Skocz do zawartości
IGNORED

Klub użytkowników i entuzjastów dyfuzorów CEZAREGO


Imacman

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, szerokość szczelin musiała się zmniejszyć. :). Wygląda to jeszcze bardziej ciekawie. Teraz przy tej długości na bocznych odbiciach można ustawiać nawet na oko, bez lusterka :).

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytając ten temat nasunęło mi się takie pytanie, może głupie ale czy takie dyfuzory 1D (te duże;)) mogą pomóc osobom, u których kolumny mają różne odległości od ścian bocznych? Czy taki dyfuzor może imitować ścianę boczną (np. w pokojach z aneksem kuchennym gdzie czasem ciężko ustawić kolumny inaczej niż niesymetrycznie, gdzie jedna kolumna ma więcej przestrzeni z boku)?. Może to niektórym pomóc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może - przetestowałem u siebie.

Na czas odsłuchu poustawiałem dyfuzory ( po 2 małe, jeden na drugim na stronę) w równych odległościach od kolumn.

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę tak ogólnie; jeśli jesteś zadowolony ze swojego sprzętu nie mając tych paneli to niech tak zostanie, bo jeśli wstawisz je choć na chwilę a później wrócisz do tego co było to stwierdzisz że twój sprzęt gra do kitu/bani :) Różnica jest tak kolosalna (wszystko opisali koledzy wyżej) że to poprostu trzeba wstawić i posłuchać samemu, ale gwarantuje, że jak weźmiesz to nie zwrócisz :)

 

Czytając ten temat nasunęło mi się takie pytanie, może głupie ale czy takie dyfuzory 1D (te duże;)) mogą pomóc osobom, u których kolumny mają różne odległości od ścian bocznych? Czy taki dyfuzor może imitować ścianę boczną (np. w pokojach z aneksem kuchennym gdzie czasem ciężko ustawić kolumny inaczej niż niesymetrycznie, gdzie jedna kolumna ma więcej przestrzeni z boku)?. Może to niektórym pomóc. Pozdrawiam.

Można - np w taki sposób i po temacie :)

post-41982-0-00535300-1366120316_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, to mogę spać spokojniej;) za kilka miesięcy planuję przeprowadzkę i wymianę sprzętu, mogę mieć problem z ustawieniem sprzętu (pokój z kuchnią) więc jeśli to faktycznie może imitować ścianę to problem załatwiony, na pewno przetestuję na własne uszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem taki mały eksperyment, puściłem nagranie które bardzo dobrze znam i również dobrze zostało zrealizowane, w trakcie odsłuchu syn po kolei ale stopniowo wynosił z pokoju ustroje - mogę powiedzieć tylko tyle, że "muzykę" też wyniósł, została tylko jakaś ściana dźwięku - TAK TO DZIAŁA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem taki mały eksperyment, puściłem nagranie które bardzo dobrze znam i również dobrze zostało zrealizowane, w trakcie odsłuchu syn po kolei ale stopniowo wynosił z pokoju ustroje - mogę powiedzieć tylko tyle, że "muzykę" też wyniósł, została tylko jakaś ściana dźwięku - TAK TO DZIAŁA :)

 

Miałem podobne odczucia, gdy pożyczałem dyfuzory na AS do Warszawy. Przekaz muzyczny stracił bardzo dużo, generalnie bardzo źle się słuchało bez dyfuzorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem taki mały eksperyment, puściłem nagranie które bardzo dobrze znam i również dobrze zostało zrealizowane, w trakcie odsłuchu syn po kolei ale stopniowo wynosił z pokoju ustroje - mogę powiedzieć tylko tyle, że "muzykę" też wyniósł, została tylko jakaś ściana dźwięku - TAK TO DZIAŁA :)

Jak, zdemontowałem dyfuzory od Cezarego,...w trakcie odtwarzania muzyki,..żona powiedziała,...co tak buczy,...dosłownie.

Edytowane przez Azus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym nawet że buczy wtedy często na wiele sposobów, w zależności od położenia głowy :). Przynajmniej tak wynika z moich odsłuchów w oszczędnie umeblowanych pomieszczeniach.

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu wcześniej wrzucić,mogę tylko potwierdzić fantastyczne wykonanie ustrojów,pod konkretne zamówienie,świetny kontakt z Cezarym,i na bieżąco informacje o etapach prac :)

post-4406-0-11234600-1368693814_thumb.jpg

post-4406-0-19514000-1368694253_thumb.jpg

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O smakosz piwa Grolsch :-)

 

Te dyfuzory na podłodze za sprzętem pewnie nie znoszą za wiele skoro są mocno zakryte przez mebelek i elektronikę. Jak możesz to podstaw coś pod te dyfuzory na podłodze przy kaloryferze tak żeby stały 10 do 15cm wyżej.

Edytowane przez Acoustic Lab

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem i od 2 godzin testuję podobny zestaw jak gregorypek2. Z tym, że w tyle nie 2D tylko ten szeroki 1D. Napiszę spostrzeżenia jak się pozbieram. Na razie zabrzmiałyby zbyt entuzjastycznie. Jedno powiem: zyskałem przynajmniej 10 dodatkowych metrów kwadratowych. Glośniki na 20 m2 wyraźnie się dusiły. Problem zniknął (choć bas nadal wymaga uwagi). Zdjęcia wrzucę jutro, bo nie chce mi się robić, wolę słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem opinie, ze jeden dobrze zroiony dyuzor binarny potrafi zastapic kilkanacie zwyklych 1d lub 2d.

 

Interesujące twierdzenie. Z chęcią poznał bym uzasadnienie. Może przy tym twierdzeniu padła jakaś konkretna kategoria w której binarka jest lepsza od zwykłego QRD, czy tyczyło się to wszystkich aspektów?

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem swego czasu kilkanaście tego typu dyfuzorów w formacie 60x60 cm. Niestety w bezpośrednim starciu z konstrukcjami Schroededa - szału nie było . Możliwym jest, że coś źle zrobiłem. Tak czy inaczej, część poszło do pieca, a część rozdałem. Bez żalu. 'Piegi" Harmonix'a również działają. Kilkanaście sztuk ca. 30 mm średnicy-a działa. Tak słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

czy ktos z Was stosuje dyfuzory binarne?

Slyszalem opinie, ze jeden dobrze zroiony dyuzor binarny potrafi zastapic kilkanacie zwyklych 1d lub 2d.

 

gdzie w Warszawie moglbym kupic dobre dyfuzory w rozsadnej cenie?

potrzebuje cos na sciany boczne oraz miedzy kolumnami.

 

Słuchałem trzy razy systemów,gdzie w pokoju były tylko ustroje binarne,nie wiem czyja to była wina,ale trzy razy grało tam słabo :).

P.S.

Jesteś z Warszawy,jak chcesz posłuchać jak gra system w pokoju dziennym,po zastosowaniu dyfuzorów 1D,to daj znać.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff. 3 dni słuchania muzyki po kilka godzin dziennie i przestawiania „pudeł”. Od razu napiszę, że ustroje zmieniły więcej niż się spodziewałem. Dodatkowo „zadziałały” na elementy na które nie oczekiwałem. Ich wpływ oceniam na jakieś 25-35 %. Poważnie. Onegdaj zabiawiałem się 2 Avconami, 3 binarnymi, 8 tłumiącymi… Ale nigdy nie miałem u siebie tak rozbudowanego i profesjonalnego zestawu i nie spodziewałem się ile potrafi zmienić. Tym bardziej, że pokój nie był pusty, jakieś tam pianki i regały były.

 

Wymiary pokoju 5,4 x 3,7x2,7 m. Zagracony (7 regałów na płyty i ksiażki, sofa narożna, stanowisko komputerowe, ława) Na podłodze panele i dywanik. Rozstaw kolumn (do środka średniotonowca): 2,2 m między kolumnami, 1 m od ściany tynej, 67 cm od bocznych, 2,8 m do miejsca odsłuchu.

 

7 ustrojów 1D: 3 duże (120x60x12 cm), 4 mniejsze (60x60x12 cm), 2 pochłaniające. Pochłaniające od razu odstawiłem, bo nie zgrały się ze sprzętem. Reszta opisu dotyczyć będzie tylko rozpraszających. 1 duży i 2 małe za sprzętem, po jednym dużym na 1 małym po bokach (w miejscu pierwszych i drugich odbić).

 

1) Przestrzenność dźwięku - tego głównie oczekiwałem. Na początku zmiana nie wydawała się spektakularna. Po dokładniejszych ustawieniach, wstawieniu za sprzęt 2 mniejszych i jednego dużego ustroju poprawa stała się radykalna. Dotąd miałem szeroką ale płytką przestrzeń za kolumnami (przypominała banana). Ogniskowanie niezbyt precyzyjne. Po wstawieniu ustrojów scena nieco się zwęziła, znacznie poprawiło ogniskowanie. Z tym, że nie do końca podoba mi się efekt wypchnięcia wokalistów i bliższych instrumentów przed kolumny i odepchnięcia tylnych instrumentów za kolumny. Głębokość zyskała na tym znacznie, ale po tylu latach trudno mi pogodzić się, że wokaliści grają 3 metry ode mnie :) Kwestia gustu. Po opuszczeniu ekranu muszę odstawiać na bok górny duży panel. Efekt w kinie domowym jest zabawny - z przodu hałas a spokój po bokach, co powoduje wrażenie tunelu.

 

2) Przecyzja i transparentność. Dotąd byłem przekonany, że w sprzęcie na jaki mnie stać nie jestem w stanie osiągnąć wysokiej precyzji i transparentności bez podatku w postaci pewnej agresji. Nie potrafiłem za to polubić lamp i sprzętu ocieplającego dźwięk. Wolałem twardsze wokale, byle reszta instrumentów była wyrazista. I tu ogromne zaskoczenie: da się. Nie straciłem precyzji, za to prawie całkowicie zniknęła agresja. Nie stało się to przez zaokrąglenie dźwięku, ale przez odsączenie bałaganu i brzęczącego nalotu. To prawdziwe i największe objawienie!

 

3) Plastyka dźwięku. Wszystko wydaje się być położone na jakimś czarnym atłasie i pięknie wycieniowane. Dźwięki wydają się trójwymiarowymi kulkami, nie wiem jak to określić. Realizm znacznie na tym zyskał, namacalność i naturalność również.

 

4) Głośne słuchanie. Doświadczenie potwierdzone mandatem od służby miejskiej :). Ponieważ dźwięk bardzo się uspokoił, wszystko wydaje się cichsze, pojawia się chęć podkręcenia głośności. I tu nowe objawienie: bałagan i ściana dźwięku pojawiają się znacznie później, przy o wiele wyższych poziomach niż dotąd. Niestety, sąsiedzi nie docenili tego :)

 

5) Symetria. W pokoju mam po prawej stronie ścianę a po lewej okno i drzwi balkonowe, z tyłu asymetrycznie okno. To słychać. Problem niemal zniknął po wstawieniu ustrojów. Nie myślałem o tym wcześniej a tu miła niespodzianka.

 

6) Rownówaga tonalna. Przez zmniejszenie udziału zakłóceń w rejonie wysokich tonów, znacznie poprawiła się równowaga. Zyskałem coś, czego nie udało mi się zmienić ani kablami ani przetwornikami: dźwięk jest dużo bardziej zrównoważony ale bez utraty mikroinformacji. Ba, jest ich nawet więcej, ale bez popadania w krzykliwość. Tak jakby ustawiły się w kolejce i czekały spokojnie na odkrycie, zamiast podskakiwać i machać rękami :)

 

7) Dynamika (makro i mikro). Spory skok. Nie wiem jak to określić, ale jest takie wrażenie jak po poprawieniu kontrastu w zdjęciu. Jakby dźwięki się „porozsuwały”.

 

Muszę jeszcze wspomnieć o cennych radach Cezarego. Podpowiedział mi parę rozwiązań, na które sam bym nie wpadł. Dzięki temu łatwiej mi było wykorzystać pełny potencjał ustrojów i samego sprzętu.

Choć male panele „robią robotę” to muszę stwierdzić, że te duże są lepsze i do takich posiadania będę dążył. Warte każdej złotówki.

 

Jakieś wady?

Owszem: w małym, zagraconym pokoju wystające w światło okna ustroje powodują wrażenie studni. No cóż, trzeba przywyknąć, bo słuchanie bez ustrojów jest dla mnie bez sensu. Dodatkowo będę musił dorzucić coś na bas... Całkowicie się obuduję ustrojami.

Każdego, kto bez odsłuchów wątpi w działanie ustrojów albo sądzi że regałami i meblami może je zasymulować, zapraszam do siebie. Nie będzie w stanie przeoczyć różnicy. Nie spodziewałem się tego, ale powiem jasno: bez adaptacji akustycznej Wasz sprzęt się marnuje!

post-12013-0-47121800-1369667665_thumb.jpg

post-12013-0-12228400-1369667687_thumb.jpg

post-12013-0-06194100-1369667699_thumb.jpg

post-12013-0-81680000-1369667708_thumb.jpg

post-12013-0-02514300-1369667724_thumb.jpg

post-12013-0-60051900-1369667742_thumb.jpg

Edytowane przez Woodolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój prawie identyczny wymiarami z moim.

U mnie kolumny stoją 2 metry od tylnej ściany,i siedzę trochę bliżej bazy,zostawiając za swoimi plecami grubo ponad 1metr.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój prawie identyczny wymiarami z moim.

U mnie kolumny stoją 2 metry od tylnej ściany,i siedzę trochę bliżej bazy,zostawiając za swoimi plecami grubo ponad 1metr.

 

Ja niestety mam z tyłu biurko i komputer, przez co mam 1,8 do tylnej ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.