Skocz do zawartości
IGNORED

Sony BDP-S380 vs PIONEER BDP-150


Ghostlovescore

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Czytam ostatnio trochę o odtwarzaczach blu-ray ( Cena w granicah 400zł) i na placu boju zostały w/w Sony i Pioneer

Proszę o doradzenie, który będzie lepszy w kontekście moich wymagań, albo polecenie Waszym zdaniem innego odtwarzacza w tym segmencie, którego nie dostrzegłem, a który może być lepszy od powyzszych.

 

Moje wymagania co do sprzętu.:

 

-bardzo dobry obraz scalowanych DVD bo tych mam większość i wiadomo BR

-bardzo dobry dzwięk po coaxialu

 

Żadne mkv czy jakieś tam finezje typu internet mnie nie interesują tylko nośniki DVD i Blu ray

Solidnność wykonania czyli, żeby się nie zepsuł zbyt szybko i to tyle

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik bezbramkowy, ale w moim odczuciu więcej szans na strzelenie bramki ma grużyna Pioneer:D

Ale do końca spotkania jest jeszcze sporo czasu, wieć wszystko może się zdarzyć:D

Terminologia piłkarska bo dziś znów z Realem wielki bój o finał więc wybaczcie to przez emocje:D

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Pioneer , z uwagi na trwałość i solidność.

To żaden argument.Taka sama chińszczyzna jak wszystko w tym przedziale cenowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale chińszczyzna tak jak "iapońszczyzna" może być mniej lub bardziej udana. A Ty co byś polecił.

PS na forum na literke H czytałem opinie, że te Pioniery 140 i 150 są awaryjne. Nie wiem czy się tym sugerować, czy nie bo wiele razy spoptkałem się z manipulacjami na tamtym forum, które sieją po prostu sprzedawcy.

 

Retha polecisz jakiś sprzęt od siebie

?pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Pioneer , z uwagi na trwałość i solidność.

 

Skąd taka opinia, szczególnie jeśli chodzi o trwałość, skoro to nowy model? Czy trwałości to się nie powinno oceniać po paru latach eksploatacji? Do autora wątku, dobrze oceniany jest też Panas BDT 220, nie wiem tylko, czy się mieści w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli idzie o obraz to Panasy charakteryzują się bardzo dobrą jakością. Trochę im jest do wyższych modeli Denona ale w tej kwestii jak za tę cenę są niezłe. Co do dźwięku nie jest już tak słodko. Niby jest dynamika, jest dół i nienachalna góra, równe pasmo ale o wybrzmieniach czy dobrym basie bym zapomniał. No i jak to w tanich panasach, wszechobecny plastik, szufladka tandetka i mechanizm dość głośny. Ale ogólna ocena w tej kategorii to czwórka z małym minusem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za cenną radę Sittek, Co bys w takim razie polecił w tej kategorii odtwarzaczy, ale tak na cztery z plusem, albo nawet piątkę?

Apropos mechanizmu to tacka może się wysluwać głośno jak stara szuflada od szafy, byle podczas pracy odtwarzacz był cichy.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym (według mojej oceny) najwyższą notką będzie właśnie czwórka i nic więcej.

Jeżeli nie chce się mieć badziewnych tandetnych szufladek wysuwających się z prędkością światła oraz głośno pracujących mechanizmów niestety trzeba dołożyć.

 

I pozostaje pytanie: Czy kupić dvd czy BD? Chcemy oglądać filmy na nośnikach BluRay czy raczej ma służyć nam do oglądania filmów na DVD? Te pierwsze za sumę 1000 złotych prezentują już bardzo dobry poziom, nawet w stereo jest nieźle, napędy cichutkie, wręcz audiofilskie :) BD za 1000 złotych nadal będą mieć tandetne szufladki, będą wolne i napędy najcichsze tez nie będą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie przewiduję większego budżetu więc nawet ten panas co Mczaj poleca niestety nie wchodzi w grę ( siła wyższa)

Na blu ray przechodzę dla Władcy Pierścieni i tylko dla tego filmu w zasadzie, ale takim podstawowym powodem jest to, że Blu Raye mają uspscaling, który poprawia jakość DVD bardzo znacznie. Mam porównanie bo wcześniej miałem Pioneer DV310 i konsolę PS3 i te same filmy na DVD nie umywały się do tych samych wyświetlanych przez konsolę. Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale takim podstawowym powodem jest to, że Blu Raye mają uspscaling, który poprawia jakość DVD bardzo znacznie.

BD robią downscaling

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Pioneera BD 150 i polecam,w tej cenie bardzo dobry obraz z BD oraz DVD.Co do dżwięku to kupiłem

go tylko do oglądania koncertów i nie mam uwag,SACD to miły bonus ale tutaj o jakości bym podyskutował.Płyt

cd na nim nie słucham dlatego że posiadam przyzwoity system audio do którego jest wpięty Pioneer BD150.

Jeśli chodzi o czytanie innych formatów to nie mam pojęcia bo ja używam tylko oryginalnych płyt DVD i BD

Jak na tak tani odtwarzacz to nie mam uwag bo co więcej oczekiwać od BD które jest 100% tańsze od kabla jakim

podłączone jest do wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BD robią downscaling

 

Pierwsze słyszę, z tego, co wiem downscaling to robiło się zawsze w telewizji, gdzie mozliwości telewizorów ograniczały możliwości źródła, natomiast upscaling we wspomnianych wyżej odtwarzaczach BR, które skalują filmy DVD z rozdzielczości np 720×480 skalują na wyższe.

 

Przepraszam jakoś nie skojarzyłem

Posiadam Pioneera BD 150 i polecam,w tej cenie bardzo dobry obraz z BD oraz DVD [...]

 

dzięki, jednak temat nieaktualny.

 

Kupiłem LG BD660, a za dwa dni Sony BDP- S490 i odtwarzacz mam z głowy.

LG nie do końca mnie zachwycił, więc postanowiłem zobaczyć, czy w podobnej cenie można lepiej.

Rezultat jest taki, że LG oddaję, a Sony zostawiam w domu.

 

Kilka słów o obu odtwarzaczach:

 

Oba są dość głośne jak dla mnie cichofila, głośność można porównać do 1-2 biegu konsoli PS3, którą kiedyś posiadałem.

Poziom głośności oba mają podobny z tym, że LG jest bardziej szumiący, a Sony piskliwy.

Obraz filmów DVD, Blu-Ray ( z Soniakiem był Niesamowity Spiderman 3D- taki miły bonus) jest zauważalnie lepszy na Soniaku, natomiast dzwięk po kablu cyfrowym jest porównywalny, choć odnosiłem wrażenie, że Sony jednak jest lepszy, ale to mogłabyć autosugestia. Odziwo jako transporty dla DAC'a nie grają tragicznie, czyt. lepiej niż mój poprzedni odtwarzacz DVD Pioneer DV310 oraz PS3.

Ważną dla mnie rzeczą jest to, że w LG gdy przewija się rozdziały powoduje trzaski w moim Meridianie i cpykanie przekażników, a że obawiałem się iż to może coś uszkodzić w przedwzmacniaczu to dlatego spróbowałem Soniaka i to był strzał w dychę bo tam tego nie ma.

Pod wzgledem formatów nie sprawdzałem bo pirackimi filmami się brzydzę, ale to wynika ze specyfikacji technicznej, więc kto będzie chciał to sobie sprawdzi.

Wizualnie ładniejszy moim zdaniem LG, Sony błyszczy się jak psu...obroża i przyciąga kurz jak głupi ( piano jest piękne jak czyste), ale to kwestia gustu.

 

Z czystym sumieniem polecam Sony BDP- S490 komuś kto ma podobne wymagania do moich.

Dziękuję jednak wszystkim za ukierunkowujące mnie opinie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


20130208305


20130208314


20130208310

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że kolego nie używasz serwisów internetowych,ten odtwarzacz w tek kwestii jest rewelacyjny,możliwości nie ograniczone,i faktycznie jako transport jest całkiem przyzwoity.SONY ZASKOCZYŁO POZYTYWNIE.

 

Wiem że kolego nie używasz serwisów internetowych,ten odtwarzacz w tek kwestii jest rewelacyjny,możliwości nie ograniczone,i faktycznie jako transport jest całkiem przyzwoity.SONY ZASKOCZYŁO POZYTYWNIE.

Jeszcze powinni popracować nad wyglądem.Bo ten design to jakaś tragedia,najlepiej schować gdzieś pod telewizor,tak aby nie było go widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.