Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny do 50 m2


klawisz

Rekomendowane odpowiedzi

witam, proszę o poradę chce kupić nowe bądź używane kolumny do pokoju 50 m2

 

słuchałem i zakochałem się w audio physic'ach - yara II superior - ale nie wiem czy nie sa za małe - słuchałem ich w sklepie

 

budżet to ok. 5000 zł - 7000 zł

 

wzmacniacz - yamaha rxv1900

 

nie jestem znawcą - słucham różnej muzyki - bardzo lubię brzmienie gitary basowej

 

z góry dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego ampltunera jakies male-srednie kolumny + mega porzadny sub zeby naglosnic 50m- kupisz kolumny monstra ktore dadza rade na takiej powierzchni ale wtedy ten amplitunerek po prostu na zlom........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę konfigurację i wielkość pomieszczenia, proponuję zwrócić uwagę na Paradigm Studio 60 v.5 oraz Audio Physic z najnowszej linii model Classic 20.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio polecać coś, co ma się aktualnie na sprzedaż, ale T+A TB160 myślę że były by idealne. Choć mała uwaga: kolumny są naprawdę ogromne (mają 140cm wysokości a jedna waży 55kg!) są również stosunkowo łatwe do napędzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio polecać coś, co ma się aktualnie na sprzedaż, ale T+A TB160 myślę że były by idealne. Choć mała uwaga: kolumny są naprawdę ogromne (mają 140cm wysokości a jedna waży 55kg!) są również stosunkowo łatwe do napędzenia.

 

Nie krępuj się.

 

Prywatna oferta jest na miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krępuj się.

 

Prywatna oferta jest na miejscu.

T+A to bardzo dobre kolumny. W porównaniu z nachalnie wciskanymi za każdym razem Paradigmami to całkiem inna klasa (Lanos - Audi)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komus sie pomylilo proponujac te kolumny do tego amplitunera naglasniajac taka powierzchnie:)

ja rozumie, ze kazdy sie chwali co usluszal od wieki wiekow ale zainteresowany konkretnie napisal co oczekuje i po co go wprowadzac w niepotrzebne wydatki;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie polecać czegoś, co jest dobre - nie najlepsze na świecie, ale rzetelne, porządnie wykonane i zaprojektowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może magnat quantum z serii 1000 np 1009. Moim zdaniem bardzo fajne i niedoceniane kolumny. Przy okazji nie są trudne do napędzenia.

a może jakieś b&w - np 683

Omijaj z daleka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T+A znakomita seria Criterion np 160 i nie jest to wcale najwyższy model kosztował jakieś 15000zł. TB również świetne kolumny w wszystkich zastosowana linia transmisyjna. w cenie do 10000zł za nowe konstrukcje bardzo ciężki do pobicia . W piątek odsłuchiwałem zestawu Gryphon Atilla +cd Gryphon okablowanie Audioqest. kolumny 1- Proac D18, oraz B&W 804D . Panowie powiem szczerze porażka stosunku jakości do cena niesamowita. Ja mam dość ciągłej żenady.Jestem głuchy, jak nie jest wstyd tym wszystkim dystrybutorom i sprzedawcą tak zaprawiać ludzi. Zaraz polecą w moją stronę topory noże itd. ale cóż takie jest moje zdanie. Dla kolegi do 50m2 podaje typy kolumn według mojego uznania uwaga wszystkie znam. o innych nie piszę ceny 5000-9000zł

1.Kef Reference 107.2

2.JBL serii TI 250-lub 5000

3.T+A Criterion 160 lub TB160 wersja TMR również

4.Dynaudio MSP500

5.Audio Physic Avanti seria 2

6.Spedor S9

7.Tannoy Berkley lub Arden

8.Duntech lub Dunlavy Athena niezwykle rzadkie do kupienia u nas ale naprawdę warto.

oraz legenda choć wygląd może być nie do zaakceptowania

RogersBBCLs5/9 i większe 5/8. następcami tych zestawów są dziś Herbarth 30.1 oraz 40.1.

Przy tych ostatnich zakończy się poszukiwania kolumn. W cenie do 10000zł później można więcej ale za ile 100000-300000zł Pozdrawiam i życzę udanych poszukiwań.

P.S co do Magnat Qantum 1005 słucham ich często u mojego kolegi po za świetnym wyglądem jedne z nowszych mało docenianych kolumny przy odpowiednio dobranej elektronice świetna propozycja. Tak nisko schodzącego bassu dawno nie słyszałem nawet w wielu droższych zestawianiach,góra jedwabna, średnica zrównoważona z dobrym pierwszym planem.

Oczywiście znajdzie się wiele innych ciekawych propozycji, lecz szkoda robić mętlik w głowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.Tannoy Berkley lub Arden

Posiadam (jeszcze) tannoy arden polecam w 50 m pokaza skrzydla

znakomity dzwiek, nie meczy przy dlugim sluchaniu.

Obecnie szukam czegos do nowego mieszkanie i tannoy-e tak mnie rozpiescily ze nic mi sie "na razie" tak do konca nie podobalo

a przbieralem w zakresie cenowym 2000 euro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za typy - lecz tych kolumn nigdzie nie idzie kupić

 

np. spendor s9

 

a jeśli już o cena jest kosmiczna

 

wiem, że jesteście fachowcami lecz mam tylko 7000 zł - ratujcie !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tu dobrze doradzają.

Moje punkty do przemyślenia:

 

- szukaj w używkach bo wtedy kupisz lepsze kolumny za mniejszą kasę.

 

- gratuluje pokoju 50m2 ale taki pokój potrzebuje dużych kolumn z konkretnym basem

 

- unikaj opcji małe kolumny + subwoofer.To jest ostateczność gdy nie można wstawić dużych kolumn.

W kilku miejscach na forum poczytasz jak trudno zintegrować subwoofer z kolumnami w stereo.W zasadzie

nie wykonalne a już na pewno nie w tej klasie cenowej.

 

- Paradigm potrafi nieźle zagrać ale T+A to też świetne, solidne kolumny wysokiej klasy.

 

- amplituner jaki masz raczej nie napędzi dużych kolumn w takim pokoju.

 

- byłoby lepiej żeby kolumny miały jednak duże basowce, minimum 25cm do takiego pokoju.

To inna jakość niż z przetworników np 16cm. Najlepiej 2x 25cm albo 1x 30cm lub więcej.

 

Powodzenia w poszukiwaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo RXV 1800 to A/V kina domowego. Jeżeli naprawdę chcesz czerpać przyjemność z zacnych paczek to na pewno będziesz musiał zmienić wz. na stereo. Bo szkoda tylko twoich wydanych pieniędzy na kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za ciepłe słowa o moich TB160 (ps. nie chce się ktoś pozbyć może TB140, oprócz czarnych).

Zapomniano wspomnieć tutaj o:

Infinity Renaissance 90 choć niestety ale ta Yamaha podejrzewam (a nawet jestem tego pewien) nie da sobie z nimi rady im potrzeba naprawdę brutalnej mocy, by pokazały to na co je stać!

Pozdrawiam

Vaski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wstępnie wybrałem kolumny JBl TI 5000 lecz nie wiem czy moja yamaha rxv1800 je odpowiednio napedzi.

 

 

czy kupienie końcówki mocy poprawi brzmienie ?

 

oraz jak miałbym to podłączyć ? aby mieć dobre stereo i kino domowe

 

i ewentualnie jaką końcówkę ( niedrogą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JbL TI 5000 to jedne z ostatnich super JBL. Prócz oczywiście serii profesjonal,jednak trzeba pamiętać że potrzebują odpowiedniego prowadzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 18

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.