Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki kupić interkonekt do wzmacniacza słuchawkowego ?


VOX77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Mam pytanie.Chcę kupić interkonekt ( do 150 zł ) do wzmacniacza słuchawkowego ? Mam klona Lehmana.Czy dobry kabel poprawi jakość dźwięku ? Co wybrać - miedź czy srebro ? oraz gdzie można kupić taki np.na allegro.Bardzo proszę o pomoc!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem jak z długością, ale można spróbować Suprę EFF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Kup sobie 3m canare np tu http://allegro.pl/canare-starquad-l-4e5c-przewod-kabel-audio-i2985998335.html, jakieś dobre wtyczki: amphenol, neutrik czy jeszcze coś lepszego i zrób sobie sam :)

 

Z klonem lehmana całkiem dobrze sobie radzi przynajmniej u mnie :) Ważna jest długość interkonetków, najlepiej się sprawdziła ok, 1,5m krótsze kable grają ostrzej (nieznacznie).

Nie wiem jakie masz źródło i jakie słuchawki. Ale canare jest dość uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie 3m canare np tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , jakieś dobre wtyczki: amphenol, neutrik czy jeszcze coś lepszego i zrób sobie sam :)Z klonem lehmana całkiem dobrze sobie radzi przynajmniej u mnie :) Ważna jest długość interkonetków, najlepiej się sprawdziła ok, 1,5m krótsze kable grają ostrzej (nieznacznie).Nie wiem jakie masz źródło i jakie słuchawki. Ale canare jest dość uniwersalny.
Mam klona Lehmana, słuchawki Sennheiser HD-580 i odtwarzacz CD SONY CDP –XE 530 .Interesuje mnie zakup gotowego kabla np.na allegro lub informacja kto może mi taki zrobić?.Bardzo proszę o pomoc!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wireworld luna 6, u mnie świetnie się sprawdza i jest niedrogi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj tego gościa z aukcji wiem, że robi interkonekty, nie powinien wynieść zbyt drogo :)

Ten gościu ma swoją stronę internetową i dużo inkasuje za zrobienie interkonektu. Poszukaj kogoś z swojej okolicy co ci kabel mikrofonowy za konfekcjonuje za przysłowiowe piwo, bo to naprawdę nie jest trudne.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podobno inerkonekt z linku na tym kablu mikrofonowym kasuje wszystkie kable z przedziału do 150zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Speakfil 8896 no też go przerabiałem (jak go majkel zachwalał) i na pewno nie kasuje wszystkich kabelków do 150zł ;) a na pewno nie canara :) Choć na start może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boomaga, Można prosić o krótki opis porównawczy kabli star quad vs. speakfill? Może pamiętasz czym się te kable wyróżniały między sobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Canare ma lepszą dynamike, lepszą górę (lepsze wybrzmienia), bas jest głebszy i lepiej kontrolowany. Ładnie buduje scene w głąb.

Speakfil ma fajną barwę ale dźwięk jest zaokrąglony. Scena jest słabiej zaznaczona.

To tak pokrótce.

Od razu mówię, to jest moje subiektywne spostrzeżenie, w moim systemie :)

 

ale oba kabelki mam i sprawdzałem z klonem Lehmana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canare jako ic jest dobrym kablem? Powiem że na moich dt990pro 250ohm wypadł słabiej niż sonolene 3014. Ciekawe tutaj rzeczy piszecie, warte sprawdzenia. Swoją drogą polecam kontakt z Maystrem, fachowo podchodzi do rzeczy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Rayfe dokładnie tak jak mówisz przy rekablingu canare był słabszy :) od sonolene 3014, ale jako interkonekt juz było dowrotnie. :) Dla ciekawości zrobiłem interkonekty z Sonolene i tu była porażka :). Nie chcę, żeby posądzono mnie o zachwalanie canara jako coś niesmawitego, toteż mówię, że gram teraz na innych interkonektach, choć canare mam i czasami właśnie uzywam ze wzmacniaczem słuchawkowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie nie dziwi. Porównywane tutaj są kable mikrofonowe o różnych przeznaczaniach w różnych kategoriach.

Rodzina sonolene to kable mikrofonowe wieloparowe, cechują się niska pojemnością i budową pozwalającą im dobrze grać w kablu zbudowanym z 48 takich pojedynczych 3014 ułożonych koło siebie. Dobrze sprawdzają się w rekablowaniu CAL!.

Speakfil to normalny mikrofonowy w bardzo dobrym ekranie sprawdzający się przy pomiarach.

Starquad to podwójny kabel o budowie zbalansowanej. Cechuje go większa pojemność i niższa rezystancja . Został zaprojektowany z dwóch par przewodów w celu zwiększenia łącznego przekrój przewodu przy małym zjawisku naskórkowości. Taka technika nie wyklucza przesłuchów pomiędzy parami przewodów, co może powodować nienaturalny dźwięk.

Posiadam słuchawki Senheiser HD580 modowane na HD600(zewnętrzne gąbki i grille), wzmacniacz BCL - klona forumowego Lehmana wg. projektu BB84, źródło Prodigy HD2. Również przy zakupie interkonektu skłaniałbym się do kupna Canare starquada, ale przy jego wyborze dużo więcej ma do powiedzenia źródło niż wzmacniacz i radziłbym porównać IC w swoim systemie przed ostatecznym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

mustang01 słusznie prawisz :) każdy system jest inny... a i gusta są różne... najlepiej potestować i na spokojnie posłuchać, a i tak pojawi sie cos nowego :) i lepszego...

gonienie króliczka wciąga... jak chodzenie po bagnach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te IC można kupić? To są DIY?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Maxglow linka do canara masz w wątku, conducfila poszukaj w Amperku (Kraków). To są kable z metra, samemu sobie trzeba zrobić interkonekty :) Od razu mówię że dłuższe kable ogólnie grają ciut lepiej, ja mam ok 140cm bez wtyczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione kable mikrofonowe można kupić z metra lub zamówić dowolnie konfekcjonowany również u sprzedawców:

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Czy dobry kabel poprawi jakość dźwięku ?<br />
Co najwyżej poprawi samopoczucie :) (chociaż ja bym wpadł w depresję wiedząc że wydałem 150zł na kabel:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobry kabel poprawi jakość dźwięku

 

W porównaniu z konopnym sznurkiem albo zepsutym kablem za 5zł tak. W porównaniu z sprawnym kablem za 5zł to nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.