Jump to content
IGNORED

Muzyczne dojenie audiofila ,melomana


tadeo

Recommended Posts

Artyści tego kalibru co Sting czy Clapton nie muszą się ani naprężać ani nic udowadniać... Swoje już dawno zrobili, a i światu pomagają w wielu charytatywnych akcjach. Głupoty wypisywane w Interii, i to przez jednego z poważnych muzyków jazzowych, nie najlepiej świadczą o poziomie tej wypowiedzi. Jestem przekonany, że gdyby znana i prestiżowa wytwórnia zaproponowała panu Urbaniakowi kontrakt na kilka płyt z coverami, to też by nie odmówił i chętnie do projektu przystąpił. Bardzo się dziwię, że tekst pochodzi od jednego z najważniejszych polskich muzyków jazzowych. Ciekawy jestem czy pan MU popełnił wpis charytatywnie, czy też ma jakiś kontrakcik z Interią?

Moim zdaniem obciach na maxa!

Parker's Mood

Link to comment
Share on other sites

Lubię zespół Radiohead. Nie wydali ani akustycznej płyty, ani świątecznej, ani z coverami,ani symfonicznie a box wyszedł z inicjatywy EMI i było to przeciw zdaniu Radiohead.Więc nie czuje się dojony. Co więcej nie mam w ogóle płyt symfonicznych, z coverami czy światecznych. Wydawanie wyżej wymienionych płyt głównie istnieje w muzyce pop gdzie naprawdę istnieje dojenie fanów /reedycje tej samej płyty z paroma piosenkami to standard/.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam najmocniej. Coś poszło nie tak i pomyliłem nazwiska, bo to przecież nie Michał Urbaniak tylko jakiś Michał Michalak nabazgrał te głupoty. Dlatego też takie było moje zdziwienie i w sumie lekkie rozczarowanie osobą MU. Jeszcze raz przepraszam za to nieporozumienie i niedopatrzenie. Zdania w temacie nie zmieniłem i dalej uważam, że tekst pana Michała Michalaka jest nieprofesjonalny i dość prymitywny. Głównie wytwórnie płytowe i korporacje nakłaniają do tego typu nagrań i wydają pod różnymi tytułami krążek za krążkiem, albo dysponując prawami autorskimi robią to same. Poza tym co to znaczy dojenie audiofila czy też melomana? Doi się krowy panie Michalak, a meloman ma wybór i jak odczuwa potrzebę kupna następnej płyty The Best of... to kupuje, a jak nie, to nie kupuje.

Parker's Mood

Link to comment
Share on other sites

Głównie wytwórnie płytowe i korporacje nakłaniają do tego typu nagrań i wydają pod różnymi tytułami krążek za krążkiem, albo dysponując prawami autorskimi robią to same. Poza tym co to znaczy dojenie audiofila czy też melomana? Doi się krowy panie Michalak, a meloman ma wybór i jak odczuwa potrzebę kupna następnej płyty The Best of... to kupuje, a jak nie, to nie kupuje.

 

Właśnie. Wytwórnie mają tu zdanie jak w ww przykładzie Radiohead gdzie to EMI wydało best of i box. Nikt nikomu jednak nie każe kupować. Zresztą jak to widać w wątku o flackach i tak mało kto kupuje oryginalne płyty .

 

 

Co do płyt best of. Czasem lubię posłuchać najlepszych kawałków za jednym razem więc posiadam best ofy .

Link to comment
Share on other sites

Guest papageno

(Konto usunięte)

Jestem już tak stary, że nieczego nie pojmuję. A kto komu każe cokolwiek kupować? Jeśli ktoś jest podatny na reklamy, promocje i inne marketingowe zagrywki, niech ma pretensje do siebie. Jest łatwo sterowalny. Muls powiedziałby, że jest idiotą.

Link to comment
Share on other sites

Lubię zespół Radiohead. Nie wydali ani akustycznej płyty, ani świątecznej, ani z coverami,ani symfonicznie a box wyszedł z inicjatywy EMI i było to przeciw zdaniu Radiohead.Więc nie czuje się dojony.

 

Co do Radiohead to przecież Amnesiac to właściwie utwory, które nie załapały się na Kid A. I słychać to, bo w moim odczuciu płyta jest wyraźnie słabsza. Oczywiście muzycy mogą sobie mówić, że to logiczna kontynuacja wątków z poprzedniej płyty, ale całkiem nowa jakość, która nie mogła zaistnieć na poprzednim albumie, bo zaburzyła by koncepcję płyty.

Ale dla mnie to po prostu pieprzenie i jak to nie jest klasyczne odcinanie kuponów, to już nie wiem co mogłoby by nim być.

Mogli wydać przecież od razu dwupłytowy album za jednym zamachem.

Link to comment
Share on other sites

To jest takie bajdurzenie jak pisanie o sklepach spożywczych, że kupują tanio a sprzedają drogo. Ale jak widać jest wiele osób, w których świadomości artysta jest niemal Bogiem: niewiele je, trochę pije, nie ma ludzkich potrzeb, żyje biednie, myśli tylko o naszych potrzebach i dlatego należy kupować "jego" płyty :)

Tak, to jest interes! Ogromna machina robiąca wodę z mózgu zakochanym w fanach. System zmieniający prawo i mający wpływający na nasz sposób myślenia o sztuce w taki sposób, abyśmy np o zasysaniu plików z neta myśleli niemal w kategorii grzechu. Wkrótce samo nucenie utworu pod nosem może być ścigane przez straż miejską. I nie strugać mi z drewna kształtów przypominających iPhone, bo do łagrów traficie :]

Link to comment
Share on other sites

Co do Radiohead to przecież Amnesiac to właściwie utwory, które nie załapały się na Kid A. I słychać to, bo w moim odczuciu płyta jest wyraźnie słabsza.

 

Dla mnie Amnesiac jest świetną płytą. Co do wydania tego materiału w oderwaniu od KID A , Radiohead chcieli się jak najszybciej uwolnić od kontraktu z EMI. Uwolnili się i od tego czasu nie wychodzą już EPki czy też dzielone płyty

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie Amnesiac jest świetną płytą. Co do wydania tego materiału w oderwaniu od KID A , Radiohead chcieli się jak najszybciej uwolnić od kontraktu z EMI.

 

Ale skąd przekonanie, że muzycy czekali cały rok z wydaniem Amniesiac, tylko po to żeby zerwać z wytwórnia???

Pewnie chcieli zakończyć współpracę dużo wcześniej, tylko obawiam się, że prawnie nie byli w stanie.

Zresztą następna płyta Hail to the Thief też przecież została wydana przez EMI.

 

 

Uwolnili się i od tego czasu nie wychodzą już EPki czy też dzielone płyty

 

A jak już zerwali z EMI, to od razu nagrali "dzielone" In Rainbows :)

Link to comment
Share on other sites

Ja ubolewam ze ludzi tak latwo mozna zmanipukowac.... ja ciagle kiedy jest rozmowa o bkedach ludzkich mowie ja sie nie nabralem i nie nabiore ale co z tego kiedy przecietny obywatel sie nabierze, doatego tak wiele rzeczy w kapitalizmie mnie denerwuje wlacznie z tym marketingowym sloganem ze artysta to biedak hahaha

chwilowy brak działalności w audio.

Link to comment
Share on other sites

przeczytałem i nie wiem w czym problem. Jakie nabieranie , oszukiwanie i kogo?

 

pismak zarabia a nie ma tematu więc najlepiej opluć znanych . Ten tekst jest poniżej najgorszej płyty nagranej przez wymienionych wykonawców. Dla mnie typowy objaw polskiego folkloru .Zawiści .

Link to comment
Share on other sites

Doskonałym przykładem na powyższy tekst jest album metalliki s&m, to wogóle nie brzmi nie ma melodyjności wszystko jest jedną wielką abstrakcją, napierdzielą ile wlezie bez pomyślunku, ale oddani fani i tak będą ssać ten bullshit. Jedyny album symfoniczny który mi przypadł do gustu to moment of glory scorpionsów, tam przynajmniej nie pisali sekcji symfonicznej na kolanie. Album jest wprost majstersztykiem kompozytorskim. I to według mnie nazywa się jakościową muzyką.

Link to comment
Share on other sites

Pół biedy jeśli takie wydawnictwo kosztuje "normalne pieniądze". Ale jak nazwać to ?-http://allegro.pl/dzem-symfonicznie-blu-ray-3cd-szybko-i3017584548.html

 

Kiedyś o tym napisałem w innym wątku,dla przykładu Led Zeppelin Celebration Day wydanie 4 płytowe[1 blue ray+ 1 DVD

+2 CD] we Wrocławiu Media Markt na Bielanach kosztowało 64 pln,zresztą do dziś można kupić w tej cenie natomiast w większości sklepów Media i Saturn to samo wydanie od 94pln do 99pln-to jest draństwo.O cenie na box Dżem symfonicznie przez grzeczność nie wspomnę.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.