Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki amplituner do 1300-1500


szalonykefir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuję zakupić amplituner do kina domowego. Na wstępie napiszę, że nie jestem audiofilem i zakupiony sprzęt ma grać lepiej jak tv :D Pomieszczenie, w którym będzie ustawiony sprzęt ma powierzchnię ok 25mk2. Posiadam już zakupione kolumny M-Audio HTS-900 MKII ( tak wiem, zaraz 3/4 osób napisze, że słabe ale słyszałem jak grają i dla mnie to wystarczy). Potrzebuję do tego dokupić amplituner w kwocie 1300-1500(mogę ciut przekroczyć tą kwotę jeśli jakość będzie faktycznie sporo lepsza). Zestaw używany będzie 70% kino 30% muzyka. Z góry dziękuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie amplituner Yamaha RX-V473, który brzmieniowo spasuje się z Twoimi kolumnami, ma dobre wyposażenie i kosztuje rozsądne pieniądze.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie miałem w sumie styczności za dużej z kinem domowy i według mnie grają łagodnie na pewno nie ostro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać tyle, iż Denon i Yamaha w tej cenie nie są godne uwagi pod względem walorów muzycznych, dźwiękowych, niech każdy to ujmie jak woli. Funkcjonalność jest ok. Osobiście decydowałbym się na AVR70 albo Pioneer'a VSX422 - nieco słabszy od Harmana, ale już jakieś gadżety posiada np. Airplay.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25m2 to nie tak mało,i wyżej wymienione oprócz onkyo 609 nie dadzą rady dobrze nagłośnnić tego pomieszczenia,bo to najniższe, i najsłabsze modele.Jeżeli możesz przekroczyć kwotę to kup 609kę i będziesz zadowolony,jeżeli nie to powinieneś w założonym budżecie dostać starszy model onkyo 608 lub harman kardon 260, które oprócz dobrego kina grają przyzwoicie (jak na ten poziom)w stereo czego nie można powiedzieć o modelach proponowanych przez kolegów.Dziwne panowie z ,,Branży'',a rady w większości z d..y.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też noszę się z zakupem ampli do 1500zł. KD 70%, muzyka 30% (chillout, r&b, rock), pokój 20m2. Zależy mi na opcjach sieciowych, większość rzeczy odtwarzać będę z kompa/tabletu/telefonu przez LAN lub USB, dlatego odrzuciłem HARMAN KARDON AVR 70. Onkyo 608 przebija budżet.

 

Mam więc zgryz między omawianym tutaj Yamaha RX-V473, a Pioneer VSX-527. Chciałbym do tego dokupić 5.1 i tutaj kolejny zgryz między Jamo S 606 HCS 3 + SUB 210, a Taga Harmony TAV-606 v.3 lub Pure Acoustics Supernova 8 z... jeszcze nie wiem z jakim subem. Any ideas?

 

W kilku miejscach czytałem, że ten konkretny model Pioneera przebija tą Yamahę, w innych lano pomyje na wszystkie tanie Pioneery wskazując Yamahę. Nie miałem okazji przesłuchać wszystkich kombinacji tych zabawek, także będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź, tudzież dobrą radę dotyczącą sprzętu nie wskazanego przeze mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten onkyo 609 niestety za mocno przekracza mój budżet, natomiast 608 się mieści. Szkoda, że te H/K nie posiadają USB... Hmm kogo tu posłuchać jak tu tyle różnych podpowiedzi :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja tez stoję przed zakupem KD, amplituner już wybrałem jaki kupię i jest to własnie Yamaha RX-V473. Moim zdaniem chyba jest najlepszy z pośród Pioniera VSX-527, Denon AVR-1713, ONKYO, ponieważ ma najwięcej opcji tj. wejsc, wyjsc, podbicie rozdzielczości do 4K i inne których nie jestem teraz w stanie wymienic. Niestety nie słyszałem jak to gra, żadne z nich. Pojadę do Polpaku w Wwa i tam jest teego....

 

Co do glosników na poczatku też wybierałem Taga Harmony TAV-606 v.3 lecz są poniekąd jeszcze lepsze wyższy model Taga Harmony TAV-806. Głosniki basowe sa tam 8" a w 606 6,5" Nie wiem czy to zmiania postać rzeczy odnosnie jakości dzwięku no, ale wyzszy model to zawsze wyższy głośniki większe - może być tylko lepiej. Po prostu trzeba posłuchać i komu co pasuje.

 

Teraz niestety już zastanawiam się nad inna serią tej firmy jeszcze wyższą, ale nie chce przesadzać też z kasą do 3 - 3,5tys max na zestaw amp+kolumny. Gdzies w niecie pobrałem katalog głośników Taga Harmony podaj maila to ci mogę przesłać poczytasz, porównasz, będziesz miał światopogląd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duperele typu lan,usb nie grają, bierz onkyo 608 lub h/k 260 nie będziesz żałował.

 

a propos profesjonalnych porad - trudno o dwa tak różnie grające amplitunery

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos profesjonalnych porad - trudno o dwa tak różnie grające amplitunery

 

Wybór brzmienia i zgrania z kolumnam należy do niego.Podałem tylko modele warte uwagi w budżecie jakim dysponuje, jednoczesnie próbując uswiadomić, że kupowanie najniższego modelu z duperelami do 20/25m nie jest najlepszym pomysłem.Pozdrawiam.

Ps.Za profesjonalistę sie nie uważam:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór brzmienia i zgrania z kolumnam należy do niego.Podałem tylko modele warte uwagi w budżecie jakim dysponuje, jednoczesnie próbując uswiadomić, że kupowanie najniższego modelu z duperelami do 20/25m nie jest najlepszym pomysłem.Pozdrawiam.

Ps.Za profesjonalistę sie nie uważam:).

667 nie jest wart uwagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autor wątku podaje że ma pomieszczenie 25m i kolumny z dwoma 16-takmi basowymi na stronę, więc dobór avr które kosztowały ponad 2 tys, jest jak najbardziej wskazany, a według mnie nawet konieczny. Czy wybierze denona 19XX onkyo60X Yamahe 67x bedzie to lepszy krok niż świeże yamahy 4xx i pioniery 4xx czy 5xx.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi więc na to, że lepiej chwile się wstrzymać i dozbierać gotówki do lepszego zakupu? np Yamaha Rx-v673?

Zdecydowanie tak. Naprawdę warto. Ewnetualnie możesz poszukać w sklepach avr z zeszłego roku, np 671.może być tańsza od 673 (też może być z pudełka nowka) Która oprócz skalera 4k pewnie niewiele się różni od 673. Jak byś kiedyś zechciał wymienić kolumny na lepsze to bedziesz miał do czego podłączyć. Yamaha 473 by cię trochę ograniczała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.