Skocz do zawartości
IGNORED

bass\wzmacniacz


patmal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje porady otoz mam taki problem kupilem sobie dac ha info da 1 i strasznie brakuje mi basu gra dla mnie bardzo plasko myslalem nad jakims wzmacniaczem do podciagniecia basu jakas diora np. ale z drugiej strony to chyba pogorszy jakosc dziweku?poniewaz ha info ma duzo lepszy wzmak klasy A?A taka stara dioda uzyskam na niej wiecej basu ale ogolnie oberwie chyba na tym jakosc dzwieku?Probowalem ustawic wiecej basu w programie do odtwarzania ale wtedy dzwiek staje sie dla mnie taki przymulony brudny jakby zza mgly nie wiem jak to opisac nie ma tego kopa o np taka diora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak kup se dac i bedzie git :) poprostu żal mi was panowie

 

dac prostuje sygnał podany z transportu, jak podasz mu płaski dźwięk to myslisz ze zrobi z niego hi end ?:) myslisz sie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szpakowski, @justas32, @IGNAC: jeśli nie macie nic do powiedzenia, to nie odzywajcie się, dosyć mamy wszystkowiedzących katolików w tym kraju; wiem, że ja też tym wpisem się włączam w śmiecenie, ale to było sprowokowane...

@patmal: z tego co mi wiadomo, DA1 można (trzeba?) tuningować, podstawa to wymiana zasilacza, ja tego DAC nie znam, ale może jednak ktoś na tym forum się znajdzie, masz jeszcze szansę ;) ale powinieneś jeszcze dodać z czym teraz go używasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega patmal napisał coś co miało zapewne być w założeniu wpisem na forum. Użytkownicy forum powinni dbać o jego kształt i formę. W tej wypowiedzi brakuje przede wszystkim polskich znaków i znaków interpunkcyjnych. Jest napisany niechlujnie nie mówiąc już o stylistyce. Im więcej takich wpisów tym większy bałagan się robi. W taki sposób forum traci swoją wartość merytoryczną. Czy to tak wiele: spacja, przecinek, wielka litera oraz odrobinę pomyśleć nad składnią i treścią zanim wciśnie się "napisz"? Dla mnie taki wpis to oznaka braku szacunku dla ludzi od których chce się uzyskać poradę.

 

mtu - wolę wszystkowiedzących katolików niż impertynenckich ateistów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam go z integrą relatek mam jeszcze kartę sound blaster audigy ale to i tak nic..myślałem,że jak kupie ten dac to będzie odpowiednio duża ilość basu a tu taka płaszczyzna..jak podłącze to pod jakiś wzmak i tam podbije bas to ucierpi na tym dźwięk?bo podobno w tym ha info jest dość dobry wzmak a taka diora nie wiem czy z takim powodzeniem napędzi moje słuchawki ultrasone pro 750

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi kolego MTU skoro masz dosyć wszechwiedzących katolików to dla poprawy brzmienia albo się ochrzcij ponownie albo jedź do krajów muzułmańskich, tam sprzęt gra lepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zakup trzydziestoletniego wzmacniacza (który nie ma prawa trzymać parametrów) do tych słuchawk jest nieporozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ile trzeba dać za wzmaka z dwu pasmowym korektorem, żeby nie pogorszyć sobie dźwięku z ha info?Jakieś propozycję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Liczyłem na poważniejszą dyskusję z kimś kto ma jakieś pojęcie o audio. Przeliczyłem się niestety. Kłócić się oczywiście nie zamierzam i ten wpis jest tutaj moim ostatnim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

dobra moment, masz DAC'a USB i obsługujesz go zintegrowaną kartą ? .... można wiedzieć czym się kierowałeś przy kupnie ?

 

nie wiem czego oczekujesz ale podstawa to dobry zasilacz (mam nadzieje że nie używasz w tym właśnie celu usb...), do komunikacji z komputerem kup markowy krótki kabel USB i powinno latać dobrze. Możliwe że optyk z karty lepiej załatwi temat, ale tylko wtedy gdy DAC ma słabe usb a lepszego optyka.

 

W systemie pamiętaj wasapi exclusive i pozamiatane. Jak nie używasz karty to ja wyłącz w biosie.

 

Swoją drogą piszesz tylko o basie, więc może w końcu coś go względnie poprawie reprodukuje i nie masz nędznych podbić, czyli wydaje ci się że jest mniej basu. Wzmacniacz sobie odpuść, głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem,że dac nie korzysta z karty dźwiękowej w PC tylko jest osobną kartą dźwiękową na usb i to co siedzi w pc nie ma znaczenia.Na zbyciu mam kartę sound blaster audigy ale czy to coś zmieni?Obecnie mam podłączone tak zasilacz do prądu i usb do kompa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

no to podłączone masz dobrze, karta wew nie jest potrzebna więc nie musi być włączona.

 

Jeśli na audigy też według Ciebie nie ma basu (ti to jeszcze ze swoim boostem) , to albo coś Ci przeszkadza w systemie (używasz wasapi?) albo ktoś coś ma ze słuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej napisał : ,,dac prostuje sygnał podany z transportu, jak podasz mu płaski dźwięk to myslisz ze zrobi z niego hi end'' Już w końcu nie wiem czyli jednak karta w pc ma jakiś wpływ jak bym w sterownikach audigy podciągnął basu dało by to coś może mi to ktoś jakoś wytłumaczyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

korzystając z USB nie masz transportu, gdybyś podłączył np poprzez toslink to w tym przypadku karta dźwiękowa jest transportem.

 

w przypadku połączenia USB karta nie ma znaczenia, ale bez sensu jest by była włączona skoro jej nie używasz, zawsze większy porządek w systemie. audigy ma basu dość sporo jak każdy creative nie jest on może piękny dobrze kontrolowany itd ale jest go dostatecznie dużo.

 

Czy na innym źródle (nie pc) na tych słuchawkach Tobie basu jest dostatecznie dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchałem wcześniej audigy--->amplituner pioneer sx 302 podbiłem sobie bas w amplitunerze i było ok teraz się zastanawiam czy nie włożyć z powrotem do kompa audigy i w sterownikach podciągnąć bass?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ty na każdym sprzęcie podbijasz bas to się nie dziw, że na neutralnym DACu masz go niedostatek. Teraz albo się osłuchaj na takim zestawie kilka tygodni i słuch Ci wróci do normy, albo sprzedaj to wszystko, kup słuchawki za max 200zł, podłącz do Audigy, ustaw equalizer tak jak lubisz, a różnicę przebaluj, przepij itp. Jak ktoś słucha całe życie z mocnym podbiciem basu to nie ma sensu pchać się w drogie komponenty audio, a już na pewno w słuchawki za 1000zł. Czego nie kupisz, to bez equalizera będziesz miał za mało basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to,że na ipodzie mam więcej basu.Dźwięk nie ma żadnej dynamiki i to nie jest kwestia przyzwyczajenia na pewno nie.Wydaję mi się,że sprzęt za te pieniądze już powinien zagrać przyzwoicie,nie wiem może jestem bassheadem.Proszę tylko żeby ktoś mi polecił jakiś wzmacniacz i będzie gitara;].Dopiero zaczynam coś sensownie kombinować z audio i jestem w tym zielony,dlatego potrzebuje małej rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę a na tym iPodzie equalizer podbity na niskich tonach? Do tego muzyka to mp3, a gatunki dyskotekowe lub hiphopowe, gdzie dopiero jak szyby się trzęsą to można uznać że basu jest wystarczająco? Nie wiem może się nie znam, ale wnioskując z Twoich potrzeb, to czym więcej wydasz to będziesz mniej zadowolony. Czym drożej to przeważnie bardziej neutralnie, czyli dla Ciebie płasko. Ja sam to kiedyś przerabiałem jak przesiadłem się z przyzwoitego zestawu komputerowego, jak kupiłem wzmacniacz to pierwsze co to funkcja loudness i kręcenie bass/treble. Teraz sam się zastanawiam jak się tego dało wtedy słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ipodzie nic nie podbite nie wiem kiedy szyby się trzęsą;D słucham tylko na słuchawkach.Każdy lubi co innego wracając do tematu może ktoś w końcu poleci jakiś wzmacniacz?

 

Dla mnie muzyka musi mieć powera inaczej mi się nie podoba i już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

słucham tylko na słuchawkach.Każdy lubi co innego wracając do tematu może ktoś w końcu poleci jakiś wzmacniacz?

bybij sobie ten głupi wzmacniacz z głowy, każde gówno jakie kupisz będzie dobre.

 

Na ipodzie nic nie podbite

gdyby nie podbijał fabrycznie to by nikt tego nie słuchał.

 

Dla mnie muzyka musi mieć powera inaczej mi się nie podoba i już.

raczej musi walić i dudnić. Zrób sobie analizę widma i zobacz ile basu jest nawet w tych tandetnych łupankach.

 

odpowiedź dostałeś kila razy, a ciągle zdajesz te same głupie pytania, creative bass boost sobie znajdź i masz basu w uj i trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bybij sobie ten głupi wzmacniacz z głowy, każde gówno jakie kupisz będzie dobre.

 

gdyby nie podbijał fabrycznie to by nikt tego nie słuchał.

 

raczej musi walić i dudnić. Zrób sobie analizę widma i zobacz ile basu jest nawet w tych tandetnych łupankach.

 

odpowiedź dostałeś kila razy, a ciągle zdajesz te same głupie pytania, creative bass boost sobie znajdź i masz basu w uj i trochę.

 

No nie wiem czy byle gówno kupie i będzie dobre.Wzmacniacz w ha info jest dość dobrej jakości jak kupie gorszy niż ten w dacu to chyba wiadomo,że wpłynie negatywnie na dźwięk od początku mi o to chodzi czy tak trudno coś doradzić?Lepiej hejtować po kimś,że lubi to co lubi od czego służy to forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ty chcesz kupić? Masz słuchawki, masz DAC, masz wzmacniacz słuchawkowy na przyzwoitym poziomie. Nic nie piszesz o gatunkach muzycznych, o formacie plików. Wszyscy Ci piszą, że albo przejdziesz na neutralne brzmienie, albo wróć do tego co Ci pasowało. Niestety każdy ma inne potrzeby, producenci sprzętów wszystkim nie dogodzą. Sam się określ czego Ci trzeba i idź w tym kierunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ty chcesz kupić? Masz słuchawki, masz DAC, masz wzmacniacz słuchawkowy na przyzwoitym poziomie. Nic nie piszesz o gatunkach muzycznych, o formacie plików. Wszyscy Ci piszą, że albo przejdziesz na neutralne brzmienie, albo wróć do tego co Ci pasowało. Niestety każdy ma inne potrzeby, producenci sprzętów wszystkim nie dogodzą. Sam się określ czego Ci trzeba i idź w tym kierunku.

 

Gatunki muzyczne trance/elektornika czasami się nawinie rock oczekuje ciepłego szczegółowego brzmienia z dobrym szybkim basem i dużą sceną dźwiękową.Po co chce kupić wzmacniacz po to żeby sobie podbić basu?Nie może być gorszej jakości niż ten w dacu a ja już się na tym nie znam jedynie co mi teraz wpadło w oko to arcam alpha 5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Arcam w swojej cenie jako wzmacniacz do kolumn jest ciekawy, ale jaki tam siedzi wzmak słuchawkowy tego Ci nie powiem. Może jakiś lampowy wzmacniacz słuchawkowy? Ociepli Ci się dźwięk. A w takim foobarze podbicie basu aż tak Ci przeszkadza? Sam w niektórych gatunkach minimalnie podbijam niskie częstotliwości i nie tracę na jakości dżwięku.

 

Tak w ogóle powinieneś się udać na forum mp3store, tam szybciej otrzymasz odpowiedź na swoje wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.