Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz UD 7007 vs Oppo 105


tomii241

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chciałem zapytać czy mieliście kontakt z tymi bluray ami i czy ktoś je porównywał chciałem się dowiedzieć jakie są różnice w obrazie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej w ToTka walniesz, niż znajdziesz kogoś kto ma te 2 playery u siebie w domu ..... :)

Pisz do Q21 - może Ci pomogą. A różnic w obrazie nie ma prawa być żadnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

praktycznie różnice w obrazie są niewidoczne. Jeśli masz ogromny telewizor lub wysokiej klasy projektor proponuję wypożyczenie obydwóch urządzeń i przetestowanie. Znacznie większe są róźnice w dźwięku.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do q21 czy mógłbyś rozwinąć wypowiedź, proszę wypowiedz się szerzej myślę że ten temat jest dość istotny. Czy procesory wizyjne też są inne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie oba odtwarzacze. Z tym że oppo 103. Przy 92" i projektorze Sony HW-50 - różnica w obrazie była widoczna na korzyść Oppo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie chodzi mi o konkretne opinie nie o przepychanki. W testach odpowiednik Marantza Denon wbił w glebę 103 oppo . Ale jak to ma się do UD 7007 i Oppo 105. Testów na polskich stronach Marantza nie ma a tym bardziej porównań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie chodzi mi o konkretne opinie nie o przepychanki. W testach odpowiednik Marantza Denon wbił w glebę 103 oppo . Ale jak to ma się do UD 7007 i Oppo 105. Testów na polskich stronach Marantza nie ma a tym bardziej porównań

 

Nigdy nie kieruj się testami z gazet :) Znam jednego z redaktorów z gazety i wiem jak to wygląda :) Jestem ciekawy z którym Denonem go porównywali i którego oppo...

 

Wracając do 7007 i oppo 105 miałem oba jednocześnie. Jeżeli porównywać jakość obrazu to w zależności od TV czy projektora różnica może być widoczna lub nie. U mnie była widoczna różnica na korzyść oppo. Nie było to wielka zmiana ale zauważalna. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku w kinie domowym 5.1 oba brzmiały doskonale i trudno mi tu wybrać faworyta. Jeżeli chodzi o stereo to oppo z dedykowanym wyjściem audio na przetworniku Sabre32 brzmiał znakomicie, znacznie lepiej niż Marantz.

 

Z tych dwóch naprawdę trudno było wybrać mocnego faworyta, w obrazie zdecydowały szczegóły. W odsłuchu stereo Oppo jest znakomity, biorąc pod uwagę że jest to odtwarzacz BD :) Ale przy takim odsłuchu koniecznie trzeba go podłączyć analogowo przez dedykowane wyjście audio. Podłączając go poprzez HDMI tak naprawdę nic nie zyskujemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do 7007 i oppo 105 miałem oba jednocześnie.

 

z którego sklepu jesteś?

 

Tak, tak - a świstak siedzi i zawija w sreberka .....

 

teoretyku, spraw sobie dobry projektor i potestuj odtwarzacze - zdziwieniu nie będzie końća

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretyku, spraw sobie dobry projektor i potestuj odtwarzacze - zdziwieniu nie będzie końća

 

Projektorem mnie nie "strasz", bo używam dużo dłużej niż tu jesteś zarejestrowany.

Chętnie bym Ci urządził porównanie kilku playerków w ślepym teście na 120"

i referencyjnym materiale, ale gdybyś nie przeszedł testu, to musiałbym Cię zabić ! :)

 

W testach odpowiednik Marantza Denon wbił w glebę 103 oppo .

 

Poproszę o źródło tego 'wbicia" .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci na obrazie to nawet tani Panasonic może być tak dobry jak Oppo. Jeśli nie będziesz wykorzystywał wyjść analogowych to szkoda kasy na drogie sprzęty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. I rozumiem, że jak ktoś ma coś lepszego na stanie w tym czy w innym sklepie, to musi sprzedawać głodne kawałki o "królach" i dużych różnicach. Jak napisał Bodex - wszystko fajnie w teorii, dopóki nie trzeba wskazać tych różnic w "ślepym teście" (jakkolwiek by to nie brzmiało w kontekście oceny jakości obrazu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dalej jestem w dupie. czy ktoś z obecnych postawiłby głowę że oppo 105 jest lepsze od marantza ud 7007 nie ineteresuje mnie panas, różniaste sony i szajsungi. Chodzi mi o konkret w postaci : w muzyce lepszy marantz bo..... w video Oppo bo ma np lepszy skaler i procek. Najgorzej słuchac teoretyków i teściarzy z gazet audio itp.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do sklepu niech podłączą Ci oba i będziesz wiedział. A jak nie to poczytaj sobie o takim porównaniu na zagranicznych forach, tam można liczyć na w miarę obiektywną opinie. Tu niestety, jak zawsze jeden chce być mądrzejszy od drugiego, chociaż pewnie nigdy na oczy takiego sprzętu nie widzieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij też kupić jakiegoś drogiego kabla HDMI, poprawia "ostrość i płynność obrazu" :D

 

Tomii241, powiedz mi, po co ty o każdą jedną rzecz pytasz na forum co masz kupić i oczekujesz jednoznacznego wskazania: kup to albo tamto? I co, jak ktoś ci napisze, że oppo lepsze to kupisz oppo, albo na odwrót? Ot tak po prostu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszku po przeczytaniu ostatnich wpisów się zdziwiełem, że tacy "znawcy" jak "Peritus" takie rzeczy piszą. Proponuję jednak abyś troszku pouczył się o audio-video od "Bodexa" i "Mczaja", a później komentował. Na razie twoje wpisy świadczą o tym, ze taki sprzęt widziałeś na okładkach kolorowych magazynów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.