Skocz do zawartości
IGNORED

Kino + Stero za 10 do 13 tyś zł. Proszę o pomoc.


Globus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie. Pragnę złożyć zestaw kina domowego o bardzo ładnym dźwięku przestrzennym a także o ładnym dźwięku w stereo.

 

Mój pierwotny projekt zakładał budżet wielkości 5 tyś zł ale sporo poczytałem i dochodzę do wniosku że to będzie moja inwestycja na ładnych parę lat więc budżet w tym momencie wynosi 10 do 13 tyś zł.

Pokój ma wymiary 4m na 3.5m. Sprzętu będę używał do filmów i muzyki gdzieś w proporcjach 70% filmy 30% muzyka. Rodzaj muzyki to raczej drum and base, trance, electro, techno, dub step, rock , jazz. Preferuję słuchać muzyki umiarkowanie głośno więc wolę jakość nad moc zwłaszcza że najczęściej słucham nocami, tak jak teraz :) Zamierzam podłączyć komputer,PS3, dekoder oraz sporadycznie jakieś inne raczej przenośne urządzenia.

Po przeczytaniu wielu wątków oraz po wzięciu niektórych rad z mojego poprzedniego tematu(projektu) po głowie chodzi mi taka opcja sprzętowa.

 

Marantz sr 6007 + Monitor Audio BX6 + MA BX FX + MA BX centralny oraz subwoofer REL T7.

 

Na odsłuch wybieram się w weekend ale chciałem zapytać czy uważacie że taki sprzęt ma prawo bytu? Czy będzie to ze sobą współgrało i czy to jest ten typ brzmienia na moje gusta muzyczne?

Proszę o jak najwięcej opinii i ewentualnie propozycji innych zestawów w podobnej klasie cenowej. Proszę aż tak strikte nie trzymać się budżetu złotówkowego gdyż sprzęt będzie kupowany w UK a tu ceny są zdecydowanie inne niż w PL i np za zestaw który zaproponowałem wyjdzie mi dokładnie £1981 więc zmieszczę się poniżej 10 tyś gdzie w Polsce wyszło by mi ciut więcej.

 

Mam także bardzo ale to bardzo dużą prośbę. Czy możecie mi napisać i ewentualnie podlinkować jakiej jakości kabli powinienem użyć do podłączenia tego typu sprzętu gdyż jestem całkowicie zielony w tej materii :/

 

Za wszelką pomoc z góry dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy potrzebny mi aż taki mocny subwoofer. Czy REL T5 nie byłby wystarczający?

 

Jeszcze jedno, mogę mieć problem z kupnem REL T5 więc czy może mi ktoś napisać który z wymienionych niżej jest najbliższy jakości REL T5 i o ile jest gorszy?

 

Acoustic Energy Neo V2 8

Boston Acoustics ASW250

B&W ASW608

Dali Fazon Sub 1

KEF C4

KEF Kube 1

KEF Kube 2

Mission MS300

Mission MS400

Monitor Audio Vector W8

Q Acoustics 2070

Q Acoustics 2070 Si

Q Acoustics Q7000S

Tannoy Revolution SUB1001

Tannoy TS2.10

Wharfedale Diamond SPC10

Wharfedale Diamond SPC8

 

Czy możecie także napisać mi i ewentualnie podlinkować jakiej jakości kabli powinienem użyć do podłączenia tego typu sprzętu gdyż jestem całkowicie zielony w tej materii :/

 

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kwestia jest taka że pytałem który subwoofer z listy którą podałem jest najbliższy jakością do REL T5. Czemu akurat tak? Bo będę wszystko kupował z jednego sklepu by uzyskać trochę zniżki a tylko subwoofery z tej listy mają w cenie zbliżonej do tej za którą mogę kupić REL T5. Dlatego proszę powiedzcie który z tej list jest waszym zdaniem najlepszy.

 

Acoustic Energy Neo V2 8

Boston Acoustics ASW250

B&W ASW608

Dali Fazon Sub 1

KEF C4

KEF Kube 1

KEF Kube 2

Mission MS300

Mission MS400

Monitor Audio Vector W8

Q Acoustics 2070

Q Acoustics 2070 Si

Q Acoustics Q7000S

Tannoy Revolution SUB1001

Tannoy TS2.10

Wharfedale Diamond SPC10

Wharfedale Diamond SPC8

 

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Twój wybór jest optymalny, chociaż z mojej strony zaproponowałbym Ci jeszcze odsłuchy następujących urządzeń:

1. W kwestii elektroniki Marantz jest bardzo dobrym, uniwersalnym amplitunerem, gwarantującym także bardzo dobre jak na swoją cenę stereo. Proponowałbym jeszcze posłuchać dowolny model Arcam (są to droższe urządzenia, jednak w budżecie spokojnie powinieneś się zmieścić) oraz NAD. Są to urządzenia z zasady gorzej wyposażone w funkcje, natomiast przewagę usłyszysz podczas odsłuchów muzyki.

2. Kwestia kolumn - Bx6 to dosyć duża kolumna, która idealnie sprawdza się w pomieszczeniach rzędu 25-30 m2. Ty masz pomieszczenie około 15m2, tak więc zdecydowanie bardziej proponowałbym Ci model niżej czyli Bx5. Ewentualnie rozważ konfigurację opartą na głośnikach serii Rx np. Rx2 / Rx-FX / RxC, będzie jeszcze lepiej pod względem brzmienia. Jako alternatywa posłuchaj jeśli masz taką możliwość KEF Q500/Q100/Q200C oraz Dali Lektor 6 / 1 / LCR.

3. Ostatnia sprawa subwoofera - zdecydowanie pozostań przy marce REL. Już model REL T5 spokojnie wystarczyłby do Twojego pomieszczenia, natomiast jeśli T9 możesz kupić w specjalnej cenie, nie zastanawiaj się.

 

Mam nadzieję że trochę pomogłem Ci w wyborze, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Jeśli byłbyś w Polsce, zapraszam na odsłuch, myślę że ceny zestawu w UK i Polsce będą zbliżone.

 

Aha - pytałeś o kable. To jest taki ostatni szlif systemu, kablem możne delikatnie dopasować brzmienie do naszych preferencji. Zwróć napewno uwagę na kable Chord, na przody Chord Rumour (http://www.q21.pl/chord-rumour-2.html), na efekty można trochę taniej Chord Carnival Silverscreen (http://www.q21.pl/chord-carnival-silverscreen-1762.html). Ewentualnie jeśli bardzo zależy nam na możliwie dobrej jakości dźwięku stereo, na przody zastosować okablowanie fabrycznie konfekcjonowane Albedo Blue (http://www.q21.pl/albedo-blue.html) lub jeszcze znacznie lepszy Albedo Air I(http://www.q21.pl/albedo-air-i.html).

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za Twoją pomoc.

Jak będę w Polsce a sprzętu jeszcze nie kupię to z miłą chęcią skorzystam z zaproszenia na odsłuchy.

 

Zapewne odsłucham Marantz sr 6007 za którym mocno obstaje moja kobieta (ładniej wygląda i ma więcej bajerów) oraz NAD t 748 który być może bardziej trafi w moje gusta. Coś trzeba będzie wybrać bo na dwa mnie nie stać :P

 

Dobrze wiedzieć że BX5 spokojnie mi wystarczy, zastanawiałem się nad zestawem z serii RX ale kobieta już bardzo krzywo patrzy że naciągam budżet do granic możliwości. Może fakt że RX2 są sporo mniejsze, jakoś ją przekona, bo jeśli chodzi o jakość dźwięku to ona w takie rzeczy nie wierzy :)

Co do KEF i Deli są to marki troszkę trudniej dostępne w mojej okolicy do odsłuchu oraz liczą sobie za nie sporo więcej niż za Monitor Audio które jest bardzo tutaj popularne.

Co do subwoofera to zrozumiałem, zostanę przy REL T5 i nie będę kombinował :)

 

Jestem Ci niezmiernie wdzięczny za poradę odnośnie okablowania bo tego jest jeszcze więcej niż samego sprzętu grającego i po prostu przerasta mnie to całkowicie. Na przody pójdzie Chord Rumor 2 a efekty Chord Carnival Silverscreen.

 

Czy mógłbyś mi jeszcze doradzić kable które były by porównywalne cenowo i jakościowo do tych Chord:

do subwoofera

do centrlnego

HDMI

coaxial RCA

Mam nadzieję że nie nadużywam Twoje wiedzy i pomocy.

 

Dziękuję jeszcze raz za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o głośniki.

Jak mocno odczuwalny jest skok jakości w brzmieniu między głośnikami Monitor Audio z serii BX a RX ?

 

Pytanko o kable

Czy jak do centralnego użyję kabla tej samej jakości co proponowany do fx czyli Chord Carnival Silverscreen to będzie ok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do subwoofera taki będzie ok? Chord Crimson Subwoofer -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Taki do HDMI? Chord Supershield HDMi 1.3 -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Taki coaxial RCA? QED Performance Digital Audio -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Naprawdę wybaczcie trzy posty jeden pod drugim ale ja tu nie widzę opcji moderacji ostatniego posta :/

Do poprzedniego posta z pytaniami odnośnie różnicy jakości brzmienia między seria BX a RX głośników Monitor Audio oraz dobrania kabli mam jeszcze jedno.

Q21 zdecydowanie powiedział że mam trzymać się firmy REL jeśli chodzi o subwoofer. Dostałem ofertę ze sklepu by kupić w takiej samej cenie co REL T5 subwoofery R205 (open box) oraz STRATA 5 (open box). Oba w idealnym stanie normalnie z gwarancją. Co wy na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje odsłuch przed zakupem. Rozumiem że Typy pojawily sie z forów czy tez gazet branzowych pamietaj jednak o tym ze co podoba sie jednemu drugi uwaza za zly wybor. Posłuchaj zestawienia powiec czy jest optymalne czy tez czegos brakuje jesli tak to czego. Wtedy porada będzie sensowniejsza. Nie sztuka wydac 13 tys. sugerujac sie opiniami.

 

Duzo sklepów daje możliwość wypozyczania sprzetu. Skoro szukasz czegos na lata najpierw to sprawdz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się całkowicie z Tobą zgadzam. Nie zamierzam kupować czegoś na lata tylko dlatego że ktoś powiedział że to jest dobre. Jednakże po to są fora czy inne media by zawęzić obszar poszukiwań do kilku opcji by móc się na nich skupić i ocenić. Wtedy ewentualnie podjąć decyzję czy kupujemy czy szukamy dalej. Kiedy odsłucham na pewno napiszę o swoich wrażeniach i czy mi pasowało czy nie,ale na razie chcę się skupić na dwóch zestawach by w ogóle od czegoś zacząć i mieć jakiś punkt wyjścia :)

Póki co rozważam odsłuch Marantz sr 6007 oraz NAD t 748 przy głośnikach Monitor Audio serii BX oraz serii RX wspartych na subwooferze marki REL. Sprawdzimy najpierw to a czas pokaże co będzie dalej :)

Póki co miałem okazję posłuchać Marantz sr 6007 w stereo na głośnikach Monitor Audio BX2 i jestem zachwycony gdyż to co usłyszałem jest nieporównywalnie lepsze od tego co mam teraz ale moim planem jest wybrać się do naprawdę dużego sklepu gdzie będę mógł odsłuchać kilku zestawów jeden po drugim by mieć na bieżąco porównanie co czułem i co słyszałem.

Dziękuję że przypomniałeś mi o opcji wypożyczania bo całkowicie o tym zapomniałem. Było by fajnie przyciągnąć cały zestaw do domu i go odsłuchać.

 

Takie pytanko. Koleś ze sklepu zaproponował mi że w cenie dorzuci mi strojenie sprzętu u mnie w domu korzystając z jakichś tam mierników. Czy uważacie że coś takiego jest potrzebne i lepsze niż powiedzmy automatyczne strojenie sprzętu wbudowane powiedzmy w Marantza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.