Skocz do zawartości
IGNORED

Klub użytkowników i entuzjastów dyfuzorów CEZAREGO


Imacman

Rekomendowane odpowiedzi

proste, nie ma sensu wydawac nie wiadomo jakiej kasy na sprzet. Bo jak nie masz adaptacji akustycznej to i tak nie przeskoczysz. Po prostu Twój, mój pokój w którym słuchasz muzyki na to nie pozwoli aby było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste, nie ma sensu wydawac nie wiadomo jakiej kasy na sprzet. Bo jak nie masz adaptacji akustycznej to i tak nie przeskoczysz. Po prostu Twój, mój pokój w którym słuchasz muzyki na to nie pozwoli aby było lepiej.

Ktoś założył wątek,...,,Lepiej to znaczy gorzej,,czy jakoś tak. już dawno tam nie zaglądałem, wątek gdzieś został w tyle, trzeba poczytać,.... dlaczego,miało być lepiej, a jest gorzej.

Edytowane przez Azus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się dalej nie zgodzę.

Ładowanie kasy w "profesjonalną akustykę" pokoju przy "budżetowym sprzęcie" mija się z celem.

Lepiej Najpierw z "głową/uchem" inwestować w system.

:)

To z mego doświadczenia

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie kasy w adaptację akustyczną nawet przy budżetowym sprzęcie jest jak najbardziej ok i nie mija się celem, kolumny + akustyka to podstawa , poprawa akustyki pomieszczenia odsłuchowego zawsze polepsza odsłuch nawet z tych słabszych systemów, i żaden wzmacniacz, kabel itd.nie poprawi odsłuchu jak zwalona jest akustyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

np: mam cholernie drogi sprzęt i co mi potym jak go nie wykorzystam nawet niewiem jak gra i czy pieniądze wyłożone w niego są dobrze zainwestowane bo przecież w pustym pomieszczeniu zagra jak budżetówka ktoś z tanim sprzętem w dobrze zadoptowanym pomieszczeniu mnie wysmieje jak kupować sprzęt to trzeba liczyć się z tym że to powinno zagrać na tyle ile kosztuje a nie wyrzucać pieniądze w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się dalej nie zgodzę. Ładowanie kasy w "profesjonalną akustykę" pokoju przy "budżetowym sprzęcie" mija się z celem. Lepiej Najpierw z "głową/uchem" inwestować w system. To z mego doświadczenia

Oczywiście każdy może pisać co chce albo co słyszy... lub czego nie słyszy :).

Możecie myśleć że bzdury piszę, ale z panelami rozpraszającymi, nawet z TV powieszonym na samej ścianie, z jego marnych wbudowanych głośniczków, często w filmach słyszę dźwięki niemal dookolnie lub z boku pokoju. Nigdy tego nie obserwowałem wcześniej. Teraz to jest często na porządku dziennym. W ogóle, to dźwięki z filmów są dość często ciekawie zaskakujące, przy akustycznie zaadaptowanym pomieszczeniu.

 

Mogę się jedynie zgodzić z tezą, że ładowanie kasy w profesjonalną, kosztowną adaptację może nie dla wszystkich jest faktycznie potrzebne. :)))

Ale parę groszy w mały secik kilkunastu rozpraszaczy nikomu nie zaszkodzi a wręcz tylko pomoże poprawić atmosferę odsłuchową pomieszczenia.

 

Uogólniając:

Negatywna akustyka pomieszczenia każdemu sprzętowi zabruździ.

Dobra akustyka, każdemu sprzętowi pomoże pokazać się z lepszej strony.

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam po pokoju,...no trochę większym salonie z kuchnią, z wełną, poduchami, kocami i t.p. szukam miejsc, które mają negatywny wpływ na akustykę pomieszczenia,...wypełnianie, zakrywanie,... kątów, ścian, jest to tak zauważalne tak odczuwalne,....zakrywając kominek, bufet i wejście na antresole, pozbawiłem dźwięku ostrości, też zauważyłem, że czas pogłosu odbić w trakcie odtwarzania muzyki się zmienia, tak jakbym zmieniał tor odbić, albo zatrzymywał,... przestawiając co róż w inne miejsce, wyczuwałem jak się zmienia charakterystyka, 2-3 minutach po zmianie miejsca wygaszą się wcześniejsze odbicia latające po salonie,... taka sobie zabawa, ale polecam po testować z poduszkami po kątach, po eksperymentować, aby dowiedzieć się o co chodzi, a pużniej dobierać ustroje.

Teraz, coś dla Imacman,a,...testuję teraz wełnę, jest inaczej, niż dyfuzory Czarka, wełna tłumi ostrość, ale nie na tyle jakbym chciał. nie zmienia struktury brzmienia, a z dyfuzorami Cezarego było inaczej, napiszę!... wyraźnie lepiej..., rozdzielczość, tak jak pisał Jarkog,....wyczyścił się z syfu, miałem tylko po 4 za kolumną.

Dyfuzory testowałem przez tydzień, i to wystarczyło, aby słuch się przyzwyczaił,....w trakcie odtwarzania muzyki, i po zdemontowaniu dyfuzorów Cezarego, sama żona zwróciła mi uwagę co tak buczy, i ta sugestia jest dla mnie wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy może pisać co chce albo co słyszy... lub czego nie słyszy :).

Możecie myśleć że bzdury piszę, ale z panelami rozpraszającymi, nawet z TV powieszonym na samej ścianie, z jego marnych wbudowanych głośniczków, często w filmach słyszę dźwięki niemal dookolnie

Ja nie neguję słuszności idei rozpraszaczy itp - sam jestem na etapie budowy.

W moim wpisie chodziło mi li tylko o zachowanie sensownej równowagi

pzdr

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Ja nie neguję słuszności idei rozpraszaczy itp - sam jestem na etapie budowy.<br />W moim wpisie chodziło mi li tylko o zachowanie sensownej równowagi<br />pzdr <br />

Spoko, cytat z Ciebie, to tylko bardziej służył jako tło do mojej wypowiedzi niż odniesienie się do twoich słów.

A słowa...

"Oczywiście każdy może pisać co chce albo co słyszy... lub czego nie słyszy :)."

służyły jako uprzedzające moją dalszą wypowiedź. :).

 

A na profesjonalną adaptację to chciałbym aby mnie było stać :). Skoro jednak nie stać, to cholernie się ciesze, że zaistniało coś, rzeczywiście pomagającego wiele w tym aspekcie, co jest w zasięgu moich możliwości finansowych. I z tego powodu zawsze będę namawiał choćby na spróbowanie samych rozpraszaczy a choćby dlatego, że jest to tak samo proste w użyciu jak i skuteczne :).

Edytowane przez jarkog

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na profesjonalną adaptację to chciałbym aby mnie było stać :). Skoro jednak nie stać, to cholernie się ciesze, że zaistniało coś, rzeczywiście pomagającego wiele w tym aspekcie, co jest w zasięgu moich możliwości finansowych. I z tego powodu zawsze będę namawiał choćby na spróbowanie samych rozpraszaczy a choćby dlatego, że jest to tak samo proste w użyciu jak i skuteczne :).

 

Też poszedłem tą drogą i jestem mega zadowolony. Z dyfuzorami to całkiem nowy i lepszy przekaz muzyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

Przez ponad tydzień miałem okazję testować ustroje zarówno qrd 2d jak i 1d.

Wstępie chciałem sprawdzić jaki wpływ będą miały tylko dwie sztuki pomiędzy kolumnami bo na więcej niestety nie znajdę u siebie miejsca.

Postanowiłem wiec wypożyczyć i porównać 2szt qrd 2d i 2szt qrd 1d. Po namowie kurier przywiózł jednak 6sztuk - 2szt qrd 2d i 4szt qrd 1d.

Zacząłem testy od ustawienia 2 sztuk qrd 1d i efekt był minimalny

Zmieniłem je więc na 2szt qrd 2d i tutaj zmiana była większa - lekko polepszyła się głębia sceny i jej wysokość, choć szerokość sceny chyba jednak się lekko zmniejszyła.

Finalnym ustawieniem i u mnie najlepiej sprawdzającym było ustawienie 2szt qrd2d na ścianie pomiędzy kolumnami i 4szt qrd 1d w miejscach pierwszych odbić po bokach kolumn.

 

Efekt na prawdę bardzo duży - Scena robi się bardziej trójwymiarowa, poprawia się głębia, wysokość a także szerokość sceny. Wszystko układa się w planach zarówno w pionie jak i poziomie przez co lokalizacja źródeł jest dużo lepiej zarysowana. Poprzez dokładniejsze rozłożenie planów pojawiają się dodatkowo informacje na średnicy a wysokie tony stają się dokładniejsze.

 

ustroje010_zps12b9d3f2.jpg

 

Polecam przetestować w swoich pomieszczeniach - z mojej strony gorąca rekomendacja

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Entuzjazm rodzi się zawsze gdy coś wnosi jakieś pozytywne zmiany bezdyskusyjnie. Nawet na niższym poziomie sprzętowym. Inaczej wygląda sprawa z kablami itp. Tu zmiany jeżeli są faktycznie zauważalne, to nie zawsze tak namacalne. A jeżeli już, to nie w takiej skali, stąd więcej sceptyków.

Akustyka ma na swoją obronę wiele. Na tyle, że nawet niewprawny słuchacz łatwo potrafi jej dobroczynny lub zły wpływ zauważyć po wprowadzeniu/usunięciu ustrojów w pomieszczeniu. Ich wpływ jest bezdyskusyjny, mierzalny i łatwo wytłumaczalny prawami fizyki :). A mimo to entuzjazm bywa mniej entuzjastyczny niż w kablach, źródłach, kondach, wtykach, gniazdach itp. :))) Ale na szczęście pomału widać zauważalne zmiany w postrzeganiu tego zagadnienia. I dobrze.

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarły, perfekcyjnie zapakowane nowe dyfuzory QRD 1D. Wyglądają jak milion dolarów :). Starannie wykonane, rewelacyjnie się prezentują na swoim docelowym miejscu. Odsłuch tak na szybko - działają w szerszym paśmie częstotliwości. Poprawiła się prezentacja wszelkich instrumentów grających w wysokim paśmie. Generalnie rozpraszają inaczej niż 2D i poprawa jest w całym "obsługiwanym" przez dyfuzor paśmie. Jestem mega zadowolony.

post-11945-0-97035900-1364483167_thumb.jpg

post-11945-0-47063000-1364483234_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne u mnie dyfuzory 1D działają do wyższych częstotliwości niż 2D, które posiadalem poprzednio. Nadal na ścianie z kolumnami mam 6 sztuk QRD 2D, które w tym miejscu najlepiej się sprawdzają. Natomiast na boczne odbicia efektywniejsze są dyfuzory szczelinowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Panie marku robi pan nam smaka i daje przykład. jak powinniśmy słychać muzyki stereo tylko pogratulować! .Wiadomo to się przekłada ,na zainwestowane środki finansowe życzę. Dużooo przyjemności z obcowania z muzyką !.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.