Skocz do zawartości
IGNORED

Fountek FR88EX na średnio-wysokotonowca?


Krzysztof Kam.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

szukałem ostatnio głośniczków do nowej konstrukcji i natknąłem sie na przetwornik Fountek FR88EX.

Zaobserwowałem że wiele osób robi z niego 1-way, od razu przyszedł mi do głowy pomysł żeby puścić go od 1k a niżej jakąś 18 seasa np.?

Co myślą o tym osoby które lepiej się na tym znają ode mnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką przewagę miałby mieć taki system nad 18-tką połączoną w 2-way z normalnym tweeterem albo tubowym Seasem DXT? 1kHz jest i tak powyżej pierwszego modu własnego celulozowej membrany 18cm.

 

Jeżeli już robiłbym coś na tym szerokopasmowcu, to zdecydowanie poszedłbym w stronę większej membrany basowej, może L22RNX/P w BR albo L26RFX/P w OZ jeżeli przy Seasach już jesteśmy - szereokopasmowiec powinien poradzić sobie z podziałem nawet 500 - 600Hz a te woofery pasują do niego kolorystycznie. I przewidziałbym miejsce na jakiś tweeter w rodzaju Dayton'a ND20FA-6 - ileś osób nacięło się na jakości góry z takiego szerokopasmowca, więc szkoda byłoby obudów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

FR88EX nadaje się do podziału nawet na 200-300 Hz, o ile będzie dostatecznie ostro filtrowany i w obudowie bass-reflex. Co do przebiegu środka i góry, to bez korekcji się raczej nie obejdzie, jeśli komuś zależy na nie zniekształconej barwie. Jakość góry pasma, jak na FR, jest bardzo dobra (grałem z vintage tranzystorem o "kremowym" brzmieniu). Rozważ FR89EX, są niewiele droższe, a na kilku forach czytałem, że mają ładniejszy środek pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ileś osób nacięło się na jakości góry z takiego szerokopasmowca, więc szkoda byłoby obudów.
M.in ja. Na forum można znaleźć wątek na ten temat. Niestety nie posłuchałem zawczasu misiomora - nie popełnij takiego błędu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.