Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny podłogowe do 4000zł ?


marcin83

Rekomendowane odpowiedzi

@ lukag72

TMR / TB są z serii Criterion. Ja konkretnie miałem na myśli TMR 120, to samo co TMR 160 ale z jednym niskotonowym. Pewnie punkt widzenia zależy od tego z czym się porównuje. Jakbym nie miał innych kolumn w tym samym czasie, to podejrzewam nie miałbym żadnych zastrzeżeń co do szybkości basu Criterionów. W stosunku do Infinity (Kappa, Renaissance) jednak jest to dość wyraźna różnica. Stopa perkusji jest najlepszym przykładem, jest mniej punktowa, bas jest nieco bardziej rozmyty, co przekłada się na wrażenie jego mniejszej dynamiki. W sumie nie wiem czy taki efekt daje linia transmisyjna (innych kolumn o takiej konstrukcji nie słyszałem) czy to nie po części wpływ głośnika basowego w TMR, bo ten ma zawieszenie 2x szersze niż normalnie, wygląda bardziej jak przetwornik subwooferowy do kina domowego, niż taki typowo kolumnowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ lukag72

TMR / TB są z serii Criterion. Ja konkretnie miałem na myśli TMR 120, to samo co TMR 160 ale z jednym niskotonowym. Pewnie punkt widzenia zależy od tego z czym się porównuje. Jakbym nie miał innych kolumn w tym samym czasie, to podejrzewam nie miałbym żadnych zastrzeżeń co do szybkości basu Criterionów. W stosunku do Infinity (Kappa, Renaissance) jednak jest to dość wyraźna różnica. Stopa perkusji jest najlepszym przykładem, jest mniej punktowa, bas jest nieco bardziej rozmyty, co przekłada się na wrażenie jego mniejszej dynamiki. W sumie nie wiem czy taki efekt daje linia transmisyjna (innych kolumn o takiej konstrukcji nie słyszałem) czy to nie po części wpływ głośnika basowego w TMR, bo ten ma zawieszenie 2x szersze niż normalnie, wygląda bardziej jak przetwornik subwooferowy do kina domowego, niż taki typowo kolumnowy :)

Tu muszę Ci przyznać racje. Porównanie T+A do Infinity Kappa,to rzeczywiście inna filozofia brzmienia. Słuchałem Kappa 9 i 8.2i, przy dobrym prądzie bass czuje się na sercu, żołądku i plecach. Jak dla mnie najlepiej zagrały Criterion 160 E.i o tych pisałem według mnie dźwięk najbardziej precyzyjny, i bass zdecydowanie najbardziej konturowy ze wszystkich Criterionów. Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.