Skocz do zawartości
IGNORED

wkladka MM do przedwzmacniacza lampowego


shu172

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Prosze o sugestie w kwestii doboru wkladki do gramofonu Clearaudio Concept. Aktualnie gra Clearaudio Aurum Classics, cartridge kupilem uzywany za grosze i stylus nie jest w najlepszym stanie, gra dosyc plasko i bez zycia. Reszta toru to pre amp Yaqin MS-22b na lampach Mullard 12AX7, wzmak Roksan Caspian M1 i kolumny Usher X708.

Szukam czegos co doda troche detali i energii ktorych teraz brakuje. Wkladka powinna byc MM lub wysokonapieciowa MC, budzet do £200/1000zl. Uzywana w dobrym stanie jak najbardziej wchodzi w gre. Z internetowych poszukiwan wygrzebalem Shure v15, Dynavector 10x5 lub Goldring 1042. Pomozecie?

 

pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Prosze o sugestie w kwestii doboru wkladki do gramofonu Clearaudio Concept. Aktualnie gra Clearaudio Aurum Classics, cartridge kupilem uzywany za grosze i stylus nie jest w najlepszym stanie, gra dosyc plasko i bez zycia. Reszta toru to pre amp Yaqin MS-22b na lampach Mullard 12AX7, wzmak Roksan Caspian M1 i kolumny Usher X708.

Szukam czegos co doda troche detali i energii ktorych teraz brakuje. Wkladka powinna byc MM lub wysokonapieciowa MC, budzet do £200/1000zl. Uzywana w dobrym stanie jak najbardziej wchodzi w gre. Z internetowych poszukiwan wygrzebalem Shure v15, Dynavector 10x5 lub Goldring 1042. Pomozecie?

 

pozdrowienia

Shure V15 jak najbardziej ,aktalnie gram na niej zajezdzajac" drugiego stylusa.

jednakze rozwaz Ortofona Bronze ,gdzes na alegro widzialem za 990zeta.

Do Shura dobierz pojemnosc kabli i pre u mnie w sumie 120pF i jest O.k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shu172>

wszystkie ewentualnie polecane Ci wkładki staraj się mimo wszystko sprawdzić pod względem uzyskania jak najlepszej częstotliwości rezonansowej układu;ramię- wkładka, u ciebie zdaje się 9 gram mas. efekt.

z twego wyboru dość sensownego;

-szczura- nie słuchałem

-1042-miałem,ale nie jestem fanem (zaraz będzie połajanka) teraz sprawdziłem cenę wołają już 1500zł ,no nie wiem za tyle już bym tej wkładki nie kupił.

aaa i też słuchałem jej u siebie na 9 gramowym ramieniu z włókna węglowego

-dyn. 10x5 nie słuchałem ,ale miałem następny w kolejności model wysokopoziomowy i jak dla mnie 20 to był naprawdę przyzwoity skok jakościowy w porównaniu do 1042, a często można spotkać się z opiniami że 10x5 gra naprawdę niewiele gorzej od 20.

tak sobie kombinuje znając dźwięk niższych dynavec. że z pre lampowym może zagrać to naprawdę bardzo ładnie, myślę ze była by to najlepsza opcja z tych 3 typów

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shure V15 III z igłą Jico SAS. Kolosalna różnica in plus w stosunku do (skądinąd dobrego) zamiennika Saundersa. W oryginalnej igle NOS Shure cantilever może rozpaść się ze starości - przerabiałem to i swoje zdziwienie pamiętam do dziś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

świetnie, bo to naprawdę ładnie grająca wkładka

ma to coś w sobie co sprawia ,że całość brzmi muzykalnie

 

Daj jej z 30-50h dźwięk powinien się poprawić - otworzyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.