Skocz do zawartości
IGNORED

Wyprzedaż ekspozycji Top Hi-Fi


smog

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zwrócić uwagę, że Top hi-fi ma interesującą wyprzedaż ostatnich egzemplarzy. Wygląda to ciekawie bo niektóre rzeczy przecenione o więcej niż 50%.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Od taniutkich fajnych rzeczy, typu kolumn Mission czy Yamahy po kilkaset złotych.

 

do Martin Logan Vista za 7999 zł (z 16 kzł). BTW świetne kolumny, byłem u nich na odsłuchu.

 

albo Marantza PM-15 S2 za 4500 zł

 

Kurcze, te ceny często niższe niż używanych. Aż szkoda, że nic nie potrzebuję...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, te ceny często niższe niż używanych.

O ile ten sprzęt faktycznie tam stoi, to rzeczywiście okazja,

tylko zwykle bywa tak niestety, że jak już jesteś na miejscu i zapytasz o cokolwiek,

to usłyszysz, że właśnie przed chwilą sprzedali ostatnią sztukę w promocyjnej cenie,

a te które widzisz, to właśnie przed chwilą była dostawa i są do kupienia już w normalnej cenie.

Patent stary jak świat, chociaż nie twierdzę, że w tym przypadku akurat tak to musi wyglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiele z tych rzeczy nie mogą sprzedać od świątecznej, a potem noworocznej promocji : ) W większości to też ewidentnie produkty, które się nie sprzedają. Nie widać np. CD-S2000 lub AS-2000, zwykle jest model 1000, amplitunery bez wifi itd. A marża, hm, pewnikiem min. 50%, choć to i tak zawsze zależy od modelu i producenta. Generalnie im drożej, tym większa marża.

 

 

to usłyszysz, że właśnie przed chwilą sprzedali ostatnią sztukę w promocyjnej cenie,

 

albo że został ostatni z ekspozycji i ma tam jakiś defekt : )

 

Ja czekam na przecenę VA The Music. 50% to byłoby coś hehe : ) Kłopot pewnie w tym, że taki model pewnie sprowadzają, jak się trafi kupiec, a mają jeśli już 1-2 sztuki na testy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Hifi należy do dystrybutora tych marek dlatego może sobie pozwolić na takie wyprzedaże. Weźcie to pod uwagę. To a propos rozmowy o marżach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nasz zarobek to tyle, ile zaoszczędzimy i ile zostanie w portfelu, więc każdy w swój portfel patrzy (lub powinien patrzeć), aby zbyt dużo nie ubyło. Przynajmniej ja tak robię. Służy temu m.in. wolny rynek i korzystajmy z niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, większość albo i wszystkie były w wyprzedaży noworocznej. Ja byłem u nich tydzień temu na koniec wyprzedaży (Wawa) to mieli w salonie np. jeszcze dwa komplety ML Vista. W innych salonach ich już nie mieli.

Trzeba dzwonić i się pytać konkretnie.

 

To są faktycznie urządzenia z półki ze sklepu a nie jakiś chwyty marketingowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nasz zarobek to tyle, ile zaoszczędzimy i ile zostanie w portfelu, więc każdy w swój portfel patrzy (lub powinien patrzeć), aby zbyt dużo nie ubyło. Przynajmniej ja tak robię. Służy temu m.in. wolny rynek i korzystajmy z niego.

 

zgadzam się, ale czym innym jest negocjowanie cen, szukanie sprzętu najlepszego w danej cenie, a czym inny chore paplanie o tym, że dystrybutor śmie zarabiać ileś tam dziesiąt procent na sprzęcie. Na tym też polega wolny rynek - na prawie do ustalania cen i sprzedawania z wysoką marżą i wara wszystkim od tego.

 

Nikt za to nie ma o to żalu do producenta, a to ten ustala zazwyczaj ceny sugerowane w euro lub dolarach i na tej podstawie przeliczane są ceny w Polsce. Naturalnie, jeśli są zawyżane to jest to sytuacja w której dystrybutor prowokuje klientów do zakupów zagranicą - to też święte prawo wolnego rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale nie paplalem po choremu o zbojnickich marzach, tylko stwierdziłem fakt. Niech sobie ustalają ceny, rynek i tak zweryfikuje. Z wara sie pozwolisz nie zgodzę, bo brzmi to jakby auorytatywnie nie pozwalając nawet komentować. Jak ktos chce, niech krytykuje lub obala zasadność chorych cen np. Niektórych kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mogliby dodać jeszcze jedną kolumnę z opisem co to za sprzęt, czyli np cd, wzmacniacz, itp, Ja też jak spojrzałem na stronie to niebardzo chciało mi sie sprawdzać wszystkiego po koleji co jest czym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem o 3 produkty . 2 były niedostępne , a jeden do sprowadzenia z drugiego konca Polski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i? nic tak Polaka nie boli jak cudzy zarobek, g*wno i tyle innym życzy.

 

przypisujesz mi ból z powodu czyjegoś zarobku - robisz błąd.

Krótkiemu stwierdzeniu przypisujesz jakieś emocje. Czyżbyś znał moje myśli?

A może rzutujesz tu własne doświadczenia i emocje?

do tego jesteś mało elegancki w wypowiedzi.

Lubię jak ktoś dobrze zarabia i nie wykazuję "narodowej cechy wg Młynarskiego"

Dlatego Twój wpis postrzegam jako zupełnie błędny w kontekście mojej wypowiedzi.

pozdrawiam

 

PS a stare prawo rynku mówi, że towar wart jest tyle, ile za niego zapłacą.

Gość w NY sprzedawał (całkiem drogo) własne odchody w ładnych opakowaniach ... i sprzedał wszystko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie SVART i 1siedem nie jestem tu po to aby Was obrażać - co więcej wyrażam zrozumienie dla perspektywy którą przedstawiacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... szanuje TOP Hi Fi gdyż pare rzeczy tam kupiłem, ale obserwując ceny np. Vienna Acoustics gdzie średnio o 3-4 tysiące podrożały w przeciągu paru lat to KPINA!!!

Zresztą inne produkty oferowane przez ten Salon podobnie podrożały...

Każdy dystrybutor w przedziale paru lat podnosił ceny ale nie o TYLE.

W dobie kryzysu ciężko widzę z takim podejściem sprzedaż ale życzę jak najlepiej :)

Zapewne później będą promocje typu WIOSNA lub LATO.....

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu trzeba sprawdzić jak zmienily się ceny u producenta,a potem stawiać wnioski

 

Inni producenci jakoś potrafią....

 

broń ich broń :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu na pytanie czy mają widełki do kabli, pan z wyższością stwierdział "My mamy tylko całe urządzenia".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni producenci jakoś potrafią....

 

broń ich broń :P

 

interesuje mnie głębsze zrozumienie tego co się wokół mnie dzieje, a nie tępawe ataki - dajta taniej bo my chcieć tanio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanczyk

 

W tym momencie mnie obrażasz :/

Jakie "tępawe ataki" chłopie... życzę jak najlepiej chłopakom z Top Hi Fi a że pisze swoje zdanie i spostrzeżenia od tyle i tylko tyle.

I SZANUJ INNYCH bo nie jesteśmy kolegami!

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, chciałem kupić w normalnej, aktualnie obowiązującej cenie Elaki FS 249 i Nada C 375, ale naprawdę nowe, nie z ekspozycji, fabrycznie zapakowane, niemacane i to był dopiero prawdziwy problem. Co prawda nie w Top Hi-Fi, ale jednak. Czekałem miesiąc i się doczekałem, ale gdy mogłem już odebrać kolumny, nie było jeszcze wzmacniacza, gdy już się pojawił, nie było faktury, aby mogli mi wystawić paragon. Faktura przyszła mailem, ale nie było gwarancji, którą wreszcie otrzymałem pocztą, tydzień po zakupie. W sumie po odbiór dwóch zamówionych komponentów jeździłem dwa razy, ale jestem zadowolony, bo mam naprawdę nowy sprzęt, nowy, ponieważ sam go wyjąłem z kartonów zaplombowanych przez producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh , to kto na tym zarobi a ile , a dlaczego tyle to kosztuje, mnie osobiście by nie interesowało , ważne cena wynosi nawet 50% tej regularnej i sprzęt jest w idealnym stanie(czyt.nowym)

a jeśli sklepwi Top Hi-Fi zależy na dobrym wizernuku to podejżewam ze taki zakup odbędzie sie bez problemów i nie sprawi zawodu klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanczyk

 

W tym momencie mnie obrażasz :/

Jakie "tępawe ataki" chłopie... życzę jak najlepiej chłopakom z Top Hi Fi a że pisze swoje zdanie i spostrzeżenia od tyle i tylko tyle.

I SZANUJ INNYCH bo nie jesteśmy kolegami!

pzdr.

 

trzeba było nie pisać, że kogoś bronię - źle ustawiłeś sytuację i poszło po uszach. również pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektórzy są słabo zorientowani.

 

Generalnie marźa dystrybutora to 50% ale z tego musi opłacić teź transport

sprzetu od producenta oraz marketing, reklama,budowanie wizerunku marki

uczestnictwo w np Audio Show oraz utrzymanie siedziby swojej firmy a to teź kosztuje.

Z tej marźy muszą teź wydzielić prowizje dla sklepów.

Najczęściej sklep ma 25-30%.

Gdy sklep należy do dystrybutora to może on sobie pozwolić na większe przeceny

i tak jest w Top Hi Fi.

Bzdurą jest twierdzenie że na przecenie nie tracą bo czasem tracą.

Bywa że kupią czegoś za dużo, że coś sprzedaje się gorzej, że akurat kończą z dystrybucją

którejś marki i chcą się pozbyć resztek towaru, odzyskać tyle kasy ile się uda oraz zrobić

miejsce pod nowy towar.

 

Taki jest rynek i nikt nie chce tracić ale szczególnie terez w kryzysie coraz częściej tak bywa,,

źe nie ma innego wyjścia i lepiej odzyskać cześć kasy niż nic.

 

Jeśli można kupić połowę taniej sprzęt który nas interesuje to nic tylko brać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Poznaniu . Wstąpiłem do chłopaków z ciekawości bo korciła mnie cena na Elac BS244 . Fakt , tu ich nie mieli ale podłączyli mi BS243 żebym sobie posłuchał i zrobili to bardzo uprzejmie z uśmiechem , sympatycznie . Potem zaproponowali sprawdzenie dostępności , wykonali kilka telefonów do Sopotu i na środę będę mógł odebrać pudełka . Jak dla mnie gites superowo . Cena za parę 2400 . Dziękuje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.