Skocz do zawartości
IGNORED

historia pewnego kompromisu


piano

Rekomendowane odpowiedzi

Sly,

Co tak wcześnie:)

Kto rano wstaje, temu ktoś coś daje?:))

Ja dziś smacznie pospałem, ale już z rańca mi się dostało, że nie spałem z żonką, tylko obok w pokoju!

.., i co było!?

Klasyka gatunku;

- już mnie nie kochasz, myślisz o innej i coś tam jeszcze.

:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Maciek po ostatniej wizycie u Ciebie siedzi mi w glowie plyta Scotta Hamiltona ....ten saksofon ? brrrr Jutro wpadne tak jak sie umawialismy ( zabiore plyty ) bo ja u siebie mam biede :( posluchamy , powalczymy oj bedzie sie dzialo bo od pierwszej wizyty u Ciebie bardzo duzo sie zmienilo nie tylko dzwiekowo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brrr? tzn że był chłodny i suchy?:)

OK, jestem w domku.Wpadajcie na kawkę:)

Nie.. ze czulem go . Zero natarczywosci , cieply przyjemny poza tym dzwiek :) Takze zmaina ustawienia kolumn , cd , koncowki ( na czym ) w/g mnie dala pozytywne rezultaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Wczoraj był u mnie Naczelny PAB, a

Przywiózł zamówione wcześniej platformy oraz nóżki specjalnie pod Cardeasy.

.., no, teraz to nieco inaczej wygląda:)

Z ciekawostek, to platformy mają regulację od spodniej strony, a nie jak dotychczas - od góry.

Sonicznie wydaje się bez znaczenia, natomiast zdecydowanie korzystniej wygląda i ułatwia czyszczenie.

 

 

 

 

Jakość wykonania platform nie budziła najmniejszych zastrzeżeń, więc ochoczo zabrałem się do umieszczenia ich w miejsce dotychczasowych.

 

Nawiasem, zakup nowych rzeczy ma ten smaczek, że otrzymuje się nowiutki, pachnący produkt.Zatem radość z rozpakowywania platform była podwójna.

Pierwsza powędrowała pod końcówkę i różni się od pozostałych wzmocnionym zawieszeniem, bo klon Pass, a waży niespełna 40 kg, czyli mniej więcej tyle, ile waży przeciętna anorektyczka na wybiegu:)

Parę minut poziomowania i można umieszczać końcówkę.

Jak wspomniałem, jakość platform SE nie budziła najmniejszych wątpliwości, więc umieszczone urządzenie "zawisło" na górnej półce, a ta ostatnia, należycie spełniała swoje zadanie tj, właściwie izolowała od podłoża.

I bardzo dobrze, bo wibroakustyka jest ważna i nie powinno się jej lekceważyć, a poza tym, za coś do licha zapłaciłem, więc łaski nie robi i platforma ma należycie spełniać swoje zadanie, czyli - służyć swojemu nowemu panu:) bez kaprysów, dąsów, pisków i to przez równe przez 24 h.

 

 

 

 

 

Stopki dedykowane Cardeasom;

 

 

 

 

 

Platformy wraz z stopkami pod AP, zrobione w/g zlecenia, przywiezione na czas i z uśmiechem Naczelnego na twarzy.Cóż więcej od życia:)

Nawet dostałem cosik w umownym gratisie:)

 

Można polecić sympatycznego Jegomościa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Sly:)

 

Z uwagi na fakt wymiany wszystkich trzech platform jednocześnie, bardziej skłaniałbym się do oceny wpływu wszystkich trzech, niż jednej z nich np. pod końcówką - aż tak złotouchy nie jestem:)

Gdybym wymieniał tylko te pod końcówką, to mógłbym(lub nie) pokusić się o opinię, ale w obecnej sytuacji nie odważę się jakąkolwiek opinię.

Wziąć pod uwagę należy fakt, ze u mnie są ciągłe zmiany w aspekcie wibroakustyki i po prawdzie, to trudno czasem jednoznacznie wskazać palcem, na coś co robi dobrze, a co kaszani.

W tym samym czasie wymieniłem też sopki pod kolumnami i ten fakt też nie ułatwia oceny pojedynczej platformy.

Zdecydowanie łatwiej odnieść się do wpływu całości tj, stopek i trzech platform SE.

Jednak i tu będę trochę ostrożny, bo różnice są minimalne.

Gdyby wcześniej klocki stały na granitach czy szafce z Ikea i nagle umieścił je na platformach, to zmiany - jak sądzę - byłyby mocno zauważalne.Teraz zmieniły się tylko pod pre i ARC, bo pod końcówką tylko kolor i zawieszenie.

Ogólnie(stopki i platformy) dokonały zmian na pewno na plus, bo kultura przekazu uległa poprawie, głównie w czytelności sceny, lokalizacji.Zredukowała się też pewna nerwowość, która miała miejsce na niektórych płytach.

Największa zmiana dotyczy aspektu, którego nie bardzo rozumiem.

Przed wymianą miałem podbicie na 60 Hz, a po wymianie pozostało, ale dużo słabsze.Zdziwienie było o tyle większe, ze kolumny nie zmieniły swojego położenia względem ścian, głównie bocznych, a jedynie - poprzez stopki - podniosły się o 0,5 cm.Nie sądzę też, aby masywniejsze platformy SE pod CD i Pre dokonały "takich" zmian.Reszta, czyli okablowanie/ meble itp. były takie jak przed wymianą platform.To było w dniu wczorajszym.Dziś ponownie podejdę do tematu.

 

Sumując, PAB wykonał dobrą robotę i mogę polecić te firmą potencjalnie zainteresowanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, sprzedam końcówkę DIY Pass, a,( na zdjęciach) gdyby był kto zainteresowany, to można się policytować:)

Barwowo b. fajna, ale za słaba do moich Cardeasów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Nie.. ze czulem go . Zero natarczywosci , cieply przyjemny poza tym dzwiek :) Takze zmaina ustawienia kolumn , cd , koncowki ( na czym ) w/g mnie dala pozytywne rezultaty.

wiesz muszę ci pogratulowac twego pomieszczenia odsłuchowego bravo! ,no i twoich ustrojów akustycznych,jak siedziałem przy kompie to zaraz wstałem-rozczarowany jestem ,serce mnie zabolało.panie sławku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz muszę ci pogratulowac twego pomieszczenia odsłuchowego bravo! ,no i twoich ustrojów akustycznych,jak siedziałem przy kompie to zaraz wstałem-rozczarowany jestem ,serce mnie zabolało.panie sławku.

Hej Zbyniu360, kogo tyczy się Twój wpis bo nie bardzo rozumiem kto jest adresatem - Piano czy może Slaw123.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.