Skocz do zawartości
IGNORED

DROGÓWKA! :)


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Czy już wiecie, kto zapił? Premiera była wczoraj - widział ktoś? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem, za to wczoraj pierwszy raz obejrzałem sobie Dom Zły i bardzo mi się podobał. Mocny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze, ale jak nasi kochani recenzenci hurtowo dość chłodno przyjęli ten film.

Nagle odkryli, że Smarzowski pokazuje nieco przejaskrawiony obraz naszych rodaków i zaczęło im to przeszkadzać. Chyba muszą sobie znaleźć innego "guru".

 

Po zwiastunach już widać świetną filmową robotę i niezawodnych aktorów jak zawsze w formie (Topa, Jakubik, Braciak).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też filmu jeszcze nie widziałem ( wybieram sie niedługo) ale recenzje czytałem bardzo dobre( Polityka.Tygodnik Kulturalny).Z tego co wyczytałem to jest to film nie tylko o policji ale ogólnie o Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też filmu jeszcze nie widziałem ( wybieram sie niedługo) ale recenzje czytałem bardzo dobre( Polityka.Tygodnik Kulturalny).Z tego co wyczytałem to jest to film nie tylko o policji ale ogólnie o Polsce.

Film może być również o innych krajach dla tego moim zdaniem może by go wypchnąć na jakiś liczący się festiwal filmowy.

 

Drogowka to bardzo dobry film dokumentalny ;) ;) ;) polecam!

 

GT nie masz racji, reżyser pewne rzeczy moim zdaniem (na początku filmu) przerysował. Mimo to pamiętam ze stanu wojennego jak patrol wtedy milicji zaczynający pracę o 22 kończył ją wychodząc z jednego z trzech lokali rozrywkowych na głównej ulicy w Gdańsku już o 1-szej w nocy do zamówionej taksówki; grawitacja mocno dawała im się we znaki :)

Myślę że tradycja jednak jest dalej w policji podtrzymywana bo i praca mocno specyficzna i wymusza odreagowanie w jakiś sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak u Smażowskiego to kondensat, przerysowanie, ale prawdziwe. Niestety.

Mógłby sie tak przespacerować po innych profesjach, demaskując bukiet obrzydliwstwa pospolitego. Czeka kler, politycy, służba zdrowia, sadownictwo, show biznes etc

Facet nam robi lodowaty prysznic, któż całkiem bez winy. Szkoda tylko że najbardziej nawróci... nawróconych wrażliwców a ci z nas, najbardziej skażeni, o wrażliwosci dechy klozetowej bedą rechotać smiechem jedynie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dzisiaj Drogówkę. Mocny film. Bez spojlerowania - pierwsze pół godziny faktycznie wydaje się jakby przerysowane, ale później film robi się dobry, bardzo dobry.

Od strony aktorskiej bardzo dobrze zagrane. Końcówka pierwsza klasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dzisiaj Drogówkę. Mocny film. Bez spojlerowania - pierwsze pół godziny faktycznie wydaje się jakby przerysowane, ale później film robi się dobry, bardzo dobry.

Od strony aktorskiej bardzo dobrze zagrane. Końcówka pierwsza klasa.

 

Dzięki! Zaostrzasz apetyt... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Zaostrzasz apetyt... :)

 

Żeby jeszcze trochę zaostrzyć - od wyjścia z kina myślę nad tym filmem :) Ciężko było mi wstać z fotela, gdy pojawiły się napisy końcowe.

Chętnie bym go obejrzał jeszcze raz.

Dom Zły dla mnie to 10/10, Drogówkę oceniłbym niżej, ale niewiele niżej, może 8-9/10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wróciłem z kina i piszę pierwsze wrażenia.Film rzeczywiście mocny.Na początku brutalizmy i wulgaryzmy trochę rażą ale póżniej już nie.Są w pełni uzasadnione ( w przeciwieństwie do Domu Złego).Szybki montaż,zdjęcia z kamer przemysłowych i telefonów komórkowych potęguja autentyzm zdarzeń.Bardzo dobre aktorstwo.A jakie jest przesłanie filmu?To nie jest tylko film o drogówce i korupcji w policji!To jest film o Polsce.A obraz naszego kraju jest iście przerażający.To oczywiście przerysowanie,licencia poetica.Polska jawi się jako kraj przeżarty korupcją,zdewastowany.Kraj zamieszkały przez przerażających ludzi,zdemoralizowanych,przekupnych,rozpitych,prymitywnych i chamskich hipokrytów.Film dający do myślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pójść i samemu wyrobić opinię, na pewno film nie dla każdego ale na pewno najbardziej przystępny z obrazów Smażowskiego. Aktorstwo i historia najwyższych lotów. Jednym słowem - polecam. Podobno dostępny jest pirat ale to film który powinno zdecydowanie obejrzeć się w kinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już wiecie, kto zapił? Premiera była wczoraj - widział ktoś? :)

Wdepnij do PRL i przejedź się autem oraz włącz rodzime wydanie Headline News- to będziesz miał "Drogówkę" bez łażenia po kinach :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdepnij do PRL i przejedź się autem oraz włącz rodzime wydanie Headline News- to będziesz miał "Drogówkę" bez łażenia po kinach :-)

 

Z kierownicą po lewej stronie to jeździłem ostatnio... nie pamiętam. :) Będzie ze 3 lata jak nie więcej.

Także gdybym spróbował w PL to pewno zaraz bym miał drogówkę na karku. I to prawdziwą a nie filmową. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj. i podobnie jak Krzysiek nie mogę przestać myśleć o tym filmie. bardzo mocny film. lubię Smarzowskiego i jego sposób opowiadania historii więc nie wydaje mi się żeby film był przerysowany, nawet na początku. końcówka miażdży. nie pamiętam już dawno kina w takiej ciszy. i to podczas napisów końcowych jak i przy wychodzeniu z sali...

 

Szkoda tylko że najbardziej nawróci... nawróconych wrażliwców a ci z nas, najbardziej skażeni, o wrażliwosci dechy klozetowej bedą rechotać smiechem jedynie.

... i to jest w tym wszystkim najsmutniejsze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem, myśląc że to jakaś komedyjka luźna. Będą się nabijać z niebieskich i tyle. Zacząłem oglądać, faktycznie nasza polska rzeczywistość możne odrobinę przerysowana. Im dłużej jednak oglądałem tym bardziej wbijało mnie w fotel. Przestało być śmiesznie. Historia przedstawiona tak autentycznie, prawdziwie jakby działa się naprawdę. Parę sekund przed ostatnim wydarzeniem w filmie... miałem takie przeczucie że coś się stanie choć myślałem raczej o happy end'zie.

Mocny film. Zdecydowanie polecam !.

(Zaznaczam ze wcześniej nie znałem twórczości Smarzowskiego).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplatanie się gangsterki, polityki i praworządności. Dobre polskie kino. Warto obejrzeć ten film. Świetnie nadawałby się do DKF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Zaznaczam ze wcześniej nie znałem twórczości Smarzowskiego).

 

To koniecznie oblukaj Dom Zły i Wesele (obydwa są na YouTube). WARTO!

Róża trochę słabsza i raczej nie polecam. Mnie znudził ten film.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)

To koniecznie oblukaj Dom Zły i Wesele (obydwa są na YouTube).

Tak jest. Cenimy reżysera, wychwalamy efekt jego pracy, ale koledze polecamy pobrać filmik z netu, bo po co mamy płacić twórcom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ150 - tego nie powstrzymasz, naprawdę... nie masz co walczyć z wiatrakami.

A za YT ja Bogu dziękuję bo m. in. dzięki temu medium mam kontakt z polską KULTURĄ.

I wcale nie chodzi tylko o nielegalne kopie filmów.

 

A tymczasem Drogówka zgarnia już PÓŁ MILIONA WIDZÓW! :)

Do tego film trafia na Indeks Dzieł Zakazanych Przez Komendę Główną! :)

POLICJANCI MAJĄ ZAKAZ CHODZENIA NA SEANSE DROGÓWKI W MUNDURACH! :)

Tu link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)

HQ150 - tego nie powstrzymasz, naprawdę... nie masz co walczyć z wiatrakami.

A za YT ja Bogu dziękuję bo m. in. dzięki temu medium mam kontakt z polską KULTURĄ.

No naprawdę jak dla mnie nie do przyjęcia jest korzystanie z kradzionego.

I nawet jak jest to walka z wiatrakami bo niby wszyscy tak robią, to i tak się nie przyłączę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wróciłem z kina i piszę pierwsze wrażenia.Film rzeczywiście mocny.Na początku brutalizmy i wulgaryzmy trochę rażą ale póżniej już nie.Są w pełni uzasadnione ( w przeciwieństwie do Domu Złego).

 

Widzę Dom Zły jakoś tak nie kojarzy ci się z latami Twojej młodości może w innym środowisku byłeś albo zapomniałeś? W tamtych latach dużo się paliło, piło a na koniec bluzgało, co doskonale pamiętam bo jakoś tak mnie to raziło a obecnie niestety już przywykłem do tego i jak za pewne wiesz obecnie jest zajebiście ;) (też moje "ulubione" słowo).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawidze tego słowa!Wydaje mi się,że jednak wulgaryzmów jest więcej teraz niż kiedyś.Zwłaszcza wśród tzw. inteligencji.Ale wracając do filmu.Nie należy spłycac wymowy tego filmu tylko do opisu sytuacji w drogówce.To jest film o współczesnej Polsce.O nas wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film jest na czasie tak że może jakiś wpływ na to co się dzieje wokół będzie miał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mnie zawsze denerwowały ujęcia z ręki, a już komórki i kamery przemysłowe to za daleko idąca przesada. Wielka szkoda , inaczej świetnie bym się bawił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie te ujęcia dodały obrazowi autentyczności i wiarygodności.Były jak najbardziej uzasadnione!

Drogówka to dla mnie dramat,do zabawy to tam wiele nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.