Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc przy konfiguracji Dune D1


maryjan

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was o pomoc w konfiguracji mojego nowego nabytku smile.png

 

Pierwsza rzecz to za cholerę nie potrafię zrobić żeby Dune widział PC. Widzę zawartość dysku doczepionego do Dune, Pendriva i karty SD ale w drugą strone nic... W serwerze SMB widzi mój komputer ale nie ma zawartości .

Dune podpięty do routera kablem a PC po WI-FI .

 

Druga rzecz to zainstalowałem Zappiti ale jak uruchamiam go na kompie to przestaje działać i już. Szukałem też JaDis ale nigdzie nie znalazłem instalki .

 

Dziękuje za wszelkie podpowiedz i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat raczej nie do przejścia, nawet serwis poległ na tym problemie - prowadziłem z nimi na ten temat dość obszerną korespondencję, a problem i tak pozostał nie rozwiązany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz to za cholerę nie potrafię zrobić żeby Dune widział PC. Widzę zawartość dysku doczepionego do Dune, Pendriva i karty SD ale w drugą strone nic... W serwerze SMB widzi mój komputer ale nie ma zawartości .

Dune podpięty do routera kablem a PC po WI-FI .

 

To znaczy żeby z poziomu pc wbić się na dysk dune trzeba włączyć SMB serwer jest w aplikacjach, poza tym można też przez ftp co osobiście robię. Dune też widzi pliki udostępnione na pc bez problemu, wystarczy mieć poprawnie skonfigurowaną sieć. Ważne, jeśli masz zaporę sieciową trzeba ip dune dać do wyjątków.

Z Zappiti nie pomogę nie bawiłem się tym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanko czy można zainstalować na Dune serwer XBMC lub coś podobnego i czy jest coś z innych aplikacji godnego polecenia do zainstalowania ?

@malikali nie mam problemu żeby widzieć zawartość Dune, problem w tym żeby Dune widział PC. Sprawdze jeszcze zaporę o tym nie pomyślałem. Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.