Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do muzyki metalowej, rockowej i poważnej za ok 3000zł


Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam nowych kolumny do muzyki metalowej, ale też potrafiących w miarę poprawnie zagrać muzykę poważną. Będą grały z Harmanem HK980 i Beresfordem TC-7510, w pokoju i powierzchni 22m2, otwartym na przedpokój - razem ok 30m2. Oczekuję brzmienia dynamicznego, przestrzennego, muzykalnego ale nie wynaturzonego, tzn nie musi być bardzo neutralne, ale też bez przesadnego podbijania niektórych częstotliwości.

Słuchałem już Monitor Audio BX5, M5, Acoustic Energy Aegis Neo 3. Te ostatnie były najlepsze, ale brakowało im dynamiki i głębi.

Co byście mi jeszcze zaproponowali do odsłuchania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w grę wchodzą tylko podłogówki?

 

 

Jeśli podstawkowe potrafią nagłośnić taką powierzchnię to też jak najbardziej mogą być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w 22m2 można by postawić kolumny podstawkowe, jednak jeśli jest to powierzchnia otwarta, w grę wchodzą moim zdaniem wyłącznie kolumny podłogowe.

Proponuję zwrócić uwagę na kolumny Paradigm Monitor 9 v.7, będzie dynamicznie, przestrzennie ale nie ostro i nie efekciarsko. Drugą propozycją o trochę łagodniejszym charakterze będą polskie kolumny Audio Academy Phoebe III. Jeśli budżet nie jest sztywny i można go trochę zwiększyć, proponuję posłuchać także bardzo dobrych moim zdaniem kolumn Epoc Epic 5.

 

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon

 

Poczytaj sobie ten wątek

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Posłuchaj USHER V 601

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Audio Academy od razu sobie odpuść-to nie są kolumny do metalu czy rocka i do twojego metrarzu. Q21 proponuje je wszystkim do wszystkiego-dobrze na nich zarabia. Owszem są to fajne kolumny ale nie do rocka.

Szukaj podłogowych Acoustic Energy-szybkie, dynamiczne, przestrzenne. Bardziej dynamiczne, z większym basem ale za to słabsza jakość i przestrzeń-JBL es80 lub es90. To są kolumny do rocka a nie audio academy! Mozesz jeszcze wsiąść pod uwagę kolumny paradigm ale moją główną propozycją jest Acoustic Energy. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm Monitor 9 v.7 mam na celowniku ale w tej chwili nie ma ich w moim mieście w ofercie. Jak się pojawią posłucham ich na bank. Eposów, AA i Usherów nie ma niestety w ofercie w moim mieście. Acoustic Energy słuchałem ale mają tylko Aegis Neo 3, a one wydawały mi się za małe, chociaż grały najlepiej z 3 testowanych.

Mam JBL E90 i są jakieś takie mało przejrzyste, ze zbitym dźwiękiem i trochę za duże do mego pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX FX300. Mam od dwóch lat i nie myślę o zmianie bo żeby wskoczyć pułap wyżej trzeba dać dużo więcej kasy. Sam kiedyś szukałem kolumn uniwersalnych z naciskiem na rock. posiadałem min Acoustic Energy Neo 1 czyli podstawkowe i nie polecam bo były bardzo męczące za sprawą aluminiowego przetwornika niskośredniotonowego, czy kto tam wie co to było za tworzywo, ale grało to im głosniej tym gorzej, a w rocku przecież to nie do przyjęcia. Bardzo mało detali, ale fajna góra i podbity ale fajny bas. Po nich miałem Siesty, które obnarzyły ich słaba detaliczność i męczacy styl, aczkolwiek Siesty też do rocka się nie nadawały bo grały za ostro na górze i w górnej średnicy i nie odddawały dobrze masy instrumentów więc te też sobie odpuść od razu. Polecam Ci więc FX300 na Awx-ach bo sam mam i chwalę. Jednak nie chwalę bo sam mam, ale dlatego, że miałem podobny problem co Ty dzisiaj i on już nie istnieje. Rozważ ich odsłuch jak masz blisko do producenta, albo poszukaj ludzi blisko Ciebie, którzy je posiadają ( na forum Diyaudio znajdziesz na pewno kogoś blisko Ciebie bo tam wielu buduje na awxach swoje paczki) może wybierzesz coś innego, ale posłuchać warto

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczone przez Q21 Audio Academy Phoebe III to bardzo fajne małe podłogówki, niczym zabudowane monitory. Słuchałem ich kiedyś i zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie w muzyce rockowej. Nie wiem czy akurat będą wytrzymywać szybki i mocny metal, ale możliwe, ze z Twoim harmanem uda się ten zabieg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli liczy się basowe uderzenie i dużo góry, a jak sądzę w takiej muzyce ma to najwazniejsze znaczenie to Definitive Studio Monitor 55 lub 65

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli liczy się basowe uderzenie i dużo góry, a jak sądzę w takiej muzyce ma to najwazniejsze znaczenie to Definitive Studio Monitor 55 lub 65

 

Bas ma być szybki i kopiący, ale nie dominujący. Góra też szybka i dźwięczna, a nie natarczywa i dominująca. W metalu chodzi o dynamikę i szybkość, a nie natarczywość. Głośniki nie mogą kaleczyć uszu, gdyż sama muzyka jest wystarczająco agresywna. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to koniecznie powinieneś posłuchać Studio Monitor 55 - tutaj masz testy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wyglądają interesująco, oryginalna konstrukcja, będę musiał się umówić na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tka jak ghostlovescore też polecam tobie STX-300 mam od tygodnia ,na pewno będziesz zadowolony .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tka jak ghostlovescore też polecam tobie STX-300 mam od tygodnia ,na pewno będziesz zadowolony .

 

 

Niestety nie mam możliwości odsłuchu, a w ciemno nie kupię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podstawkowe potrafią nagłośnić taką powierzchnię to też jak najbardziej mogą być.

Jak słuchasz z odległości np. 1,5 m to monitory ... a jak np. 3m to podłogówki - takie moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Harmana i do rocka Paradigm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dzisiaj w salonie Definitive Technology SM55 i SM65. Są to dobre kolumny, z przestrzennym szczegółowym brzmieniem, ładną średnicą. SM65 są trochę ciemniejsze i mają więcej niższej średnicy i wyższego basu. Niestety w obu przypadkach trochę brakuje dynamiki. Bas jest lekko dudniący (głównie SM65) i nie ma kopa jak należy, ilościowo też jest go za mało.

Szkoda że w tym salonie sala odsłuchowa jest bardzo duża, przez co mogą tam dobrze zagrać tylko duże kolumny, albo te z podbitym basem.

Szukam dalej. Za jakiś czas będą mieli Paradigmy to odsłucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam temat.

Miałem w domu przez kilka dni Paradigm Monitor 9 v.7. Niestety nie spełniły moich oczekiwań.

Zalety: dobra stereofonia i przestrzeń, przyjemny bas (chociaż jest go trochę za dużo), dynamika.

Wady: syczące i zbyt uwypuklone wysokie tony, za mocno cofnięte i wychudzone średnie tony.

Muzyka brzmiała na nich trochę karykaturalnie - dużo basu, a wyżej cienko, bez masy.

Byłyby to bardzo dobre kolumny, gdyby nie wady ;)

 

Szukam dalej. Może znajdę coś co się nadaje do muzyki, a nie tylko do kina domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon, zajrzyj do klubu PYLON. Tam o podobnej muzyce wypowiadają się użytkownicy kolumn Pylon Topaz 20. Nowe mieszczą się w budżecie.

 

Stożkowa wysokotonówka jest tym, czego potrzebujesz. Połacz je tylko z bardzo mocnym tranzystorem - nie z nowej produkcji, tylko jakiś wcześniajszy champion którejś z dużych firm gigantów audio. Kultura głośnika i moc wzmacniacza dostarczy power i dynamikę z pożądanymi audiofilskimi naleciałościami.

 

PS. Acha, żadne napompowane i poduchowate Usher siejące górą. I do tego monitory, które się ugotują i zakrzyczą, gdy tylko głośniej je rozbujasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj używanych studio 16 hertz...dla przykładu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub Focal 826V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niżej cięta i to ma swoje konsekwencje.

Nie dopytuj, bo tę teorię mam na swój użytek. Posłuchaj, będziesz słyszał różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj USHER V 601

 

Do muzyki jakiej słucha lepiej co innego v-601 będą grały zbyt spokojnie w ogóle do takiego pomieszczenia raczej tylko podłogówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki wysokotonowe stożkowe "cięte" są tak samo jak normalne kopułki a nawet zaleca się do nich wyższe podziały ze względu na ich słabszą wytrzymałość (40-60watt)

Tutaj nie chodzi o niskie cięcie, ale o barwę i brzmienie jakie można uzyskać z wysokotonówki stożkowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.