdy etap przemiany Twego pokoju/salonu za zywo .Swietnie wyglada ta wykladzina pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję:)

 

 

Myślisz, że powinienem wkleić?

 

Oczywiście że powinieneś!!....tu nie chodzi o jakieś chwalenie się- to byłaby smarkateria...ale zrobiłeś kawał WIELKIEJ roboty

Bez zaciskania zębów czy piąstek szczerze Ci zazdroszczę takiego pokoju.Trzeba to pokazać ludziskom...koniecznie.

Kilka zdjęć od początku do samego zakończenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano, gratulacje. Mnie również bardzo się podoba, a białe ściany jako tło dla akcentów kolorystycznych to b. dobra koncepcja. Zdecydowanie fajnie!

 

Tylko teraz jeszcze tradycyjnie: czy mógłbyś wrzucić pomiary akustyczne z tego pokoju? Idealnie sprzed i z po? Niósłby wtedy ten wątek walor edukacyjny jeszcze.

 

Pozdrawiam,

Romek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano, gratulacje. Mnie również bardzo się podoba, a białe ściany jako tło dla akcentów kolorystycznych to b. dobra koncepcja. Zdecydowanie fajnie!

 

Tylko teraz jeszcze tradycyjnie: czy mógłbyś wrzucić pomiary akustyczne z tego pokoju? Idealnie sprzed i z po? Niósłby wtedy ten wątek walor edukacyjny jeszcze.

 

Pozdrawiam,

Romek

 

Może ja to zrobię? Chyba że Maciek zrobi to wcześniej to tylko uzupełnię jego wpis. Tymczasem mykam do FB na IV-tą Schumanna i Eroicę Beethovena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jak sam Maciek powiedzial mi osobiscie jestem pierwszym ktory odwiedzil jego skromny a zarazem bogaty akustycznie salon ? juz na pierwszy rzut ucha ze tak to ujme ( porownanie przed i po adaptacji ) dzwiek sie ocieplil , nalecialosci tranzystora gdzies umknely sie schowaly : jak dla mnie i mego gustu mila niespodzianka . Wiem ze Maciek dopiero co rozlozyl sprzet i jeszcze kilka milych dni musi uplynac aby znalazl ten punkt G . Muzyka jaka juz sprzet a pokoj zaadoptowany ukazuje jest zdecydowanie na plus niz bylo wczesniej ......... a tak na marginesie ale ta jego koncowa mocno grzeje !! salon momentalnie i zdecydowanie cieplejszy niz pozostale pokoje :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum najbardziej popularny jest REW, więc zamieszczam wykresy z pomiarów z tego programu.

 

Ustroje na obu ścianach mają bardzo podobny układ. Za białym materiałem ozdobnym który jest przezroczysty akustycznie znajdują się:

- pochłaniacze niskotonowe na dole

- powyżej nich na wysokości głowy słuchacza binarne ustroje hybrydowe (pochłaniająco-rozpraszające)

- powyżej nich pochłaniacze szerokopasmowe z ograniczonym pochłanianiem powyżej 6kHz ponieważ w pomieszczeniu jest dywan 2x3m oraz 10szt grubych podwójnych zasłon szytych na zamówienie, które dbają o optymalny czas pogłosu w paśmie powyżej 6kHz

- powyżej nich pochłaniacze niskotonowe

 

Charakterystyka częstotliwości przed i po wykonaniu adaptacji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oba wykresy z filtrowaniem 1/48 oktawy w celu lepszej czytelności wykresu w wysokich częstotliwościach. Wykres koloru czerwonego z przed adaptacji wyraźnie bardziej poszarpany i w paśmie 45Hz-7kHz zdecydowanie głośniejszy. W paśmie powyżej 6kHz wyraźny filtr grzebieniowy wynikający z pustych ścian.

 

 

Charakterystyka przed i po w paśmie 20-250Hz:

post-30067-0-43401800-1363458085_thumb.jpg

 

Widać wyrównanie niskich częstotliwości.

 

Czas pogłosu (RT60) przed adaptacją:

post-30067-0-22783900-1363458166_thumb.jpg

 

Po: post-30067-0-27877100-1363458197_thumb.jpg

Oba wykresy przedstawiają te same zakresy częstotliwości i czasu wybrzmiewania na osiach dzięki czemu wyraźne widać skrócenie wybrzmiewania niskich i średnich częstotliwości.

 

Poniżej również zanikanie pogłosu tym razem w formie wodospadów:

post-30067-0-57380900-1363458456_thumb.jpg

post-30067-0-10216200-1363458483_thumb.jpg

 

Oraz z dedykacją dla Imacman'a lubiane przed niego spectogramy. W pomieszczeniu bez ustrojów były długie czasy wybrzmiewania poszczególnych częstotliwości. REW automatycznie pokazywał w spectogramie przed adaptacją niższy zakres (44-84dB) w celu lepszej czytelności wykresów. Natomiast w wykresie po adaptacji domyślnie był ustawiany zakres 52-92dB - jest to spowodowane zmniejszeniem czasu pogłosu po wykonaniu adaptacji. Ostatecznie w celu jak najlepszego porównania wybrałem dla obu zakres 48-88dB.

post-30067-0-11582100-1363458955_thumb.jpg

post-30067-0-73157800-1363458975_thumb.jpg

 

W planach do zrealizowania są jeszcze 2 ustroje mobilne. Jeden będzie stawiany za prawą kolumną w celu likwidacji podbić niskich częstotliwości wynikających z bliskości ściany za kolumną. Drugi będzie za słuchaczem ponieważ miejsce odsłuchu jest blisko narożnika, który ze względów wizualnych nie mógł być adaptowany ustrojami umieszczonymi na stałe. Oba ustroje zajmą się podbiciami przy 44 i 88Hz i górką w paśmie 200-230Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek,

 

Dziękuję za wyręczenie:)

W opisie są pewne nieścisłości, ale to możliwe do pominięcia szczegóły.

 

Panowie,

 

Co tu dużo gadać.

Acoustic Lab zrobił kawał świetnej roboty!

 

Wszyscy, którzy zdążyli mnie poznać, wiedzą, że jestem ostatnim, którego można by posądzić o lukrowanie, naginanie faktów czy o rodzaj kryptoreklamy.

 

Zatem, mogę z pełną świadomością i odpowiedzialnością podkreślić wkład Mirka w ten projekt, ponieważ mam ku temu konkretne podstawy.

Wkład Mirka w adaptację tj;

- pomiary

- ustroje oraz ich wykonanie

- sugestie dot. ich rozmieszczenia

- tkanina/y przy pomocy których wykonaliśmy ten projekt

- sugestia dot. wyboru wykładziny dywanowej

oraz paru innych.

 

Wykresy, wykresami, a odsłuch, odsłuchem.

 

Celowo wstrzymałem się z nadto pośpiesznymi ocenami w kontekście samej adaptacji, ponieważ chciałem dać sobie i klockom parę dni rozgrzewki i zaadaptowanie narządu słuchu.

Konkretnie, in plus po adaptacji.

Ponieważ wydaje się, ze znalazłem punkt G, to mogę pozwolić sobie na możliwie rzetelną ocenę.

Z wiadomych względów pomijam sam system(bo w nim nic nie uległo zmianie), a skupię się tylko na akustyce.

 

Przede wszystkim muzyka( jazz, klasyka) zabrzmiała bardziej wiarygodnie.

Wygasła nerwowość, a także(rzadziej spotykana przed adaptacją, ale jednak) agresja spotykana na niektórych płytach.

Dźwięk zyskał na szczegółowości głównie w średnicy i wyższym basie.Poprawił się wgląd w nagranie i w mojej subiektywnej ocenie dał znać o sobie bardzo ciekawy melanż, polegający na połączeniu szczegółowości z odpowiednim moim upodobaniom - nieznacznym ociepleniem.

Czyżby lekko zaakcentowana średnica?

hm..,być może, ale jeśli już, to w mojej ocenie w stopniu minimalnym, a chciałoby się dodać - pożądanym.

Przyznam, zę spodziewałem się przeniesienia ciężaru raczej w dolne rejestry 44 Hz, ale o dziwo jest dobrze, a już-chcąc być bardziej obiektywnym - akceptowalnie.Na moje jest co najmniej dobrze.

Bas wydaje się dobrze kontrolowany i jeśli ma miejsce jakiekolwiek poluzowanie, to w stopniu nieznacznym.

Właściwie, to nie powinno tak być, ale myślę, że do poprawy przyczyniło się ukośnie ustawienie systemu i zaznaczył się wpływ częściowej zmiany wymiarów pokoju poprzez stałe zabudowanie ustrojów, a takie zabiegi już wpływają na czytelność i kontrolę dolnych rejestrów.

 

Chłopaki,

Nie chcę Was zanudzać dalszymi opisami, bo można się jeszcze rozpisać np. o stereofonii, ale imho, jest dobrze.

 

Sumując.

Jest lepiej niż zakładałem!

hehe..,zaraz Mirek mi przyśle korektę do faktury:)

 

W posłowiu.

Mogę z czystym sumieniem polecić Mirka, jego pracę i ustroje.

Pokój z którym przyszło mu się zmierzyć jest bardzo trudny, bo raz, że jego długość= 2x wys i brak symetrii(!). po drugie wykusz, a po trzecie, to nie jest to pokój dedykowany TYLKO pod audio, a po czwarte, to z takimi klientami jak ja, to na drzewo, bo cholerny szczególarz ze mnie i wybreda chodząca.

Zatem łatwo nie miał , a se chłop poradził doskonale!

 

Polecam też Mirka za terminowość, a to cecha nie tak bardzo częsta w segmencie usług.

 

Dobra!Dosyć tego, bo się mu w głowie przewróci od tych pochwał:)

 

Wracam do słuchania:)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sonik,:)

 

Dziękuję!

 

W wolnej chwili wpadnij na kawkę.:)

 

Dziękuję za zaproszenie, na pewno się pojawię. Może zabiorę ze sobą paczki i coś "jeszcze"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano, AcousticLab - jeszcze raz gratulacje.

Co do pomiarów to zastanawia mnie jednak RT60 dla częstotliwości ok. 50Hz. Powyżej 1s to dość dużo, co wskazywałoby na niedostateczne tłumienie niskich częst., albo przynajmniej nierównomierne - czy to fałszywe wrażenie?

Zastanawia mnie to także, ponieważ wybrzmienia nie są równomierne: dla wyższych częstotliwości RT dochodzi do 0,2s. --> Czy nie ma wrażenia przebasowienia dźwięku? Czy też może pomieszczenie jest na tyle duże, że jak sugeruje spektogram nie ma problemów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zamieściłem kilka rodzajów wykresów. Patrząc na sam wykres RT60 można odnieść wrażanie, że jest przetłumiona góra i trochę hulający bas. W rzeczywistości nie ma takich problemów, co ładnie pokazuje spectogram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wyjaśnienie. Tak właśnie mi się wydawało, bo na spectogramie nie widać żadnych problemów. Ciekawe jednak dlaczego wykres RT60 takowe pokazuje. U siebie mam podobnie, tyle, że w drugą stronę: RT60 pokazuje silne tłumienie, podczas gdy spectogram tego nie potwierdza.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jak u Cię z robotą?

 

Widziałem fotki z 02.03, więc chyba spore postępy od tamtego czasu?

Spokojnie możesz wrzucić do mojego wątku:)

Cześć

No już końcówka, pozostał mi jeszcze montaż gniazd listew i takie tam duperele, jak zakończę to wrzucę parę fotek :) Sam już nie mogę doczekać się jak to zagra, a tyle nowych płyt czeka w kartonie :):):)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No już końcówka, pozostał mi jeszcze montaż gniazd listew i takie tam duperele, jak zakończę to wrzucę parę fotek :) Sam już nie mogę doczekać się jak to zagra, a tyle nowych płyt czeka w kartonie :):):)

Pozdrawiam

Jak na razie tak to wyszło, na próbę rozstawiłem sprzet ale już jestem zadowolony, pomieszczenie jeszcze nie umeblowane, nie ma firan mebli i takich tam, także chyba jeszcze nie ma co pisać jak to gra ale już jest dobrze; więcej basu, dźwięk nie jest już tak rozlazły, słyszę więcej detali :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-41982-0-00764000-1363820855_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, jaka zmiana!:)

Moje gratulacje!

Teraz wypada spokojnie dopracować pozostałe, oswoić się z nową atmosferą akustyczną itp.

Zdejmij maskownice:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij maskownice:))

Jeszcze nie zdążyłem.

Tak lepiej ? :):):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Tak lepiej ? :):):):) <br />

 

Wizualnie, to bardzo ładnie Ci wyszło co szczególnie podkreśla ost. fotka.

Pod Vicka i Jolidę masz coś specjalnego czy to docelowe ustawienie?

AP stoją bezpośrednio na wykładzinie czy masz coś pod nóżkami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie, to bardzo ładnie Ci wyszło co szczególnie podkreśla ost. fotka.

Pod Vicka i Jolidę masz coś specjalnego czy to docelowe ustawienie?

AP stoją bezpośrednio na wykładzinie czy masz coś pod nóżkami?

Dzięki :)

Stoi to tylko narazie na tej skrzynce, myślę później zastosować coś porządnego jakiś ciężki stolik, AP jak narazie stoją na kolcach na wykładzinie ale myślę zastosować pod nie marmurowe podstawki z podkładkami na kolce, co o tym sądzisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z marmurem byłbym ostrożny, ale to moje prywatne zdanie.

Już jakiś czas temu zrezygnowałem z płyt, choć mam dwie pieknie obrobione na kolcach Tary.

Obecnie stosuje klocki dębowe 2,5 cm.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.